Boeren hebben 18 PSV op jacht naar winst in topwedstrijd, terwijl PSV won in de eredivisie al jaren geen topduel meer. Feyenoord verspeelde dit seizoen in alle toppers punten, behalve thuis tegen PSV. ,,Dit is een heel belangrijk duel voor beide ploegen.'' COLUMN SJOERD MOSSOU Op de dag dat Ajax een majestueuze Europese wedstrijd speelde tegen Young Boys (3-0), de koploper van Zwit serland, was er ook nog een klein nieuwtje in de kantlijn. Gerry Hamstra van Heerenveen gaat bij Ajax werken, en ik zal het u sterker vertellen: Bote Talsma van FC Groningen ook. Hamstra wordt straks de rechterhand van technisch directeur Marc Overmars, Talsma wordt jeugdtrainer op De Toekomst. Gerry Hamstra en Bote Talsma: u krijgt daar vermoedelijk een enorm Kameleongevoel bij, en logisch ook, maar Gerry en Bote komen uit respec tievelijk Groningen (stad) en Zuidhorn, een Gro nings dorp in de buurt van Slaperstil en Lutjegast. Nu is dat niet per se schokkend, maar in iets bre der perspectief is er toch iets opmerkelijks aan de hand. De boeren hebben namelijk Ajax veroverd. Het ontbreekt er nog maar aan dat ze elke zondag met een tractor het Arenadek op rijden, liedjes toeterend van Mannenkoor Karrespoor en The Dutch Boys. Ga maar na. Ervan uitgaande dat Erik ten Hag nog even blijft, bestaat de volledige voetbaltech- nische top van Ajax straks uit doorgewinterde provincialen. Een Tukker als trainer, een hoofd scout uit Groningen (Henk Veldmate), een Veluwenaar als technisch directeur (Overmars) en ook nog Hamstra en Talsma, om het feest compleet te maken. Ik weet niet precies wat Sjakie Swart daar allemaal van vindt, of Dries Roel- vink, maar ik vind het bril jant. Na de fluwelen revolutie van zogenoemde 'echte Ajacieden', is er de laatste jaren heel stilletjes een provincialen konvooi van agrariërs, plat telanders, dorpelingen, hei kneuters en buitenlui de Arena binnengereden. En eerlijk is eerlijk: het pakt geweldig uit. Ten Hag is aardig op weg om wéér een prachtig elftal in elkaar te knutselen met Europese poten tie, knap voortbordurend op het werk van zijn voorganger Peter Bosz (uit Apeldoorn), samen met zijn trouwe kameraad Overmars uit Epe. De dub bel lonkt. Jarenlange hegemonie ligt voor het op rapen. Betekent dit dat Ajax opeens een veredelde provincieclub is geworden? Ben je mal. Ajax heeft een kantoor in New York nota bene. Het is druk bezig China te veroveren en Ajax TV wordt tegen woordig in het Engels opgenomen, zelfs wanneer gewoon Davy Klaassen en Daley Blind te gast zijn. Wie bang is dat Ajax zijn 'Amsterdamse signa tuur' verliest, hoeft zich evenmin zorgen te ma ken. Voor elke thuiswedstrijd schallen er mooie Mokumse volksliedjes door de Johan Cruijff Arena. Geinponem Richard Witschge is nog altijd assistent-coach. En Sjaak Swart wordt minimaal 120, hopelijk. De eretribune zit straks gewoon weer vol met BN'ers, penoze en grachtengordel. En mocht Ajax ooit weer drie keer achter elkaar verliezen, dan komt De Telegraafvanzelf in opstand om te beplei ten dat het allemaal Amsterdamser moet. Tot die tijd is de macht aan de boeren. Straks bestaat de volledige technische top in de Arena uit Karsdorp: nog vier jaar Roma Federer niet in Dubai De twee clubs die het niet van top wedstrijden moeten hebben, moe ten de onderlinge confrontatie morgen vooral aangrijpen om aan te haken. PSV bij koploper Ajax, al lijkt een echte titelstrijd nu al een utopie. Feyenoord bij plek vier Vi tesse. Een topper moet voor beide clubs punten opleveren. PSV won geen enkele van zijn laatste 14 wedstrijden tegen Ajax, AZ en Feyenoord in alle competi ties. De laatste overwinning op een van deze teams was een 3-1 thuis zege op AZ in de eredivisie op 22 december 2018. Feyenoord won dit seizoen wel in de Kuip van PSV, maar in de wedstrijden tegen Ajax en AZ ging het dit seizoen keer op keer mis. Dick Advocaat ontweek de vraag over het hoe en waarom gisteren behendig. De 73-jarige Ha genaar laat zich in zijn laatste maanden als trainer van Feyenoord sowieso niet meer betrappen op ge bruik van het woord 'kwaliteit'. Maar Advocaat hoeft dat natuur lijk niet hardop uit te spreken. Ajax heeft meer kwaliteit dan Feyenoord en Advocaat vond eerder ook AZ MIS GEEN GOAL VAN PSV - Feyenoord beter. Wie de financiële mogelijk heden van PSV naast die van Fey- enoord legt en ook de selecties van beide clubs op een weegschaal, zal ook tot die conclusie komen: PSV heeft simpelweg meer in huis dan Feyenoord. Toch won Feyenoord in de Kuip (3-1), waar het vorig sei zoen onder Advocaat ook al vier punten pakte van de concurrent uit Eindhoven. ,,Maar PSV was in de Kuip na de winterstop tegen ons toch echt de bovenliggende partij hoor'', zei Advocaat. ,,Alleen, ze scoorden toen niet.'' Trainer Roger Schmidt gruwelt nog bij de gedachte hoe zijn ploeg destijds de doelpunten weggaf. ,,We moeten zondag beter verdedi gen, dan maken we een goede kans om de wedstrijd te winnen'', zegt Schmidt. Of de Duitser Ibrahim Sangaré weer opstelt, is de vraag. De middenvelder is weer beschik baar maar de Fransman Olivier Boscagli bleek het op het midden veld ook goed te doen en bovendien bevielen de optredens van Nick Viergever de trainer zeer. Dat het in de aanloop op de wed strijd niet alleen over voetbal ging, had Schmidt aan zichzelf te dan ken. De aanstelling van arbiter Bas Nijhuis is door zijn harde woorden over de scheidsrechter eerder dit seizoen bijzonder pikant. De Duit ser stelde na de wedstrijd tegen Sparta dat hij Nijhuis nooit meer hoefde te spreken. Daar gaf de KNVB enige tijd gehoor aan, maar zondag staat Nijhuis weer gewoon op het veld bij een wedstrijd van PSV. ,,Ik heb dit seizoen veel over scheidsrechters gesproken, mis schien wel te veel, dus ik zal daar mee stoppen'', zei Schmidt, die toe gaf eerder te emotioneel te hebben gereageerd. ,,PSV-Feyenoord is een erg belangrijke wedstrijd. De situa tie tussen mij en de scheidsrechter doet er zondag niet toe.'' Maar dat is nog maar de vraag. Dick Advocaat denkt niet dat Nij- huis zich anders gaat gedragen bij de wedstrijd tussen de nummer zaterdag 13 maart 2021 @sjoerdmossou VOETBAL Rick Kars dorp (26, foto) heeft zijn contract bij AS Roma met vier jaar verlengd. De verdediger speelt sinds 2017 bij Roma, dat hem destijds voor 16 mil joen weg haalde bij Feyenoord. Karsdorp kende een moeilijke start door blessu res, maar speelt dit jaar ijzersterk. TENNIS Roger Fede- rer (39, foto) ontbreekt op het toernooi in Dubai, dat morgen be gint. De Zwit ser geeft de voorkeur aan een trainings periode. Fe- derer verloor donderdag in Doha zijn tweede partij na zijn lang verwachte rentree. Hij ging in drie sets onderuit tegen de Ge orgiër Nikoloz Basilasjvili. Druk zit er vol Mikos Gouka Rotterdam Ga naar de app of de website van deze krant, installeer gratis Goal Alert en ontvang tijdens wedstrijden binnen 5 minuten een melding én een video van elk doelpunt. o a 0) Bryan Linssen scoort de derde treffer voor Feyenoord tegen PSV in de Kuip in het treffen in januari.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 18