Lonink vindt handelwijze indieners plan niet fraai Van Efteling tot vliegen; tekenen wat je straks het liefste wilt doen Criminelen proberen katholieke kerk op te lichten via WhatsApp 6 Plan coalitie: beperk spreektijd TOP/GB-fractievoorzitter Jos Ver- durmen duikt er niet voor weg dat hij één van de initiatiefnemers van het voorstel is. De Terneuzense raad telt op 31 leden inmiddels der tien partijen, waarvan zeven één persoonsfracties. Sommige raads leden - 'nee, ik noem geen namen' - gaan ook maar door, aldus Ver- durmen. ,,Dit is vaker besproken, zonder resultaat. Als het niet goed- Dit voorstel is een poging tot meer discipline schiks kan, moeten we het op een andere manier proberen." „Enkele heel kleine partijen heb ben wel erg veel te zeggen", valt CDA'er Jos van Ginneken zijn col lega bij. ,,Dit voorstel is een poging tot meer discipline. Na een halfjaar volgt een evaluatie om te zien of het werkt." Vijf minuten Hoeveel spreektijd fracties krijgen, als het voorstel volgende week donderdag in de gemeenteraad wordt aangenomen, wordt afhan kelijk van de grootte. Een één- mansfractie krijgt in een vergade ring van drie uur nog vijf minuten, oplopend tot twintig minuten voor TOP/GB en CDA (elk zes leden). Ook het college van B en W krijgt beperkte spreektijd. Zonder vooroverleg is het voor stel donderdag ingediend. Alle fractievoorzitters vergaderden een dag eerder nog samen. Verdurmen: ,,Maar de agenda zat al redelijk vol." Van Ginneken reageert: ,,We kun nen het er in de gemeenteraad toch nog over hebben." Achterbaks 'Compleet overvallen' voelen zich éénpitters Jean-Paul Casteleijn (SP), Ernst Jonker (GroenLinks), Jack d'Hooghe (Sociaal Terneuzen), Johan Hessing (50Plus) en Paula Stoker (Terneuzen Sterk) en ook Laszlo van de Voorde van de drie man sterke PvdA-fractie. Woorden als 'censuur' en 'achterbaks' vallen. De nogal breedsprakige Hessing is getergd. ,,Ik laat me als volksverte genwoordiger niet de mond snoe ren." ,,Zo kun je geen debat meer voeren", aldus Casteleijn. SGP'er Sam Verhelst, ook éénpit- ter in de oppositie, staat er heel an ders in. ,,Ik heb dit al eens geop perd. Er blijft genoeg tijd om je punt te maken." Patrick van der Hoeff van oppositiepartij PVV (vier zetels), mede-ondertekenaar van het voorstel, vindt meer disci pline hard nodig. ,,De raad lijkt soms wel het Hollands showbal let." Uniek is het voorstel niet. In de Tweede Kamer gelden spreektijden naar fractiegrootte en in Zeeland in elk geval in de gemeente Reimers- waal. Lonink heeft dit gedaan, omdat initiatiefnemers TOP/Gemeente belangen, CDA, VVD, Christen Unie en PVV het voorstel zonder overleg met de acht andere par tijen in de raad hebben gedaan. Hij noemt dat 'niet fatsoenlijk', zeker niet omdat woensdag alle fractie voorzitters bij elkaar hebben geze ten. Toen is er niets over gezegd. Niet opleggen Ook tot Loninks verrassing kwam het voorstel een dag later tevoor schijn om te worden behandeld in de gemeenteraad van aanstaande donderdag. Een dergelijk voorstel kun je, aldus Lonink, niet als vijf partijen opleggen aan de rest. ,,Zo'n voorstel laat je niet plotse ling op de raadsagenda zetten. Je moet eerst met elkaar overleggen, in de fractievoorzittersvergade ring, het presidium, daarna in een raadscommissie en dan de ge meenteraad." Niet alleen konden de kinderen zich lekker kunstzinnig uitleven, hun artistieke uitingen kunnen hen persoonlijk én hun basis school ook nog eens leuke prijzen opleveren, gesponsord door de serviceclub. ,,En in de tussentijd staat Den Dullaert er prachtig ge kleurd op", zegt Denny Mactag- gart van Den Dullaert. Uitleven op een A4tje Alle basisscholen in de gemeente Hulst zijn aangeschreven voor de wedstrijd. De kinderen van groep vier tot en met acht konden mee doen. Ze mochten zich uitleven op een A4tje en deden dat ook mas- Naar schatting hangen er straks 350 kunstwerkjes achter de ramen saal. Naar schatting hangen er straks 350 kunstwerkjes achter de ramen. Prijzen en cadeautjes Niet alleen krijgen alle inzenders een cadeautje van Rotary Hulst, de club schenkt vijf scholen ook een geldbedrag. ,,Daar kunnen ze dan spelmateriaal van kopen, want we hebben begrepen dat daar be hoefte aan is", zegt George Ler- nout van Rotary. Ook kan één van de inzenders nog een extra pu blieksprijs winnen. Bezoekers aan Den Dullaert of passanten kunnen een foto maken van hun favoriete kunstwerk en die foto appen naar 06-57620339. Degene met de meeste stemmen, krijgt dan nóg een cadeautje. Mactaggart en Lernout zijn heel erg tevreden over het aantal inzen dingen én over de originaliteit. Zo had een leerling een heel strand gemaakt, compleet met schelpjes. Een ander had een vel papier ge pakt en had daar heel groot 'NIKS' op geschreven. Dat kan ook, na tuurlijk Van Veldhoven zegt het bijzonder vervelend te vinden dat crimine len haar naam misbruiken in een poging parochianen geld afhandig te maken. ,,Ik heb al van vier men sen gehoord dat ze zo'n bericht hebben gekregen. Maar er zijn ook mailtjes verstuurd. Kennelijk be schikken deze mensen over gege vens uit onze bestanden.'' Vierhonderd euro In het eerste bericht zeggen de WhatsAppfraudeurs, uit naam dus van Van Veldhoven, dat ze hulp nodig hebben bij iets belang rijks. Nadat het potentiële slachtoffer heeft gereageerd, vragen ze hem of haar om voor vierhonderd euro aan i-Tunes cadeaubonnen te gaan kopen die Van Veldhoven zoge zegd nodig heeft om als verjaar dagscadeau aan een kankerpatiënt te geven. In een later bericht wordt gevraagd de pincodes die op de ca deaubon staan door te sturen. Op die manier hebben de criminelen de beschikking over de codes en kunnen ze het bedrag verzilveren. Als reden dat ze het verzoek via WhatsApp doen, en niet gewoon even bellen, geven de oplichters dat Van Veldhoven in een lange vergadering zit, maar de codes wel snel nodig heeft. 'Ik zal je later te rugbetalen', schrijven ze. Parochianen die argwaan kre gen, hebben direct contact gezocht met de pastoraal werkster. Voor zover bekend is niemand erin ge trapt. Van Veldhoven gaat aangifte doen bij de fraudedesk van de po litie. ,,Dit is identiteitsfraude.'' zaterdag 13 maart 2021 VL Oppositie Terneuzen is woedend Alsof er een bom is ontploft in het stadhuis van Terneuzen, zo reageren oppositiepartijen op een voorstel om de spreektijd in vergaderingen te beperken. Ze voelen zich overvallen door de indieners, de coalitiepartijen TOP/Gemeentebelangen, CDA, VVD en ChristenUnie met oppo sitiepartij PVV. ,,We worden monddood gemaakt." Harmen van der werf Terneuzen - Jos van Ginneken, CDA De Terneuzense burgemeester Jan Lonink heeft alle fractie voorzitters in de gemeenteraad bij elkaar geroepen voor een presidiumvergadering komende dinsdag om te praten over het voorstel tot beperking van de spreektijd in de gemeenteraad. Harmen van der Werf Terneuzen Het strand, de Efteling, vliegen, op vakantie, de speeltuinDe ramen van activiteitencentrum Den Dullaert in Hulst hangen vol kunstwerkjes van basis schoolleerlingen uit de hele ge meente Hulst. Rotary Hulst vroeg hen tekeningen, schilde rijen of knutselwerkjes te maken over wat ze straks het liefst willen doen als corona is overgewaaid. Sheila van Doorsselaer Hulst De katholieke Pater Damiaan- parochie op Zuid-Beveland en Schouwen-Duiveland is slacht offer geworden van WhatsApp- fraudeurs. Parochianen kregen appjes waarin een onbekende hen, uit naam van pastoraal werkster Alida van Veldhoven, probeert op te lichten. Rob Paardekam Goes George Lernout van de Rotary bij de tekeningen voor het raam van Den Dullaert. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 133