Goes blijft mensen met schuld vroeg benaderen water i specialist 7 TWEEDEHANDSKLEDINGWINKEL OOK SOCIALE COMPONENT^ Ze heeft een passie voor kleding en ze houdt van mensen. Voor Wouke Dorst vallen die twee dingen samen in de tweedehandskle dingwinkel die ze nog vóór de zomer wil openen in hartje Goes. r Bekijk nu onze actie! www.water-specialist.nl/actie Deeltwee wordt een winkel met een ideëel karakter. Er komt een stichting zonder winstoogmerk onder te hangen. Het doel is tweeledig: enerzijds wil Wouke Dorst het hergebruik van kleding bevorde ren, anderzijds moet de winkel een ontmoetingsplek worden. De initiatiefneemster, die ook werk zaamheden verricht voor het re clamebureau van haar man, vertelt dat ze weer een uitdaging voor zichzelf zocht nu de kinderen wat groter zijn. Dat hoefde niet per se iets te zijn om geld mee te verdie nen. Een kringloopwinkel met een maatschappelijk tintje van vrien den in Maassluis bracht haar op het idee om in Goes iets soortge lijks te gaan doen, maar dan met kleding. Wouke vindt dat het uit het oogpunt van duurzaamheid goed zou zijn als meer kledingstukken een tweede leven krijgen. Boven dien wil ze graag een steentje bij dragen aan het aanpakken van misstanden in de kledingindu- strie. ,,Het is een branche waarin zaken als slavernij en kinderarbeid helaas nog voorkomen'', vertelt ze. ,,Mensen moeten soms onder er barmelijke omstandigheden wer ken.'' De winst die de winkel straks maakt, na aftrek van onder meer de huur van het winkelpand, gaat dan ook naar goede doelen die deze wantoestanden proberen aan te pakken. ,,Ik sluit niet uit dat we daarnaast ook wel eens een lokaal goed doel gaan steunen.'' De winkel krijgt ook een sociale component: het wordt een ont moetingsplaats. Er komt een grote tafel te staan. Iedereen is welkom om een kop koffie te komen drin ken en een praatje te maken. ,,Zelf Veel vaker dan vrouwen dragen mannen hun kleding door tot die versleten is heb ik zoiets erg gemist toen mijn kinderen kleiner waren en er da gen waren dat ik nauwelijks men sen sprak'', zegt de oprichtster. Wie komt buurten, is niet ver plicht iets te kopen. Er staat wel een potje op tafel. Wie het zich kan veroorloven, mag iets doneren voor het goede doel. Herenkleding Gesteund door echtgenoot Marc en buurvrouw Renske, die veel meedenkt, heeft Wouke al heel wat stappen gezet. Aan de Gast huisstraat is een ruim winkelpand gevonden en zelfs de eerste kle dingstukken zijn al gedoneerd. De initiatiefneemster wilde zich aan vankelijk op dames- en kinderkle ding richten, maar gaat op verzoek kijken of herenkleding ook moge lijk is. ,,Veel vaker dan vrouwen dragen mannen hun kleding door tot die versleten is'', verklaart Wouke haar twijfel. ,,Maar we gaan het proberen.'' Het is de bedoeling dat mensen de kleding straks gratis ter be schikking stellen. Alles wat er nog goed uitziet en schoon is, kan wor den afgegeven. Niet alleen dure merken zijn welkom. Wouke hoopt juist ook kleding te kunnen aanbieden aan mensen met een smallere beurs. Wat onverhoopt niet in de winkel terechtkomt, wordt zeker niet weggegooid. Daarvoor wordt een ander mooi doel gezocht. Het project is afhan kelijk van vrijwilligers. Geïnteres seerden kunnen zich vanaf nu aanmelden op de website deel- tweegoes.nl. Een project waarbij mensen die schulden aan het opbouwen zijn al in een vroeg stadium in het vi zier van de gemeente komen, is succesvol gebleken in Goes. Reden voor het college om er de ko mende twee jaar 150.000 euro in te steken. Het project begon twee jaar ge leden. Er zijn afspraken gemaakt met onder meer de woningcorpo raties, nutsbedrijven en zorgaan bieders. Als zij zien dat mensen veelvuldig of langdurig hun reke ningen niet betalen, geven ze een seintje aan de gemeente. Die kan de mensen dan benaderen en hulp aanbieden, vaak nog vóór de pro blemen niet meer te overzien zijn. ,,In veertig procent van de gevallen zijn de huishoudens om wie het ging hun rekeningen weer gaan betalen of is een regeling getroffen om betalingsachterstanden in te lopen'', schetst wethouder André van der Reest het succes. Het aantal mensen dat beroep heeft moeten doen op schuld hulpverlening of -kwijtschelding is volgens hem noemenswaardig gedaald door het project. Zeker nu door corona meer mensen in de problemen komen, vinden B en W het belangrijk het project voort te zetten. zaterdag 13 maart 2021 Wie komt buurten hóeft niks te kopen Rob Paardekam Goes - Wouke Dorst, Deeltwee Rob Paardekam Goes Wouke Dorst (links), hier met dochter Maud en buurvrouw Renske, heeft al kleding gekregen voor haar toekomstige winkel. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 132