Zierikzee krijgt mogelijk ouderwetse schillenboer water specialist 18 -19 maart 7 Nieuw vakantiehuisje op locatie stacaravan r Bekijk nu onze actie! www.water-specialist.nl/actie Meer i Zoveel gaat er namelijk niet veran deren op zijn perceel aan de Ver- tonsweg, legde de initiatiefnemer uit. Volgens hem blijven bomen, struiken en houtwallen staan en wordt het terrein zelfs minder ver hard. ,,Het is een verbetering voor die plek." Nu staat daar nog een oude sta caravan. Waar de familie al jaren verblijft in weekenden en vakan ties. ,,We hebben jaren gespaard om dit huisje te bouwen." De gemeente vond dat prima en verleende vorig jaar een vergun ning. Maar vier natuurorganisaties zagen dat totaal niet zitten: Na- Er is maar vier uur uitgetrokken voor het verplichte natuuronderzoek en het gaat om 80 hectare tuurmonumenten, Stichting Duinbehoud, Stichting Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duive- land en de Zeeuwse Milieu Fede ratie. Daar hebben ze meerdere ar gumenten voor, legde woordvoer der Gert-Jan Buth uit aan de rech ter. Uitstraling Van bouwen zo pal naast het Slot bos gruwen ze. En ook wat betreft uitstraling zijn er bezwaren. ,,Een stacaravan sleep je zó weg en wordt ook 'licht' gebruikt: alleen in de zomermaanden. In zo'n huisje van drie verdiepingen kun je jaarrond wonen." De initiatiefnemer en zijn advo cate Van Rooy pareerden dat. Vol gens hem zal het huisje maar en kele weekenden per jaar privé ge bruikt worden, en tijdens vakan ties. ,,Het gebruik blijft dus het zelfde. Bovendien zijn we echte natuurliefhebbers. We willen liefst geen geruzie met Natuurmo numenten ondanks dat ze onze droom willen verstoren." Buth vreest verder voor prece dentwerking. Simpel verwoord: als dit Mer wordt toegestaan, mo gen alle andere stacaravans op de Kop van Schouwen straks ook ver vangen worden. Ook kraakte hij het verplichte natuuronderzoek dat vooraf gedaan werd door een ecoloog. ,,Er is maar vier uur uitge trokken voor tachtig hectare en de hele amfibische leefgemeenschap wordt niet eens vermeld. Dat is een grote tekortkoming." Volgens Buth, zelf ook ecoloog, hebben planten en dieren te lijden gehad van het wegpompen van water om een kelder te realiseren. Broedseizoen Naar verwachting doet de rechter binnen veertien dagen uitspraak. Ongeacht de uitkomst zal het nog even duren voor er op de al aange legde kelder gebouwd kan worden, omdat het broedseizoen maandag ingaat. Dat duurt tot in de zomer. Eerder gaf een proef met bigbags en bovengrondse containers niet het gewenste resultaat: inwoners gooi den er restafval bij. Voor die laatste afvalstroom moeten ze immers be talen en het gft inleveren kon gratis. Om meer grip te hebben op de afval scheiding, zoekt de gemeente nu naar een andere oplossing. De Stadsboerderij bedacht het concept van de hedendaagse schil- lenboer. De andere optie van de ge meente bestaat uit semi-onder- grondse containers waarin inwoners met behulp van een pasje, dus gere guleerd, hun gft-afval kwijt kun nen. In de commissie samenleving en bestuur vertelde wethouder Daniël J oppe, als vervanger van Ankie Smit, over de proeven na vragen van com missielid Erik Groffen (VVD). Hoe vaak de bakfiets gaat rijden, wist Joppe nog niet te zeggen: ,,Er wordt nog aan het plan gewerkt." Groffen wilde weten hoeveel de pilots met de bigbags en de boven grondse containers heeft gekost: 11.874 euro voor de zakken en 32.880 euro voor de containers, wist Joppe. Sandra Fontein (D66) vroeg zich juist af wat het dumpen van restaf val in het gft de gemeente heeft ge kost. Dat moest immers verwerkt worden als extra restafval. Dat laat ste klopt, zei Joppe, maar hoeveel dat heeft gekost wist hij niet. „Daarover zijn geen gegevens bekend." Wij helpen je kiezen op de zaterdag 13 maart 2021 SD Rechter beslist nu over bouw woning Een oude stacaravan vervan gen door een net, duurzaam huisje op de Kop van Schouwen moet gewoon kunnen. Dat ver klaarde een inwoner van Nieuwe-Tonge gisteren voor de rechtbank in Middelburg, waar vier natuurverenigingen de aan hem verleende vergunning aan vochten. Michiel Bouwman Middelburg -Gert-Jan Buth, woordvoerder natuurorganisaties Wordt het wachten op de schil lenboer of krijgen bewoners van de binnenstad van Zierikzee straks een pasje om van hun groente-, fruit- en tuinafval af te komen? De schillenboer kan met zijn elektrische bakfiets 720 huishoudens per keer bereiken, maar met een gft-container wor den in een keer 1800 inwoners bediend. De gemeente broedt op een proef hiermee, de volgende. Valeska Nastaly Zierikzee Slotbos Kwetsbaar De stacaravan op het perceel waar het allemaal om draait, aan de Vertonsweg, net naast het Slotbos. foto sandra schimmelpennink open dagen anten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 130