Ik heb liever niet dat mensen mij te vroeg of te laat whatsappen Mijn broer rookt de erfenis van mijn zus en mij op JOOST MAG 'T WETEN Wat wil het publiek? Altijd dat wat men gewend is, maar dan beter en sneller. In de woorden van autofabrikant Henry Ford: 'Als ik het publiek gevraagd had ''wat wilt u'', dan had men geantwoord: ''snellere paarden''.' Als u, mevrouw, geen paardentram wilt maar een auto, moet u zich niet beklagen over het lawaai of de benzinestank. Vertaald naar deze tijd: als u vanwege snelheid en gemak een smartphone wilt, moet u de nadelen op de koop toenemen. Merkwaardig is dat u voor die nadelen zelf verant woordelijk bent. Als ik mezelf mag opvoeren als het braafste jongetje van de klas: ik heb tussen 22 uur gisterenavond en 10 uur vanochtend slechts twee nuttige appjes gekregen. Een van mijn dochter en een van de redactrice van deze pagina. Iets nuttelozer waren de appjes later die dag. Zus één: 'Ik luister naar Quand les roses van Adamo'. Zus twee: 'Adamo! Geweldige zanger!' Zus drie (met foto): 'Schijnt de zon bij jullie ook zo?' Mijn raad: reageer niet meer op alle Adamo-appjes, hou dat twee weken lang vol en in de virtuele wereld ligt een verstild paradijs op u te wachten. Overigens: mijn dochter cancelde vanochtend om 9.21 uur mijn oppasdag van die week en de redactrice van deze pagina stuurde om 9.43 uur een vraag van een lezeres door. De uwe. Het wordt weleens vergeten: slapjanus zijn heeft zijn voordelen. Je hoeft niets te beslissen, wat vaak heel prettig is. De meeste beslissingen thuis zijn toch van ondergeschikt belang. Gaan we wel of niet naar de verjaardag van tante Tiny en hoe laat eten we vanavond? En meneer Slapjanus - mevrouw Slapjanus bestaat niet - hoeft daar niet over na te denken. G eld, waar op vakantie, First Dates of De slimste mens, hij kan dat goddank aan anderen overlaten. Natuurlijk betaal je daar een prijs voor. Soms komt er iets voorbij waar je graag een stem in had gehad. Maar het is nu eenmaal niet altijd kermis. Ik loop even langs uw punten: Mijn broer is een slapjanus onder de plak bij zijn vrouw. Klopt. Heb ik ook een kleine vijftig jaar gezeten. Beviel me prima. Mijn schoonzuster is een knieperd. Klopt. Nou én? Mijn vader maakt stiefdochters. Ik neem aan dat u uzelf en uw zus bedoelt vanwege punt 4. Klopt. Het scheelt u straks al gauw een bedrag waarvan je een feestje had kunnen geven. Toegeeflijk type trouwens, uw vader. Uw broer heeft het niet van een vreemde. Gelukkig zijn de da mes in de familie heel wat flinker! Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (78) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Soms krijg ik al voor 8 uur de eerste appjes binnen. Vooral in het weekend vind ik dat storend. Ik kan mijn telefoon op vliegtuigstand zetten, maar ik vind het gewoon vervelend dat mensen al zo vroeg berichten zenden. Zouden we elkaar niet met rust moeten laten tussen 22 en 10 uur? Mijn broer (50) krijgt krap een tientje zakgeld per week van zijn vrouw. Mijn vader geeft hem elke week wat extra voor sigaretten en bier. 1) Mijn broer is een slapjanus onder de plak bij zijn vrouw. 2) Mijn schoonzus is een knieperd. 3) Mijn vader maakt stiefdochters want... 4) ...mijn broer rookt de erfenis van mijn zus en mij op. Wat moeten we hiermee? Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 123