'Een man die me kuste, wat had ik dat gemist' BV DE LIEFDE Anja (73) voelde zich zwaar over datum, maar met Frits (77) beleeft ze een nieuwe jeugd. ,,Weet je, ik ben nog in goede conditie, blondeer mijn haar, draag altijd lippenstift, heb een eigen auto, woon zelfstandig, sta in mijn eentje prima in het leven, maar ik wil een completer leven, en dat is met Frits. Ik vind onze relatie zo bijzonder. We zijn allebei grootouders en hebben beiden een korstje op onze ziel. Samen zijn we 150 jaar. Weduwe en weduwnaar en zwaar over de datum. Dachten wij. Maar al bij de eerste ontmoeting vroeg ik of hij mee naar boven kwam. Dat hebben we geweten. Van slapen is het niet gekomen, we vreeën de sterren van de hemel. Een halfjaar nadat mijn man plotseling aan een hartaanval was overleden, meldde ik mij aan bij een datingservice. Ik twijfel de, want ik vond het ook iets ordinairs hebben. Tot ik Frits tegenkwam, leek het aanbod helemaal niets. Ik heb een heleboel kerels aan de lijn gehad. De gekste dingen gebeurden, sommigen wilden zich aftrek ken op mijn stem. Ik ben te oud om te blozen, ik lach daar inmiddels om, maar ik vond het toen behoorlijk gênant. Het waren allemaal lelijke oude kerels. Ook meldde zich een invalide man, die ik niet wilde ontmoeten. Ik zag dit als mijn laatste kans op geluk, dan ga ik niet achter een wagentje aanlopen. Frits is 77, maar is nog sterk, potent, weerbaar, ondeugend, hij heeft ze goed op een rijtje. Ik heb aan hem eindelijk een man die voor me kookt. Hij had dat veel gedaan, ook omdat zijn vorige vrouw lang ziek is geweest. We spraken af in een chic restaurant voor een lunch. Frits kwam tien minuten te laat binnen. Daar heb ik een hekel aan, maar ik vond hem toch meteen leuk. En hij mij ook, bleek. Ook hij vond de datingsite ordinair, maar net als ik voelde hij zich eenzaam. Na het eten wilde hij de omge ving zien. Ik woon heerlijk, vlakbij zee, een uur rijden van zijn huis. In mijn auto heb ik hem rondgereden. Het voelde als vanzelf om hem daarna mee te nemen naar mijn huis, en mijn bed. We hadden huidhonger, zoals ze dat tegenwoordig noemen. Een man die me zomaar zachtjes kuste. Heerlijk. Wat had ik dat lang gemist. Ik had zo'n behoefte aan een aai over mijn lichaam. De chemie tussen ons was meteen geweldig. Eigenlijk hebben we vanaf dat eerste moment - nu twee jaar geleden - bijna elke dag bij elkaar geslapen. Als ik naar mijn koorrepetitie ging, ging hij mee. We heb ben maar één behoefte en dat is letterlijk en figuurlijk elkaars hand vasthouden. Juist omdat we dat allebei al jaren niet hadden meegemaakt. We houden wel bepaalde afstand, hoor. We douchen nooit samen, dan voel je toch je oude lichaam. We weten precies hoe we eruitzien, maar dat hoeft niet bij fel licht. We knuffelen en snuffelen aan elkaar. Ik kruip in zijn lijf. Neuken doen we niet, dat lukt niet op onze leeftijd. We winden elkaar op met handen, onze monden. We krijgen allebei orgasmes. Ik had nooit gedacht dat dat zou kunnen. We zijn echt niet in vijf minuten klaar hoor, pas als we helemaal tevreden zijn vallen we met de billen tegen elkaar in slaap. Samenwonen hoeft niet. We wisselen af in welk huis we slapen. Zijn kinderen zijn jaloers op ons geluk, omdat ze zelf geen goede relatie hebben; ze haten het dat hij zo lief tegen mij is. Maar wij trekken ons daar niets van aan. Het gaat om óns levens geluk. We beseffen goed dat een van ons het eerste zal sterven. Dat heeft de ander dan maar op te vangen. Geen van ons beiden had deze liefde willen missen.'' TEKST EDITH ANDRIESSE ILLUSTRATIE STUDIO SKI De echte namen van Anja en Frits zijn bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? magazine@dpgmedia.nl ZATERDAG 13 MAART 2021 31

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 111