begon te schrijven aan Het slotapplaus voor mijn moeder, de documentaire over haar moeder. Corona verhinderde destijds een grootse uitvaart van de zangeres, die door dementie de laatste jaren van haar leven een teruggetrokken bestaan leidde. ,,Toen Ramses Shaffy elfjaar geleden overleed, stond zijn kist in Carré. Twee dagen lang zijn duizenden mensen langs zijn kist gelopen om afscheid te nemen. Ik vond dat zo terecht. Mensen hebben dat nodig. Als je iemand vijftig jaar lang volgt en diegene valt weg, dan doet dat pijn. Het voelt alsof je haar of hem hebt gekend.'' ,,Na de dood van mijn moeder heb ik veel post gekregen. Veel persoonlijke verhalen waaruit bleek dat mijn moeder een grote rol had gespeeld, niet alleen omdat haar muziek werd gedraaid bij speciale gebeur tenissen, maar ook omdat ze als persoon hulp, steun en inspiratie bood. Mijn moe der beantwoordde brieven altijd zelf. Als we op vakantie gingen, nam ze steevast een hele tas mee. Zat ze de eerste dagen alleen maar te schrijven. Ik vond dat ik voor die mensen iets moest doen.'' Naast de zorg voor dochter, hond en paard heeft Elisah een dagtaak aan het beheren van de nalatenschap van haar moeder. De meeste tijd is ze de laatste maanden kwijt geweest aan de documentaire. Het was Jan Slagter, de omroepbaas van MAX, die op het idee kwam haar moeder te eren in een televisiedocumentaire. ,,Een paar weken na haar overlijden zat ik in het programma Tijd voor MAX. Na de uitzen ding vertelde ik dat ik ervan baalde dat de uitvaart zoals we die eigenlijk wilden, niet kon doorgaan. Toen kwam Jan met het idee. 'Maar maak die documentaire dan wel persoonlijk', zei Albert Verlinde, die ook mee wilde werken.'' Ze schenkt koffie in haar fraaie huis in Hoevelaken, waar ze met echtgenoot Marc en dochter Lilah (10) woont. Al bij binnen komst klinkt de karakteristieke, zachte stem van Liesbeth List uit de studio, waar de laatste hand aan de documentaire wordt gelegd. In de studio hangen schilderijen en foto's van de zangeres, op een kast staan de prijzen die ze won, naast de geluids apparatuur een urn met haar as. ,,Zo kan ze een beetje op ons letten'', zegt Frans ZATERDAG 13 MAART 2021 27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 107