Dorpshuis Hoek toch weer in beeld voor nieuwbouw basisschool Welk uitkijkpunt wordt het? Het blijft nog even dubben 7 AXELSE GOLFCLUB EIGENAREN STERRENRESTAURANT NIEUWE UITBATERS^ ,,Het zal geen sterrenrestaurant worden", verwacht Eric van Bochove. „Vanaf een tosti tot wat luxer, dat wel." Het restaurant van de Axelse golfclub krijgt een exclusieve leiding. Guido van der Heijden Axel i ric en Bianca van Bo chove, eigenaren van Michelinster-restau- rant 't Vlasbloemeken I in Koewacht worden vanaf 1 april de nieuwe uitbaters van het restaurant bij golfclub De Woeste Kop in Axel. De zaak die nu nog TopZ heet, zal vanaf dan The Loft heten. The Loft, het heeft twee beteke nissen volgens Bianca van Bo- chove. ,,Het is ook een golfterm. De loft is de hoek tussen het deel van de club dat het balletje raakt, en de steel van de club. Daarnaast We gaan de kaart uitbreiden met huisgemaakte gerechten is een loft een open gezellige ruimte waar mensen samenko men. Het was een goeie bistro en straks kun je er terecht voor een kop koffie, tapas, een tosti. Maar we gaan het ook uitbreiden met meer huisgemaakte gerechten, onze eigen stijl. We zullen er zeker onze eigen stempel op drukken", belooft ze. ,,We hadden al langer het idee om een tweede zaak te openen en de gelegenheid deed zich voor", verklaart Eric van Bochove. ,,Ik word dit jaar vijftig, ik moest dit nu maar eens doen en niet wach ten tot ik zestig ben." Geheel toevallig kwam het res taurant niet op het pad van het echtpaar Van Bochove. Zowel Eric en Bianca, als Quinten Missiaen, die de dagelijkse leiding van The Loft op zich zal nemen, zijn als le den van De Woeste Kop regelma tig op het Axelse golfterrein te vin den. ,,Het ligt daar ook fantastisch", Ik word dit jaar vijftig, ik moet dit nu maar doen en niet wachten tot ik zestig ben zegt Eric. ,,We zaten daar wel eens 's avonds en dan zie je gewoon reetjes op de weg lopen. Er komen ook veel wandelaars en fietsers, het is zo'n een mooi gebied. Ik ben benieuwd hoe het gaat als ik daar straks kom om te golfen. Ik moet daar waarschijnlijk wel nog mijn weg in vinden." Leden Eric en Bianca van Bochove had den de passanten graag als klanten van The Loft maar de tosti's van sterrenniveau zijn vooralsnog al leen beschikbaar leden van de golfvereniging. ,,Zoals het er nu uitziet is het restaurant alleen toe gankelijk voor leden van de ver eniging", Bianca hoopt, net als haar man dat daar verandering in komt. ,,We zouden dat graag an ders zien. Wie weet in de toe komst. We willen zeker kijken wat de mogelijkheden zijn. Je begint zoiets omdat je erin gelooft en dat doe je voor de langere termijn." ,,'t Vlasbloemeken blijft wel onze hoofdactiviteit", verzekert Bianca. ,,Quinten zal degene zijn die bij The Loft de gang van zaken regelt. Hij heeft ook bij ons in het restaurant gewerkt. Hij is iemand voor de voorkant, een geboren gastheer. Echt iemand die tussen de gasten hoort." Hoek krijgt een nieuw mfa, dat staat vast. De locatie nog niet. Die werd vorig jaar opeens een punt van discussie. Op bewonersavon den waren drie plekken genoemd: verzorgingshuis Vremdieke, oude basisschool Op Weg aan de Lange- straat en het dorpshuis. De keuze bleek evenwel onverwacht te zijn gevallen op grond in de nog te bou wen wijk Windlust 2, aan de west kant van Hoek. Omwonenden in de al gebouwde, naastgelegen wijk Windlust 1 reageerden boos. Te laat Een klankbordgroep met bewoners is inmiddels door de gemeente Ter- neuzen gevormd ter voorbereiding van het mfa. Ook enkele omwonen den uit Windlust 1 zitten erin. De drie eerdere locaties zijn nog eens besproken. Vremdieke en oude ba sisschool Op Weg zijn definitief af gevallen, vertelt Clemens de Jager, die is ingehuurd als voorzitter. Vremdieke is te laat beschikbaar om in 2024 het mfa te kunnen openen. Op de plek van Op Weg moet te hoog worden gebouwd om alles kwijt te kunnen. Anders ligt het met de locatie dorpshuis. Die zou passend zijn als enkele particuliere loodsen erach ter kunnen worden gekocht. ,,Maar niet tegen elke prijs", voegt De Jager er direct aan toe. Eind deze maand moet meer duidelijk zijn. Lukt het niet, dan blijft Windlust 2 over. Een idee is het mfa zo ver mogelijk van Windlust 1 te bouwen om omwo nenden tegemoet te komen. De Ja ger: ,,Want 2024 lijkt nog ver weg, maar mogelijke procedures kunnen lang duren." TERNEUZEN Tientallen Ter- neuzenaren dienden een ont werp in voor een iconisch uit kijkpunt aan de Wester- schelde, maar of het ooit tot realisatie komt, is zeer de vraag. Voorlopig richten de pijlen van de gemeente zich op de vraag of het dak van het Scheldetheater daarvoor kan dienen. Wethouder Frank van Hulle verwacht over ongeveer een maand duidelijkheid over de geschiktheid van het theater dak als uitkijkpunt. PvdA, GroenLinks en D66 kregen eind vorig jaar een raadsmeer- derheid mee voor dit goedko pere alternatief voor het pro ject Icoon, dat is begroot op ze ven ton. Terneuzen heeft dat geld niet allemaal zelf en zal bij sponsors moeten aanklop pen, als alsnog voorrang wordt gegeven aan een 'losstaand' uitkijkpunt bij de oude Veer haven. Blijkt het theaterdak geschikt te zijn, dan is de keuze aan de gemeenteraad, aldus Van Hulle: gaan voor het Scheldetheater of toch het Icoon. Inmiddels heeft het col lege besloten de ontwerpwed strijd voor het Icoon 1 mei af te sluiten. vrijdag 12 maart 2021 VL Van tosti's tot wat luxer bij The Loft -Bianca van Bochove Bianca en Eric van Bochove en Quinten Missiaen (vlnr) draaien vanaf 1 april The Loft, het restaurant bij golfclub De Woeste Kop in Axel. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE -Eric van Bochove Inspreken kan lonen. Dat blijkt in Hoek. De locatie dorpshuis bij het Molenplein is toch weer in beeld voor een multifunctio neel activiteitencentrum (mfa) met onder meer basisschool De Driesprong en het dorps huis. Harmen van der Werf Hoek Genieten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 54