Muller haalde haar skeelers van zolder ZEELAND 15 Twee keer kampioen, één keer gedegradeerd als prioriteit gezien. Van jongs af aan was ons gezin gefocust op voetbal. Door de coronaperiode heb ik ingezien dat het ook anders kan.'' Maatschappelijke carrière De oud-speler van onder meer RBC, Zeelandia Middelburg, Goes en Hoek woont in Amsterdam, waar hij al enkele jaren bij Global Enterprise Partners werkt. ,,Dit is geen baan waarbij je acht uur per dag werkt en dan naar huis gaat. Hoe meer tijd en energie ik erin steek, hoe meer ik uit deze baan kan halen. Mijn maatschappelijke carrière vind ik heel belangrijk. Dat is niet altijd makkelijk te com bineren met vier keer per week een verplichting als voetballer. Je moet altijd rekening houden met trainingen en wedstrijden.'' Het begint dan allemaal als een verplichting te voelen. ,,In plaats van dat ik het doe omdat ik er zin in heb. Ik moet uitjes met vrien den en familie afzeggen omdat al les altijd in het teken staat van de wedstrijd op zaterdag. Dat vond ik echt vervelend.'' Tegelijkertijd weet hij dat voet bal een deel van zijn identiteit was. ,,Als je een gesprek hebt met iemand gaat het altijd - of in ieder geval héél vaak - over voetbal. Daar kennen mensen je van. Het zal best lastig zijn om er nu af- CARRIÈRE scheid en afstand van te nemen, want het zit al van kleins af aan in mijn systeem.'' Over een jaar verhuist Van den Houten met zijn vriendin van Amsterdam naar Rotterdam, mede om dichter bij Zeeland en zijn zoontje te wonen. ,,Tot die verhui zing ga ik zeker niks doen, niet voetballen. Misschien gaat het daarna wel weer kriebelen. Dan bel ik Rogier Veenstra misschien met de vraag of hij nog een links- Ik presteerde niet goed in de ogen van de trainer en kwam op de bank terecht back nodig heeft bij ASWH. Of ik ga bij Kloetinge voetballen. Dat is de club waar ik ben begonnen en waar een vriend als Kyle Doesburg nu weer gaat spelen.'' Bij Spakenburg hebben ze be grip getoond voor het besluit van Van den Houten. ,,Als club heb je niks aan een speler die niet geluk kig is.'' Hoe kijkt hij terug op zijn carrière? ,,Ik ben tevreden. Maar als ik er echt voor had geleefd, er alles aan had gedaan, had ik er meer uit kunnen halen. Fitter zijn, op je voeding letten, extra trainen, minder drinken, op tijd naar bed, dus beter op je lichaam letten; dat had beter gekund. Maar als ik naar mijn kwaliteiten als voetballer kijk, denk ik dat ik er wel heel veel uit heb gehaald.'' Leuk cv opgebouwd Feyenoord-Hoek was een hoogte punt, net als het kampioenschap met AFC en het bekerduel tussen Ajax en Spakenburg. ,,Ik heb wel een leuk cv opgebouwd, denk ik.'' Zijn overstap naar Telstar en ver huizing naar Amsterdam hebben zijn leven verrijkt, zegt Van den Houten. ,,Ik denk nu: als je iets wilt doen, moet je het ook doen. Bij Telstar heb ik een mooie tijd gehad, bij AFC heb ik mijn vrien din leren kennen. Je moet jezelf blijven ontwikkelen en blijven prikkelen. Dat kan alleen als je uit je comfort zone komt.'' Hij heeft bij iedere club vrien den gemaakt, waarmee Van den Houten nu nog steeds contact heeft. Michel Vonk, zijn trainer bij Telstar, is belangrijk voor hem ge weest. ,,Hij heeft me de kans gege ven en een basisplek toever trouwd. Privé maakte ik toen een vervelende periode door, maar hij steunde me en gaf me de tijd om zaken te verwerken. Als mens heb ik me ontwikkeld en als voetballer heb ik daar ook veel geleerd, ook over mijn tekortkomingen. Dat is ook veel waard geweest.'' Ze is 46 jaar, parttime crediteu renadministrateur, moeder, vol leybalster bij VVS'92 en zeer spor tief. Als Muller sport, doet ze dat niet apathisch. ,,Ik ben het type dat vol gaat'', zegt ze. „Muziekje op en gaan. Ik wil bezweet thuisko men.'' Hoe train je? ,,Ik probeer één keer per week hard te lopen of te skeeleren. Dat wissel ik af. Hardlopen gaat wat minder, omdat ik last van mijn knie heb. Tijdens skeeleren is de belasting van mijn knie minder. Daarbij bootcamp ik sinds twee of drie maanden, op de boulevard in Vlissingen, met twee teamge- nootjes. We gebruiken het eerste stuk van de boulevard om oefe ningen te doen; burpees, buik spieroefeningen, onder fietsen rekken hangen en jezelf dan op trekken, sprongkracht. Van alles wat. Er zijn ook weleens andere groepjes bezig met bootcampen, waarvan we oefeningen overne men.'' Ik doe het al dertig jaar en ben niet anders gewend. Ik mis het heel erg Wat kun je niet, wat je normaal wel doet? ,,Met een net ertussen lekker vol leyballen, partijtjes doen. Straks mag je met z'n vieren sporten, maar jaJe gaat niet zomaar voor vier man een veld opzetten. Dat zullen ze bij andere verenigingen misschien wel doen hoor, maar bij ons leeft dat momenteel niet echt. Vorig jaar zijn we tijdens de eerste lockdown naar het strand gegaan. Als het lekkerder weer wordt, kunnen we dat wel weer probe ren. Je bent nu wel regelmatig aan het sporten, maar ik mis het wel om lekker met een bal bezig te zijn.'' Wat is je favoriete trainingsvorm in coronatijd? ,,Dan kies ik voor bootcampen. Omdat je het samen doet, kletst en gezelschap hebt. En verschil lende oefeningen doet, al trainen we vooral de benen. Hardlopen is lopen en skeeleren is skeeleren, tja.'' Skeeleren? Interessant! ,,In de eerste lockdown werd mijn dochter van 10 gek op rolschaat sen. Ik had nog skeelers op zolder liggen, van twintig jaar oud of zo, en die tevoorschijn gehaald. Ik zat met knieklachten en dacht: laat ik dat eens gaan doen. Eerst een paar rondjes met mijn dochter. Het be viel heel goed. Ik heb zelfs nieuwe skeelers gekocht. Het is best wel weer 'in' aan het raken. Mensen gaan toch iets zoeken om te doen.'' Is het moeilijk om jezelf te motiveren? ,,Ja. Maar dat heb ik altijd wel een beetje gehad. Dan zit je lekker thuis en denk je: ik moet nog weg. Maar als je eenmaal bezig bent, is het heerlijk. Ik werk hele dagen vanuit huis, dus tijdens het spor ten maak ik mijn hoofd leeg. Als ik klaar ben, zit ik weer boordevol energie. Dat merkt mijn man ook aan mij, bijvoorbeeld na het boot- campen.'' Naar welke wedstrijd/ evenement kijk jij het meest uit? ,,Voor mezelf zou ik graag weer twee keer in de week trainen en wekelijks een wedstrijd hebben. Het kost veel tijd, met name de uitwedstrijden, maar ik doe het al dertig jaar en ben niet anders ge wend. Ik mis het heel erg. En ik kijk ontzettend graag naar toer nooien als het EK voetbal en de Olympische Spelen.'' vrijdag 12 maart 2021 GO Thomas van den Houten (links) in de topklasse in actie namens Hoek tegen Excelsior Maassluis, in ja nuari 2015. FOTO PIM WASLANDER/ORANGE PICTURES -Thomas van den Houten (30) Geboren: 20 juli 1990 in Goes. Clubs in jeugd: Kloetinge en RBC. jan. 2020-2021 Spakenburg 6-1 tweede divisie 2017-jan. 2020 AFC 71-6 tweede divisie 1x kampioen 2015-2017 Telstar 43-0 eerste divisie 2012-2015 Hoek 72-3 hoofdkl. en topklasse 1x kamp. en 1x degradatie 2011-2012 Goes 17-1 eerste klasse zondag 1x promotie via nacomp. jan. 2011-juni 2011 Zeelandia M'burg 10-0 derde klasse zondag 2010-jan. 2011 Charleroi March. (Bel) 12-0 derde niveau 2009-2010 RBC 0-0 eerste divisie totaal 231-11 In de rubriek 'Hoe trainen Zeeuwse sporters nu?' gaat de PZC iedere week in gesprek met een sporter uit deze pro vincie. Hoe blijft hij of zij fit in tijden van lockdown? In deel 10: volleybalster Michelle Mul ler. Stefan Maas Vlissingen -Michelle Muller (46) aLagr' Nu volleyballen niet kan, houdt Michelle Muller zich onder meer fit door te skeeleren. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43