Soufiane Touzani: 'Positief denken en nooit opgeven' Heikanters mogen op testevent uit hun dak na jaar 'droogstaan' ZEELAND 13 Alternatief ontwerp Waterpark Veerse Meer om geluidsoverlast te voorkomen ,,Die hele procedure voor de draai ing van de baan had al klaar moeten zijn. We moesten dus wel een alter natief ontwerp maken", zegt direc teur Gerro Vonk van Driestar. ,,Daarin hebben we een aantal va- kantiehuizen opgeschoven, zodat ze niet meer onder de vliegroute staan. Onder die route - een strook van ongeveer driehonderd meter lang en vijftig meter breed - liggen in dit alternatieve ontwerp water, groen en parkeerplaatsen." Een redelijk eenvoudige ingreep is het, erkent Vonk. Dat roept de vraag op waarom Driestar daar dan niet definitief voor kiest. De draai ing van de baan is voor het bedrijf altijd een voorwaarde geweest voor de aanleg van Waterpark Veerse Meer. „Zolang vliegtuigen over het park blijven vliegen, is het geen premium park zoals ons dat voor ogen staat, met veel rust, ruimte en luxe. Dan is het minder aantrekke lijk voor vakantiegangers en dat drukt ook de huurprijzen van de vakantiehuizen." In het voorkeursontwerp is Drie star dan ook uitgegaan van een vliegroute rond het park. Midden Zeeland wil de baan ook wel ver leggen en heeft daarvoor een aan vraag ingediend bij de provincie. ,,Maar dat ligt al een tijd stil", zegt directeur Enno Belderok. Geluid van vliegtuigen De reden is een nieuwe rekenme thode voor het vliegtuiggeluid. ,,Het komt erop neer dat we voor heen de geluidsbelasting op de om geving berekenden aan de hand van rechte lijnen. Maar de vliegtuigen maken een bocht als ze wegvliegen. Er bestaat sinds kort een nieuwe re- kenmethode die precies die bocht kan volgen. De provincie wil dat we die gebruiken, omdat die nauwkeu- De hele procedure voor de draaiing van de baan had al klaar moeten zijn riger berekent hoe geluid zich ver spreidt." Maar de methode werkt niet. ,,Door een fout in het systeem klop- pen de berekeningen niet. Het be drijf dat hiervoor verantwoordelijk is, werkt aan een oplossing. Die had er in december al zullen zijn, maar die is er nog steeds niet", stelt Bel- derok. Alle papieren voor de draai ing van de baan, inclusief de oude rekenmethodes, lagen al bij de pro vincie. ,,Maar die wil dat de nieuwe methode wordt gebruikt, en dus kan ik nu niet verder." Driestar gaat er nog steeds vanuit dat de draaiing van de baan uitein delijk doorgaat. Mocht dat niet luk ken, dan wordt dus het alternatieve ontwerp uitgevoerd, zegt Vonk. ,,Plan B betekent voor ons een an der park, minder interessant en geen huizen voor de verhuur, maar voor de verkoop." Van den Branden is een echte mu- ziekfanaat. Naast dat hij drummer is van de bands Spank en Cabin Crew bezoekt hij geregeld festivals en concerten in Nederland en Bel gië. Samen ChefSpecial zien, Maan, Jett Rebel en De Staat. ,,Na een jaar droogstaan weer lekker uit je dak. Het is als een droom die uitkomt. Zeker als je hoort dat er zo'n 180.000 aanmeldingen waren." Meezingen Concertorganisator Mojo, enter tainment- en mediabedrijf ID&T en Fieldlab testen hoe festivals tij dens de pandemie veilig kunnen verlopen. Zaterdag is er in Bidding huizen eerst al een experimenteel dancefeest. Miguel: ,,We worden voor- en achteraf getest op corona. De aange wezen testlocatie hiervoor is Eind hoven. Maar die extra ritjes mogen de pret niet drukken." De bezoekers worden vanaf 13.00 uur gefaseerd binnengelaten en een mondkapje is verplicht. Verder zijn ze wel vrij om te bewegen, dansen, meezingen en andere mensen tegen het lijf te lo pen. Net als bij echte festivals zijn er foodtrucks en meerdere podia. Ook krijgt iedereen een tag waarmee is na te gaan hoeveel mensen ze ont moeten en voor hoe lang. ,,We gaan voor het ware festival- gevoel, maar leveren we ook een bijdrage aan een onderzoek dat hoop kan bieden voor de toekomst. Na afloop om 19.00 uur wordt het wel een race tegen de klok naar huis, de avondklok tikt namelijk gewoon door Zo ging het bij hem zelf ook, ver telde Touzani, die wereldberoemd is geworden met video's van zijn voetbaltrucs op Youtube. ,,Mijn grootste succes heb ik te danken aan een nadelige situatie. Ik wilde profvoetballer worden maar dat kon niet door een ernstige afwij king aan mijn rug. Na een ingrij pende operatie mocht ik niet voetballen, maar wel een jaar lang balletjes hooghouden. Dat zou ik anders nooit hebben gedaan, maar daardoor leerde ik wel trucjes. Zo ging het vlammetje branden en ben ik geworden wie ik ben." Als enige groep 8 in Zeeland kreeg die van de Ravenstein- school een gastles van hem. Hij kwam op uitnodiging van de Ge lijke Kansen Alliantie en IMC Ba sis de kinderen helpen bij de over gang van de lagere naar de mid delbare school. Inzetten ,,Hij heeft me geleerd dat ik altijd positief moet blijven", vertelde Intissar Zariouh (11) na de les. Ze wil later advocaat worden. ,,En dat wil ik nu nog liever dan voor deze les. Ik ga me er voor inzetten." Ook Anouar Ramdani (12) was onder de indruk van de les. En ja, hij heeft ook een voetbaltrucje ge leerd van 'Tiki Taka' Touzani. ,,Een dubbele akka." Dat de pannako- ning hem ook een bal door de be nen heeft gespeeld, mwah, dat vond Anouar dan weer 'verve lend'. Intissar niet, zij lachte erom. vrijdag 12 maart 2021 GO Plan wijziging vliegroute ligt stil Voor vakantiepark Waterpark Veerse Meer is een extra ont werp gemaakt. Driestar houdt er daarin rekening mee dat vlieg tuigen vanaf Midden-Zeeland over het park blijven vliegen. Het plan voor de draaiing van de startbaan zodat vliegtuigen om het park heen vliegen, ligt name lijk al maanden stil. Maurits Sep Arnemuiden -Gerro Vonk, directeur Driestar Festivalganger Miguel van de Branden in zijn muzikale mancave. foto camile schelstraete Zo blij als een kind! Een gat in de lucht gesprongen! Miguel van den Branden (45) uit Heikant kaapte vier van de vijftienhon derd beschikbare kaartjes weg voor het testevenement Back To Live muziekfestival, aanstaande zondag bij Walibi in Biddinghui zen. Edy de Witte Heikant Natuurlijk leerde hij ze ook wat trucjes met de bal. Maar daar voor kwam Soufiane Touzani gisteren niet naar groep 8 van de Ravensteinschool in Vlissin- gen. ,,Ik leer ze vooral dat alles wat ze leren, van hén is. Dat als ze ergens tijd in steken, dat ze dan beter worden. En dat ze niet moeten denken aan wat ze niet kunnen, maar aan wat ze wel kunnen." Maurits Sep Vlissingen Kijk op de site bij /video Voetballer Touzani op bezoek in Vlissingen Freestylevoetballer Soufiane Touzani verzorgde een gastles voor de Ravesteinschool in Vlissingen. foto bart hoogveld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41