s? Stop even met AstraZeneca Jaar cel geëist voor drugs- en wapenbezit Verbrand plastic 2 Mooie spulletjes meenemen van de milieustraat? Dat mag niet. Een beheerder in Hulst ging over de schreef en kon gaan. MILIEUSTRAAT DIEFSTAL Commentaar Weer is er tumult rondom het vaccin van AstraZeneca tegen corona. Nu omdat meerdere mensen in het bui tenland trombose en embolie hebben gekregen na vaccinatie. Zeker één persoon is daaraan overleden. Toeval, zeggen deskundigen. Nederland blijft het toedienen; een on verstandige keuze. Het vaccineren raakt op stoom. Na Pfizer/BioNTech, Mo- derna en AstraZeneca mag nu ook het vaccin van het Leidse Janssen toegediend worden. Goed nieuws. Maar op dezelfde dag dat Janssen is toegelaten, stoppen Denemarken, Oosten rijk, IJsland, Noorwegen en Italië uit voorzorg met het prikken met AstraZeneca. Zij willen eerst zeker weten dat het vaccin niet de oorzaak is van de bijwerkingen. Nederland volgt de Europese medicijnwaakhond EMA. Die stelt dat er geen aanwijzingen zijn dat de bijwerkingen door het vaccin komen. In ons land zijn ook geen gevallen gemeld, meldt bijwerkingencentrum Lareb. Wel krijgen mensen vaker last van koorts en rillingen dan bij de andere coronavaccins. Toch moet ook Nederland het toedienen van AstraZeneca opschorten en de zaak grondig uitzoeken. Om corona eronder te krijgen, is het nodig dat zoveel mogelijk mensen zich laten vaccineren, benadrukt coronaminister Hugo de Jonge steeds. Maar daarvoor is het noodzakelijk dat mensen grenzeloos op de vaccins kunnen vertrouwen. Dat daardoor misschien niet ie dereen in de zomer is ingeënt, mag geen reden zijn om een middel toe te dienen dat niet boven elke twijfel is verheven. Het is noodzakelijk dat mensen grenzeloos op de vaccins kunnen vertrouwen M. kwam in beeld tijdens het on derzoek naar de overvallen in Middelburg op juwelier 't Goud doppertje op 21 augustus vorig jaar en de overval op cafetaria De Friethoek, midden januari vorig jaar. Er volgde een doorzoeking in de woning van M. en daar werd ALMANAK dus het een en ander aangetroffen. „Stoer doen", verklaarde hij het bezit van de vuurwapen. De Middelburger heeft een be hoorlijk strafblad, geen werk, nau welijks scholing, geen inkomen en een negatief netwerk. Inmiddels zegt M. tot het besef te zijn geko men dat een verblijf in een gevan genis geen toekomstperspectief biedt. Hij is druk bezig met zaken weer op de rails te brengen. Raadsman Mark Dunsbergen verzocht de rechtbank gisteren om M. vrij te spreken van de pil len omdat niet duidelijk was wat voor spul het precies was. Een zou taakstraf zou veel beter zijn voor zowel M. als de maatschappij. ,,Dan kan hij tenminste nog iets terugdoen.'' De eerste ging steeds harder loeien en met een steekvlam gaf hij de geest. Hij bleef staan na- smeulen in de deuropening. Bij de tweede werd het eerst mistig in de kamer. Omdat ze in eerste instantie geconcentreerd ver derging met hoekjes, onder de kast, het tapijt, had ze niet door dat de rook dikker werd. Met een goeie knal was het met deze ook snel gebeurd. Deze week stopte de derde er mee. Een doordringende geur van verbrand plastic kondigde het einde aan. Nee, ze heeft geen geluk met stofzuigers. Scheldewijk krijgt geen warmtenet Lezen, dansen en muziek maken in zumbini-uurtje HANSWEERT Paaskermis verkast naar september Op de Zeeuwse milieustraten wor den geregeld spullen gebracht, waarvan je denkt 'hoe is het moge lijk dat iemand dat weggooit'. Al mag het niet, het kan verleidelijk zijn om iets mee te nemen. Ook medewerkers bezondigen zich daaraan. Een beheerder van de mi lieustraat in Hulst maakte het zo bont dat eind vorig jaar zijn dienst verband is beëindigd. In 2019 is dat op een andere milieustraat ook ge beurd. Paul Marinissen, directeur van de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) waaronder de dertien Zeeuwse mi lieustraten vallen, heeft het niet aan de grote klok willen hangen. Waarom ook? Het gaat om kwesties die zich tussen ZRD-medewerkers en de ZRD-directie afspelen. En in elk willekeurig bedrijf gebeurt waarschijnlijk wel eens wat, maar het vertrek van de beheerder van de milieustraat in Hulst heeft veel te weeggebracht. Klokkenluiders Verschillende voormalige uitzend krachten bij Zeeuws-Vlaamse mi lieustraten melden deze krant dat ze mede geslachtofferd zijn van wege de zaak in Hulst. Ze werden opeens niet meer ingeroosterd. Ma- rinissen ontkent dat dit iets te ma ken heeft met de 'ontvreemdin gen'. In reactie op de klokkenlui ders bevestigt de ZRD-directeur wel dat een beheerder van de Hul ster milieustraat is vertrokken. Ontslagen is hij niet, aldus Mari- nissen, maar het dienstverband is beëindigd. ,,We zijn in goede har monie uit elkaar gegaan." Het is niet de eerste keer dat Ma rinissen dit meemaakt, sinds hij in 2017 aantrad als ZRD-directeur. Uit eigen beweging vertelt hij dat dit al eens in 2019 is gebeurd. Hij zegt te kunnen begrijpen dat ook medewerkers wel eens de verlei ding niet kunnen weerstaan om 'iets leuks' van de milieustraat mee naar huis te nemen. Maar de ar beidsovereenkomst van ZRD-me- dewerkers is er duidelijk over: het mag niet. Oppassen ,,Maar als er toch wat wordt mee genomen, moet ik daar wel eerst achter zien te komen", geeft Mari- nissen aan. ,,Ik word er ook niet ze nuwachtig van, als iemand mij vrijdag 12 maart 2021 Voor het bezit van een omge bouwd alarmpistool, een boks beugel, pillen en cocaïne is gis teren tegen de 20-jarige Middel burger D. M. een gevangenis straf geëist van twaalf maanden waarvan drie voorwaardelijk. Daarnaast zou hij nog een taak straf van veertig uur moeten verrichten, als tenuitvoerlegging van een eerder vonnis. Ad Roos Middelburg Uitspraak op 25 maart. Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN De nieuwe Vlissingse Scheldewijk krijgt toch (nog) geen warmtenet. De gemeente verleende vorig jaar opdracht aan het bedrijf Eteck om een warmtenet aan te leggen en te beheren. Eteck zou gebruikmaken van water uit het Kanaal door Walcheren om het Warmteplan Scheldewijk uit te voeren, maar vroeg voorfinanciering. Als arti kel 12-gemeente kan Vlis- singen daar niet aan be ginnen. Aanleg van een collectief warmtenet is van de baan. Bouwonder nemers moeten nu op kleinere schaal ('per wo ning of per plot wonin gen') gesloten systemen voor warmte-en koudele- vering aanleggen in de Scheldewijk. VLISSINGEN De vestiging Vlissingen van de ZB houdt woens dag 17 maart een online uurtje zumbini voor kin deren. Zumbini is een combinatie van voorle zen, dansen, zingen, be wegen en muziek maken. Het beweeguurtje duurt van 09.30 uur tot 10.30 uur. Iedereen kan inlog gen, meedoen is gratis. Wel vooraf aanmelden via activiteitvlissingen@zb.nl. Deelnemers krijgen dan de link waarmee ze kun nen meedoen. De Paaskermis van Hansweert, traditioneel één van de eerste ker missen van het jaar, gaat definitief niet door. Eve nementen zijn voorlopig verboden tot mei. Bo vendien ziet wethouder Kees Verburg het niet gebeuren dat tijdens zo'n feest maximaal twee mensen aan een terrastafeltje kunnen zit ten. De gemeente heeft een nieuwe datum ge prikt: het laatste week end van september. Of de kermissen van Ril land, Yerseke en Kruinin- gen wel op de vaste data door kunnen gaan, be paalt de gemeente later. Blijf van Harmen van der Werf Terneuzen V". 4 Milieustraat. FOTO ELDRIDGE PEN- TURY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30