Veel meer Jan voetbal Gemeenten liepen vorig jaar bijna 4 miljoen mis; Rijk compenseert deel Stichting Signi kan niet zonder sportduikers Thomas van den Houten stopt ermee Zoekhonden in actie bij vermissingen Oud-profvoetballer uit Goes heeft nu andere prioriteiten Niemand minder dan freestylevoetballer Soufiane Touzani verzorgde gisteren een gastles voor groep 8 van de Ravesteinschool in Vlissingen. Uiteraard leerde hij de kinderen bijzondere voetbaltrucs, maar daar kwam hij niet alleen voor. Hij leerde ze ook hoe ze vanuit een probleem hun kracht kunnen vinden en hoe ze doelen kunnen bereiken. Joeri Wisse Goes Een jaar geleden kwam het dagelijks leven abrupt tot stilstand. Vanwege de uitbraak van het coronavirus moesten horecazaken op slot. Veel winkels hielden maandenlang hun deuren dicht. Het gevolg: uitgestor ven parkeergarages en lege parkeer terreinen. Een flinke aderlating voor de acht Zeeuwse gemeenten die be zoekers laten betalen om hun auto dichtbij het centrum of het strand te parkeren. In 2019 streken ze nog 17,4 miljoen euro op aan parkeerinkom- sten, in 2020 bleef de teller steken op 14,2 miljoen. Daarnaast noteert Veere weliswaar een kleine plus ten opzichte van 2019 dankzij een tarief verhoging per 1 januari 2020, maar als het jaar 'normaal' was verlopen, had de gemeente ruim een half mil joen meer binnengekregen. Overigens is de totale Zeeuwse schade een voorlopig bedrag. Ter- neuzen heeft als enige gemeente nog niet de balans opgemaakt. Een woordvoerder schat in dat de in komsten met een derde zijn gedaald, vergelijkbaar met de 'schade' die buurgemeente Sluis heeft opgelo pen. Het Zeeuws gemiddelde (-20 procent) is iets minder dramatisch. Het kabinet besloot vorig jaar 125 miljoen uit te trekken om misgelo pen parkeerinkomsten tussen 1 maart en 1 juni 2020 te vergoeden. De acht Zeeuwse 'parkeergemeen- ten' hebben daar allemaal gebruik van gemaakt. Ze ontvingen tege moetkomingen tussen de 100.000 euro (Hulst) en 715.000 euro (Mid delburg). Niet voor alle gemeenten is dat voldoende. Sluis, Goes en Ter- neuzen geven desgevraagd aan dat ze hun reserves moeten aanspreken of op een andere manier dekking moeten zoeken. Afgesloten contracten Terwijl de toeristen thuiszaten en de winkelstraten verlaten waren, tikten in de meeste gemeenten de kosten door. Goes en Terneuzen wijzen erop dat met name kosten als gevolg van afgesloten contracten gewoon doorliepen. Vlissingen geeft juist aan minder te hebben uitgegeven aan zaken als schoonmaak, bonne tjes en reparaties. Veere heeft min- Sluis, Goes en Terneuzen moeten hun reserves aanspreken of op een andere manier dekking zoeken der controleurs ingehuurd: een be sparing van 35.000 euro. Middelburg en Hulst stuurden boa's die normaal voor de parkeerhandhaving worden ingezet de straat op om te controle- ren op de naleving van de coronare- gels. Schouwen-Duiveland contro leerde ook minder op parkeerbon netjes, maar zette wel extra mensen in om toeristen rond de parkeerau tomaten te wijzen op de 1,5-meter- maatregel. Volgens wethouder An- kie Smit was het aan de kust juist drukker. ,,Op vakantie naar het bui tenland was niet aan de orde." Schouwen-Duiveland noteert een bescheiden daling van 10 procent in parkeerinkomsten. Smit: ,,Maar niet alles heeft met toerisme te maken. Omdat iedereen thuiswerkte, heb ben we een groot parkeerterrein in het centrum van Zierikzee tijdelijk gratis toegankelijk gemaakt voor vergunninghouders. Op die plekken hebben we dus minder in komsten gehad." It vrijdag 12 maart 2021 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl FOTO DIRK-JAN GJELTEMA ZEELAND 6 ZEELAND14 ZEELAND 13 Parkeerinkomsten gekelderd Zeeuwse gemeenten liepen vorig jaar bijna 4 miljoen euro mis aan parkeerinkomsten. De rijksover heid heeft de coronaschade voor een flink deel gecompenseerd, maar desondanks moeten ver schillende gemeenten hun reser ves aanspreken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29