miss n Johan Cruijff: "Rook verstandig. Ontvang direct een video van jouw club als er is gescoord! Activeer nu gratis PZC. NL/GO AL ALE RT 22 Van roken en anti-roken tot pindakaas en kwark, bedrijven zien maar al te graag Remco Evenepoel, het Belgische wonderkind op wielen, wordt ambassadeur van de Pizza Hut, zo maakte hij deze week bekend. Sporters en opvallende reclames, het is een fenomeen van alle tijden. Deze krant maakte een top 8. Eind jaren 70 maakte Johan Cruijff reclame voor Roxy Dual Filter voor de campagne 'Rook Verstandig'. Cruijff vond het naar eigen zeggen de lekkerste teer. Veel mooier was de reclame veel later in zijn leven. Na jaren als top- speler en trainer te hebben gepaft om de zenuwen tegen te gaan, en pas in 1991 te zijn gestopt, verzette hij zich nu tegen de sigaretten. De beelden zijn prachtig. De voetballegende in een lange jas die een minuut lang magistraal een pakje hoog houdt met borst, bo venbeen en beide voeten. En dan die krachtige woorden van Cruijff: hij kende twee verslavingen in het leven. „Voetbal heeft mij alles ge geven. Roken heeft mij mij bijna het leven gekost." Pindakaas, wie is er niet groot mee geworden? Calvé weet de sporters al lang te vinden en die boodschap uit te laten dragen. Zo kwamen Joop Zoetemelk, Evert van Benthem, Dick Advocaat, Pieter van den Hoogeband en Robin van Persie voorbij in aan doenlijke spotjes om het boter- hambeleg aan te prijzen. Maar in 2018 was het eindelijk (en terecht) tijd voor de eerste vrouw in de hoofdrol: Lieke Martens. Tijdens een vrolijk voetbalpar tijtje van de jeugd komt plots de regen met bakken naar beneden. De coach maant alle jongens naar binnen te gaan. Terwijl zij schui len voor de regen, blijft een meisje solo achter en dapper doortrainen. Wanneer de coach na een tijdje vraagt waarom ze niet naar binnen ging, antwoordt Lieke: ,,Je zei toch jongens?" Bij sportgigant Nike draait de mar- ketingmachine immer op volle toeren. De grootste namen spelen mee in de gelikte commercials. Van Michael Jordan tot Tiger Woods en Serena Williams. Mis schien wel de mooiste is die uit 2002, rond het WK voetbal. In het filmpje speelt een grote groep van topvoetballers een on orthodox toernooi. Op een 'ge heime locatie', in een kooi, en zon der regels - door de onoplettende scheidsrechter Eric Cantona. We zien Thierry Henry, Ronaldo, Ronaldinho, Luis Figo, Francesco Totti, Roberto Carlos, maar ook eredivisie vrijdag 12 maart 2021 PC Top 8 sporters in een reclame: van Cruijff tot Schippers U y ■- «f -4» Vi Remco Evenepoel, hét Belgische wielertalent, werd deze week gepre senteerd als het nieuwe ge zicht van de Pizza Hut. FOTO PIZZA HUT Eind jaren 70:Johan Cruijff maakt reclame voor Roxy Dual Filter. FOTOARCHIEF Pim Bijl Rotterdam 1 Johan Cruijff (anti-)roken 2Lieke Martens pindakaas 3 Nike, Elvis topvoetballers in een kooi Veel mensen blijven graag een sigaretje roken.Ik ben er zelf een voorbeeld var Maar ik vind: als je rook moet jewel verstandig roken Dus rook ik'teer- en nicotine-arme sigaretten Omdat ik smaak ook belangrijk vind. koos ik dus Rosty Dual. Wam van alle sigaretten meiweinig'teer'en nicotine smaakt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22