r I naar Parijs of elders rond is? Nerveuze rookies en hongerige routiniers bij start Fl-seizoen 21 bal binnenramde. Daarmee was de Servische captain betrokken bij ne gen van de tot dan toe dertien Eu ropese goals van Ajax dit seizoen. Tadic zag invaller Brian Brobbey vervolgens de paal raken en zijn lob van de lijn gehaald worden. De her stelde Brobbey bekroonde zijn in valbeurt wederom met een treffer: 3-0. Coëfficiëntenlijst De plek in de kwartfinale die Ajax daardoor nauwelijks nog lijkt te kunnen ontglippen, is niet alleen goed voor anderhalf miljoen euro. Door de zege van Ajax wipt Neder land over Rusland heen, naar plek zeven op de coëfficiëntenlijst. Vijf jaar geleden bezetten 'we' de veer tiende plek. De opmars en verbe terde entreebewijzen in Europa vloeien grotendeels voort uit Ajax' succesvolle campagnes in 2017 en 2019. Wie de ambitieuze club korte metten met Young Boys zag maken gisteren, kan zich nauwelijks aan de indruk onttrekken dat de volgende triomftocht door Europa in volle gang is. EUROPALEAGUE Uitslagen voert hij weer de topscorerslijst aan. En met het emotionele herstel van Messi kwam ook de sportieve we deropstanding van zijn ploeg. Bar^a won tien van die elf duels, eentje eindigde in gelijkspel. De enige en grootste zeperd was de fatale 1-4 thuis tegen Paris Saint- Germain in de Champions League. Schade die, ondanks goed voetbal woensdag in Parijs, niet kon wor den gerepareerd. Maar wel was er weer die actieve Messi te zien. Die dan wel een strafschop miste, maar ook ziedend uithaalde voor een prachtige 1-1 in de kruising. Kwade tongen beweren dat hij weer lacht omdat er een last van hem af is gevallen nu hij al weet waar hij de komende seizoenen zal voetballen, in Parijs of Manchester. Sinds 1 januari is hij vrij om met an dere clubs te onderhandelen, nu zijn 'eeuwige' contract bij Barce- e De lach van het joch dat weer genoot van het voetbal, dat weer zo vaak scoort lona deze zomer afloopt. Maar vele anderen speculeren dat juist het te genovergestelde het geval is. Messi voelt zich weer fijn bij Barcelona. In de eerste plaats op het veld, met j onge spelers om hem heen die vrolijkheid, talent én honger heb ben teruggebracht. Ook is de Ar- gentijn gecharmeerd van Ronald Koeman, zeker na zijn weinige fi ducie in diens voorganger Quique Sétien. Koeman heeft vooral de autori teit van de trainer binnen de verza digde en rebelse selectie hersteld, en heeft de spelers veel harder laten trainen. Het gebrek aan conditie was vorig jaar verontrustend, de 8-2 nederlaag tegen Bayern Mün- chen was daar een gevolg van. Die vernedering was de druppel voor Messi. Hij wil in een ploeg spe len die serieus kans maakt op prij zen, vooral de Champions League. Hij ziet Bar^a nu groeien, maar er zullen versterkingen moeten ko men, wil hij in het Camp Nou blij ven. Traditie was het, jarenlang. Aan het einde van een lange winter schoten de coureurs voor het eerst weer in gang op het Circuit de Ca- talunya. Nabij Barcelona testte Max Verstappen voor het eerst zijn nieuwe strijdwapen. Aanvankelijk was Spanje ook nu weer de gekozen testlocatie. Tot de openingsrace in Australië op geschoven moest worden van wege corona en Bahrein - al langer in beeld als potentieel testdecor - opeens een logistiek voordeel op leverde. Dit weekend wordt er ge test op het circuit waar de cou reurs eind vorig jaar nog twee keer raceten en waar over twee weken ook de openings-GP wacht. Twee keer vier dagen testen, met een weekend rust. Dat was lang de opzet in Spanje, de laatste jaren. Nu zijn er zelfs nog maar drie dagen over. Zo stapt Verstap pen vrijdag 08.00 uur Neder landse tijd in de RB16B namens Red Bull Racing, waarna nieuw komer Sergio Pérez de zaterdag voor zijn rekening neemt. Op zondag rijden de Nederlander en de Mexicaan beiden een halve dag. ,,We moeten in Bahrein veel kilo meters gaan maken, de auto leren begrijpen en ook hopen dat er niets kapot gaat'', zegt Verstappen. De pure petrolhead ontwaakt deze week uit zijn winterslaap. Bij de tests zie je pas goed wat de teams weer voor inventiefs heb ben bedacht. Fotografen van de teams struinen er als spionnen door de paddock om vast te leggen wat de concurrentie met de vleu gels, de ophanging en al die an dere technologische hoogstandjes heeft gedaan. Die buzz rondom de nieuwe bolides is dit jaar echter ook minder, omdat er amper wat veranderd is. Het nieuwe regel- pakket is met een jaar opgescho ven, de auto's van 2021 zijn in be ginsel vooral een doorontwik kelde versie van die van 2020. Hoofd vol informatie Met een waslijst aan opdrachten en een hoofd vol informatie wor den coureurs op pad gestuurd, wat zeker voor de nerveuze nieuwko mers pittig is. Drie rookies zijn er dit jaar. Haas rekent op Mick Schumacher en Ferrari kijkt nauwlettend mee hoe 'de zoon van' het doet. Daarnaast hoopt Haas dat Nikita Mazepin na alle commotie rondom zijn acties bui ten de wagen nu gepast ant woordt op het asfalt. En dan is er nog de Japanner Yuki Tsunoda bij Alpha Tauri. Een toptalent waar iedereen benieuwd naar is, flink gepusht door Honda. Veel kilometers maken, de auto leren kennen en hopen dat er niets kapot gaat Twee oud-wereldkampioenen starten aan een nieuwe uitdaging. Na jaren in het rood hoopt Sebas tian Vettel (33) op een tweede jeugd bij Aston Martin (voorheen Racing Point), waar ze binnen drie tot vijfjaar willen vechten om de wereldtitel. Bij Alpine (voor heen Renault) keert Fernando Alonso terug op het oude nest, na twee jaar zonder Formule 1. In juli wordt de Spanjaard 40 jaar, zijn twee titels (2005 en 2006) zijn van heel lang geleden. Dat de Span jaard nog steeds snel is, weten we. Maar is zijn auto dat ook? Ofwordt het straks weer mopperen door de boordradio? vrijdag 12 maart 2021 GO zicht voor Ajax ACHTSTE FINALES Gisteren Ajax - Young Boys 3-0 ManUnited - AC Milan 1-1 Dinamo Kiev - Villarreal 0-2 Slavia Praag - Rangers 1-1 Olympiakos - Arsenal nnb Granada - Molde nnb Tottenham - Din. Zagreb nnb AS Roma - Sjachtar Don. nnb Met de testdagen in Bahrein trapt het Formule 1-seizoen 2021 dit weekend officieel af. Een ander decor, met afwijkend format. Dit moet u weten voor de actie begint met nerveuze rookies, hongerige routiniers en amper aangepaste auto's. Arjan Schouten Bahrein - Max Verstappen (23) Max Verstappen in zijn RB16 vorig jaar op het circuit in Bahrein. FOTO AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21