Lacht Messi weer nu transfer 20 EUROPA LEAGUE ACHTSTE FINALE Ajax staat met één been in de kwartfinale van de Europa League. De Zwitserse kampioen Young Boys fungeerde negentig minuten als speelbal en bezweek (pas) in het laatste half uur. Met de 3-0 zege bewijst Ajax het Nederlands voetbal wederom een grote dienst. Edwin Winkels Barcelona Kerst zou een bliksembezoek wor den aan Rosario, zijn geboortestad. Slechts vier dagen vrij had de selec tie van FC Barcelona, tussen twee wedstrijden in. Leo Messi vloog met zijn gezin in een privéjet de oceaan over. Eenmaal daar vroeg en kreeg hij van trainer Ronald Koe man twee extra dagen vrijaf. Offici- eel omdat hij last van een enkel zou hebben. Hij miste daardoor de wed strijd tegen laagvlieger Eibar, dat in het Camp Nou gelijkspeelde. 'Thuis' kon Messi de absurde vijf laatste maanden vergeten. Zijn strijd met voorzitter Bartoméu, die hij niet meer vertrouwde vanwege niet nagekomen beloftes over het meewerken aan een vertrek. Zijn officiële schrijven, via advocaten, waarmee hij zijn vertrek aankon digde, kort nadat Koeman was aan gesteld. Zijn contractuele plicht om toch te blijven, tegen zijn zin. En dat laatste was wekenlang in de wedstrijden te zien. Geen zin. Het hoofd hing, het gezicht stond somber. Hij scoorde zeven keer in de eerste veertien competitieduels; één op twee, Messi onwaardig. Maar na oud en nieuw kwam de omslag. Een mooie assist op Fren- kie de Jong voor een moeizame 1-0 zege op hekkensluiter Huesca. En drie dagen later een 3-2 overwin ning in Bilbao; twee goals van Messi, plus twee fabuleuze schoten op de paal. En in vrijwel elke kran tenkop stond de volgende dag het zelfde: 'Messi glimlacht weer.' Topscorer Een glimlach die sindsdien steeds vaker een brede grijns is geworden, de lach van het jochie dat weer ge noot van het voetbal, dat weer zo vaak begon te scoren als iedereen van hem gewend was: 12 goals in 11 wedstrijden in de Liga. Inmiddels J Ajax Toen het laatste fluitsignaal klonk, bleef de gehele verdedigingslinie van Young Boys staan. In haast identieke houdingen, met de han den in de zij en met het ongeloof op het gelaat. De alleenheerser in de Super League kreeg voetballes in de Europa League. Een uur lang onge straft, maar toen Davy Klaassen de ban na een uur brak, liep Ajax ook alvast door naar de incheckbalie van de kwartfinale. Dat deed Ajax in een eenzijdige wedstrijd die veel weg had van het thuisduel met Midtjylland. Net als van de Deense kampioen had de koploper van de eredivisie niets te duchten van de club die voor de vierde keer op rij de Zwitserse landstitel gaat veroveren. Het krachtsverschil met Young Boys was voor rust niet groot, maar gi gantisch. Positiewisselingen Ajax dreef de bezoekers tot wan hoop. Met veel positiewisselingen, met vlotte combinaties en met een enorme druk zonder bal. Dat Ajax risico's nam en met steeds meer spelers het vijandelijk doel be stormde, zei niet alleen iets over het vertrouwen in de ploeg, maar ook over de weerstand. Die was zo po ver, dat je je afvroeg hoe Peter Bosz zich met Bayer Leverkusen in vre desnaam in Young Boys kon ver slikken. Leuk en aardig, dat frivole en gre tige veldspel, maar goals - het be langrijkste van het spelletje - maakte Ajax maar niet. Al na een vijf minuten voorkwam reserve doelman Guillaume Faivre dat An tony na een breedtepass van David Neres met zijn chocoladebeen de openingstreffer binnenliep. De Braziliaan kopte vervolgens voor langs, zag Ryan Gravenberch slap inschieten en Neres de verkeerde kant van het net raken. En toen was er pas een kwartier gespeeld. Tadic, opnieuw als een vis in het water als valse spits, de sterk spe lende Alvarez en Antony kregen de bal er vervolgens ook niet in. Eén naam ontbreekt in het rijtje met Door de zege van Ajax wipt Nederland over Rusland heen, naar plek zeven op de coëfficiëntenranglijst kansenmissers. Inderdaad: Klaas- sen, uitgerekend de speler die een patent heeft op het breken van de ban. Tegen Young Boys, waar hij zijn teleurstellende oud-teamge noot Miralem Sulejmani na een helft vervangen zag worden, was het weer zover. Na een een-tweetje met Tadic duwde hij de bal in de bovenhoek en zijn ploeg naar een florissante uitgangspositie. Het dit jaar nog ongeslagen Ajax rook dat het tweeluik al in de J ohan Cruijff Arena nagenoeg beslist kon worden en schakelde nog een tandje bij. Young Boys bezweek als nog, doordat Tadic een afgeketste 'We haalden een hoog niveau. Op deze weg moeten we verder. Dit geeft vertrouwen.' TENNIS Rentree van Nadal uitgesteld Alaphilippe sneller dan VDP Mathieu van der Poel (foto, links) is er net niet in geslaagd de tweede etappe van Tir- reno-Adriatico te winnen. De ritzege was voor de Franse wereldkampioen Julian Ala- philippe van Deceuninck - Quick-Step. Hij hield in een sprint bergop Van der Poel ach ter zich. De Belg Wout van Aert van Jumbo- Visma, klassementsleider, werd derde. Voor Alaphilippe was het zijn eerste zege van het seizoen. Vandaag volgt een vergelijkbare rit van Monticiano naar Gualdo Tadino. Bennett wint, Roglic leidt De vijfde etappe van Parijs-Nice is gewon nen door de Ierse renner Sam Bennett. De Sloveen Primoz Roglic van Jumbo-Visma behield ondanks een val, zo'n 35 kilometer van de finish, de leiding in het klassement. De 30-jarige Bennett, uitkomend voor De- ceuninck - Quick-Step, troefde in Bollène de Fransman Nacer Bouhanni en Pascal Acker- mann uit Duitsland af in de sprint. Danny van Poppel werd tiende. Vandaag gaat de zesde etappe van Brignoles naar Biot. Langeler nieuwe trainer PEC Art Langeler (50, foto) is vanaf komend sei zoen de nieuwe trainer van PEC Zwolle. Hij komt over van de KNVB, waar hij directeur voetbalontwikkeling is. Langeler, Zwolle naar van geboorte, tekent voor twee jaar bij de eredivisieclub uit Overijssel. PEC ont sloeg in februari John Stegeman vanwege te leurstellende resultaten. Bert Konterman is aangesteld als interim-trainer. PEC staat op de dertiende plek. Nederlanders naar huis Met Christiaan Varenhorst en Steven van de Velde is ook het laatste Nederlandse beach- volleybalduo uitgeschakeld op het World Tour-toernooi in Doha. De mannen verlo ren van het Amerikaanse koppel Nick Lu- cena/Phill Dalhausser: 18-21, 16-21. Dalhaus- ser (41) is de olympisch kampioen van Pe king 2008. Quote van de dag Zweistra zekervan Göteborg vrijdag 12 maart 2021 De uitschakeling in de Champi ons League was een verwachte domper. Maar Lionel Messi was in Parijs wel weer de hardwer kende, scorende en inspirerende leider van FC Barcelona. Wat is er veranderd, in zeven maanden? Kwartfinale in J Young Boys Johan Inan Amsterdam Davy Klaassen breekt na een uur de ban voor Ajax, thuis tegen Young Boys. Met buiten kant voet zet hij de betere Am sterdammers op 1-0. foto pro shots —Trainer Koeman ligt met Barca uit de CL, door PSG, maar is toch positief. Rafael Nadal (34, foto) doet niet mee aan het ATP- toernooi van Dubai. De Spanjaard, die komende week zijn tweede plaats op de wereldrang lijst moet af staan aan de Rus Daniil Medvedev, voelt zich nog niet fit ge noeg om zijn rentree te maken na een rugblessure. WIELRENNEN WIELRENNEN VOETBAL BEACHVOLLEY DRESSUUR Thamar Zwei stra (35, foto) met Hexa gon's Double Dutch doet namens Ne derland mee aan de we- reldbekerfi- nale dressuur begin april in Göteborg. Of er springrui ters uit Ne derland naar Göteborg gaan, is nog onduidelijk. Bondscoach Rob Ehrens beslist hier over op korte termijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20