ife Geen plek voor nieuwe coronapatiënten; Uitbraak bij Adrz Walcheren JOL JWÊ Nederland prikt nog door met AstraZeneca Beheerder van milieustraat Hulst weg voor diefstal 1 __i Storm Evert raasde gisteren over ons land en richtte ook in Zeeland her en der schade aan. Maar lol met de harde wind was er ook. Bram Boer en Bart Brinkman uit Goes besloten een onofficiële versie van het NK Tegenwindfietsen te rijden. Samen met Kevin Gideonse uit Heinkenszand kregen ze van de organisatie van het echte NK een 'kwalificatiebewijs' voor de eerstvolgende editie. P3 ,,Dat betekent dat het redelijk vol raakt", zegt René Maas van Zorg- Saam. ,,In plaats van dat we patiën ten uit andere regio's overnemen, moeten we sinds deze week patiën ten in ziekenhuizen buiten Zeeland onderbrengen. Dat is niet eenvou dig, want de ic's liggen in het hele land redelijk vol." Oncologie Voor Adrz geldt hetzelfde, zegt woordvoerder Ilona Wielemaker. Daar komt bij dat op de verpleegaf- delingen oncologie en interne ge neeskunde patiënten en medewer kers besmet zijn geraakt. Er worden Door deze uitbraak gaan we ook nog eens terug in het aantal Covidbedden geen nieuwe patiënten meer opge nomen. Patiënten die er liggen en medewerkers worden dagelijks ge test. Bezoek moet extra bescher mende kleding aan. Onderzoek moet uitwijzen of het gaat om de Britse variant. ,,Door deze uitbraak gaan we ook nog eens terug in het aantal Covid- bedden", zegt Wielemaker. ,,Want we komen medewerkers te kort. Daardoor zullen nog meer mensen moeten worden ondergebracht in andere ziekenhuizen." Jongere patiënten De patiënten op de Covidafdelin- gen van de ziekenhuizen zijn nu jonger dan eerder het geval was, al dus Maas. ,,We zien dat de vaccina tie effect heeft. Er komen meer pa tiënten van tussen de 50 en 60 jaar; voorheen waren dat veel mensen tussen de 70 en 80 jaar." De drukte op de Covidafdelingen van beide ziekenhuizen heeft direct effect op de rest van de zorg. Dat komt omdat medewerkers van an dere afdelingen nodig zijn om de drukte op de Covidafdelingen op te vangen. De ziekenhuizen bekijken nu hoe ze dat de komende tijd gaan doen. Het kan betekenen dat som mige afspraken of geplande opera ties niet door kunnen gaan. ,,We kijken per dag welke opera ties er op de planning staan, of die door kunnen gaan, of dat we ze moeten verschuiven", zegt Wiele- maker. ,,Dat is best ingewikkeld. Want het is niet altijd zo dat als je operaties afzegt, je dan personeel vrijspeelt." ZorgSaam bekijkt ook of ze ge plande operaties moet gaan afzeg gen. Daarnaast zoeken de zieken huizen ook extern naar extra perso neel. Wielemaker: ,,Dat is niet an ders dan anders. Iedereen die kan helpen is welkom." Tijdelijke stop in diverse landen na ernstige bijwerkingen Man nam ingeleverde spullen mee en verhandelde die vrijdag 12 maart 2021 pzc.nl Nieuwsmedia 1 1 1 Js Ziekenhuizen Zeeland kunnen 't niet meer aan Het is topdrukte op de covid-af- delingen van de Zeeuwse zie kenhuizen. Het aantal patiënten stijgt zo snel dat mensen ver plaatst moeten worden naar zie kenhuizen buiten de provincie. Adrz heeft bovendien te maken met een corona-uitbraak op twee afdelingen. Zowel Adrz als ZorgSaam verwachten dat ze snel andere operaties moeten uitstellen. Jeffrey Kutterink Goes/Terneuzen In de Zeeuwse ziekenhuizen is het 'erg druk', vertellen de woordvoer ders. In Adrz Goes liggen 22 corona patiënten, van wie vier op de inten sive care. In ZorgSaam Terneuzen liggen vijftien mensen op de Co- vidafdeling en vijf op de ic. - Ilona Wielemaker, Adrz P2, 4 en ZEELAND 2 ZEELAND2 Wisselvallige dagen Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1