II 10 NIEUWS TWEEDE KAMERVERKIEZINGEN INTERVIEW THIERRY BAUDET Zijn campagnemethode was anders dan die van alle andere partijen. En het verhaal ook. Thierry Baudet, leider van Forum voor Democratie, gelooft niet dat er een gezondheidscrisis gaande is en ging de straat op. dagen tot de verkiezingen ken. Als je elke dag het NOS Jour naal opent met het aantal ver keersslachtoffers en dan perscon ferenties gaat geven met doven tolken over hoe bang mensen moeten zijn, durft niemand meer de auto in te stappen. Dat is ook mijn probleem met de zoge naamde experts. Die zien een zieke en zeggen: dit is heel erg. Maar ze kunnen geen statistieken lezen en zien dat dit een margi naal probleem is.'' ,,Er zijn heel veel studies gedaan waaruit blijkt dat er geen correla tie is tussen maatregelen en ver spreiding.'' ,,Die is niet overbelast geraakt." Van Urk naar Arnhem, van Groningen naar Terneuzen: in een 'vrijheids karavaan' trok Thierry Baudet door het land. Zijn verhaal: de coronamaatregelen zijn onnodig, te veel en 'levensgevaarlijk'. ,,We mogen steeds een paar hon derd leden uitnodigen, maar ik zie niet veel bekende gezichten. En we hebben de afgelopen maand op onze events iedere dag tweehon derd nieuwe leden ingeschreven. Dus het zou kunnen, maar ik denk het niet. Je vraagt dit natuurlijk ook vanwege de discrepantie in de peilingen.'' ,,Ja, het zou kunnen dat er een groep is die hard gaat voor ons ver haal, terwijl de rest is afgehaakt. Maar ik ging ook onaangekondigd naar Urk, waanzinnig druk werd dat. 4 miljoen mensen per week le zen onze berichten op Facebook. En we zijn de enige partij die heel duidelijk stelling neemt tegen de coronamaatregelen, die steeds minder populair worden. Maar we zullen het zien op 17 maart.'' ,,Ja, ik blijf erbij dat briefstemmen makkelijk te vervalsen zijn. Maar accepteren... Ik ben niet van plan de wapens op te pakken of zo, haha.'' ,,Dat bedoel ik natuurlijk over drachtelijk, ik ben een zeer vrede lievend persoon. Maar we gaan gewoon heel goed kijken de komende dagen en als er dingen zijn misgegaan, zal ik niet schro men naar de rechter te gaan en hertellingen te vragen. Maar ik ga niet buiten de rechtsstaat.'' ,,Ik denk dat lockdowns nooit meer weggaan, want corona is gewoon een stevige seizoensgriep. Dus misschien zijn we er even drie maanden vanaf straks, maar het zal zich steeds opnieuw voor doen. We sukkelen zo eeuwig door.'' ,,Ja en de effectiviteit daarvan zit rond de 50 procent, die is met het coronavaccin misschien iets hoger, maar zeker niet de 95 procent die Pfizer claimt. Ik denk dat lockdowns nooit meer weggaan, want corona is een stevige seizoensgriep Noorwegen, IJsland en Dene marken zijn alweer gestopt met AstraZeneca. En het is allemaal nattevingerwerk of het op langere termijn werkt.'' ,,Is dat nou zo?'' ,,Nou, het RIVM verschilt ook met het CBS op dat punt, die hebben ook cij fers moeten bijstellen naar beneden. Maar goed, het CBS kwam tot een in schatting van 15.000 doden. Zelfs als dat klopt, kun je je afvragen of dat zorgelijk is. Er overlijden hier jaarlijks 150.000 tot 170.000 men sen en dat zal door de babyboo mers nog wat stijgen de komende jaren, maar dat zijn geen absurde aantallen.'' ,,Zeker, mochten er honderddui zenden mensen met klachten zijn na dit virus, verandert de ernst, maar dat is niet zo.'' ,,Ja, die hebben een vorm van langdurige klachten, maar de mensen met hersenletsel bijvoor beeld, echt blijvende schade, dat is echt een kleine groep. Dat accep teren we ook met andere zaken in het leven. Neem auto-ongeluk- ,,Nou, ik weet niet precies wat voor cijfers dat zijn. Welke rapportagemetho dieken. De grote clou is wat het vaccin op lange termijn doet. Ik wil best geloven dat het op korte termijn enig effect heeft, maar straks krijgen we weer een rhinovirus, of een sterker influenza. Moet dan weer iedereen gevaccineerd?'' vrijdag 12 maart 2021 Het aftellen naar de Tweede Kamerverkie zingen op 17 maart is begonnen. Deze krant brengt tot die tijd een dagelijkse verkiezings pagina. Hierop bieden we u een mix van inter views met lijsttrekkers, inzichtgevende artike len over verkiezings thema's en actuele campagneverhalen. U gelooft ook niet in de maat regelen om te voorkomen dat te veel mensen het virus tegelijk krijgen. Ondanks maatregelen was de zorg bijna overbelast. 'Ik ben verbijsterd dat Nederland dit gelaten ondergaat' Tobias den Hartog Laurens Kok Den Haag Stond u in die steden niet vaak tegenover dezelfde harde kern van uw achterban? Daarin staat u op ongeveer vijf zetels. U rekent zelf op twintig zetels. Als u die niet verzilvert, accepteert u de uitslag dan? Want u stelde ook vragen bij het stemproces. Het civiele leger! U strijdt tegen de maatregelen, maar ontkent ook de impact op de gezondheidszorg. Dat is ook wat wetenschappers zeggen, maar voor griep hebben we bijvoorbeeld ook de griep prik. In verpleeghuizen zie je na vaccinatie een afname van het aantal gevallen. U gelooft ook niet dat er zoveel oversterfte is als het CBS zegt. Dat zijn toch geen koekenbak kers? Er zijn ook mensen met chroni sche klachten na corona. Fysiotherapeuten en huisartsen zeggen tot wel 40.000 mensen te behandelen. Dat is wel wat het RIVM vaststelt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 10