Stichting tegen evenementen in 'achtertuin' Schoolplein Koewacht: van saai en grijs naar uitdagend en groen Boodschappenpakket als opkikker Rock on the Kiosk voor het tweede jaar op rij afgelast Fotograaf? Dan zijn we misschien op zoek naar jou 6 Ze is niet de enige. Ook Ireen San- derse gruwelt van het plan. ,,Nu ho ren we vogels en spelende kinde ren, dat is straks allemaal voorbij. Hiervoor ben ik niet uit de Rand stad naar Zeeland verhuisd." Van Damme Recreatie wil op het ter rein van de voormalige Euregiotui- nen een evenemententerrein aan leggen. Jaarlijks zouden er vijf gro tere evenementen kunnen plaats vinden. Initiatiefnemer Eric van Damme verklaarde onlangs dat het plan 'niet ten koste van de omge ving mag gaan'. Dat is echter precies waar stich ting Euregiotuinen voor Ons voor vreest. Van Zuilekom is bang voor geluids-, drank- en drugsoverlast. ,,Wij zijn slachtoffers van dit plan. De meeste omwonenden zijn zes- tigplus. Onze huizen zullen 20 tot 25 procent in waarde dalen." Ze is ook bang dat festivalgangers na een dagje feesten in het water van het vlakbij gelegen natuurgebied Groote Gat springen. ,,Dat wordt het Groote Bad." De stichting hoopt de tuinen als stiltegebied te behou- Nu horen we vogels en spelende kinderen, dat is straks allemaal voorbij den, met kleinschalige activiteiten als ponyrijden. Dat kan volgens Van Zuilekom betaald worden door de toeristenbelasting te verhogen. Volgens Van Damme zullen grote evenementen niet 'te pas en te on pas' plaatsvinden. Van Zuilekom: ,,We voeren ook geen kruistocht te gen festivals, maar de locatie is ge woon ongeschikt." ,,Onze ruim negentig leerlingen kunnen nu naar hartenlust ravot ten op een uitdagend terrein en het stimuleert ook nog eens het bewegen", zegt directeur Trees Mangnus. „Vanuit subsidieproject 'de groene revolutie en een bij drage van de gemeente Terneuzen hebben we 15.000 euro binnen kunnen halen. Door zelf flink de handen uit de mouwen te steken, was het schoolplein binnen drie weken veranderd in een ruim vijf honderd vierkante meter grote, groene speelplaats." Vloggen Ook de leerlingen zijn enthousiast over het resultaat. Jesse van Grim- Juff rouw Trees heeft gezegd dat we er vanaf 1 april mogen spelen. En dat is echt geen grap! berghe (9) en Tijmen van Waes (10), leerlingen uit groep 5 en 6, zijn aangesteld als kinderdirecteur. Zij zijn als het ware vanuit de school het gezicht van het groene project. ,,We houden ook een oogje in het zeil en gaan geregeld vloggen als er gespeeld wordt", vertelt Tijmen. Beide jongens zijn echte buitenkinderen en natuur- freaks. Het klauteren over de boomstammen en het kruipen door betonnen buizen is hen niet vreemd. Wortelen Jesse wijst ook nog op de aanplant van bessenstruiken en fruitboom- pjes rondom het speelterrein. Ook is een buitenles-arena gemaakt. De kinderdirecteuren kunnen niet wachten tot het terrein wordt vrij gegeven. Eerst moeten de gras matten nog goed wortelen in de ondergrond. Juffrouw Trees heeft gezegd dat we er vanaf 1 april mo gen spelen. En dat is echt geen grap!" De organisatie van festival Rock on the Kiosk in Philip pine heeft de knoop doorge hakt, ook de editie 2021 gaat niet door, net als die van vorig jaar. Rock on the Kiosk was in mei gepland. De vooruitzichten zijn in verband met het corona virus te onzeker om daarop te mikken, aldus de organisato ren. Ze hebben al wel wat voor later dit jaar in petto: een avondeditie van het festival op zaterdag 30 oktober in de Nis- sehut van bouwklup De Sloe bers, onder de zendmast van Philippine. Dan moet er genoeg gevaccineerd zijn. si Stichting Hulst voor Elkaar selec teerde de ontvangers van de pak ketten. Het was voor hen een com plete verrassing dat vrijwilliger René van Driel met een zware doos voor de deur stond, zij waren vooraf niet op de hoogte gebracht. Silvana en Danny Mangnus van de Plus-supermarkt hielpen gis- terochtend de pakketten in de bus te tillen. Danny: ,,We deden eer der ook al zoiets voor onze Belgi sche klanten. Wij hebben hier klanten van beide kanten van de grens, dus nu was het hun beurt. Voor ons is het een kleine moeite en het is fijn om mensen blij te maken. Er zijn genoeg mensen die zo'n pakket heel goed kunnen ge bruiken." Volgens Ellen Verstraten van Hulst voor Elkaar zijn de pakket ten een teken om de ontvangers te laten weten dat er aan hen wordt gedacht. VLISSINGEN Deze krant is op korte termijn op zoek naar freelancefotografen in Zeeuws- Vlaanderen. Ben jij het fotota lent waar wij naar zoeken? Je wordt ingezet voor nieuws fotografie en/of reportages. Heb je daarnaast ook ervaring met het maken van video's? Dan heb je een pre. Je kunt goed zelfstandig en in overleg met verslaggevers werken. Je bent communicatief sterk, volgt het nieuws op de voet en bent een aanpakker. Je hebt een rijbewijs en de beschik- king over eigen vervoer. Je bent elke maand meerdere da gen inzetbaar. We bellen je geregeld op voor opdrachten. Foto's en/of vi deobeelden stuur je daarna naar de redactie, waar ze ver werkt worden. We zijn vooral op zoek naar fotografen die woonachtig zijn in Zeeuws- Vlaanderen. Ben je geïnteresseerd? Stuur je cv en motivatie dan uiterlijk 31 maart naar chef regioredacties Raymond de Frel via r.defrel@pzc.nl. donderdag 11 maart 2021 ,,Hoe serieus neemt de ge meente Sluis het welzijn van de eigen burgers?" José van Zuile- kom van de stichting Euregiotui- nen voor Ons vroeg het zich deze week hardop af tijdens een commissievergadering van de gemeenteraad. De omwonende van de voormalige Euregiotui- nen in Oostburg zit totaal niet te wachten op een evenementen terrein in haar achtertuin. Bob Maes Oostburg - Ireen Sanderse Buiten spelen op een grijze ste nen vlakte. Dat is maar saai. Ba sisschool de Vlaswiek in Koe wacht pakte daarom het schoolplein aan. Het resultaat is een groen speelveld com pleet met natuurlijke elemen ten, een moestuintje en een arena voor buitenles. Edy de Witte Koewacht -Jesse van Grimberghe Harmen van der Werf Philippine 4 Vrijwilliger René van Driel (links) en su- permarkteige- naar Danny Mangnus laden de bood- schappenpak- ketten in de bus. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Shampoo, rijst, wasmiddel, fris drank, snoep, koek en nog veel meer. Dertig huishoudens in de gemeente Hulst die het wel kun nen gebruiken, kregen gisteren een opkikker: een goedgevuld boodschappenpakket. Een lieve geste van de familie Mangnus van de Plus-supermarkt in Ka- pellebrug. Sheila van Doorsselaer Kapellebrug Wat verwachten we van jou? Wat houdt het werk in? ÜEIMS SCHOWIIK Jesse van Grimberghe (links) en Tijmen van Waes zijn 'directeur' van hun nieuwe natuurschool plein. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53