tf) Jennifer Garner waarschuwt moeders: Verkrachting voedingsbodem voor een vervelend vervolg 14 Zo af en toe een dag lang alleen maar 'ja' zeggen tegen je kinderen; het maakte van Jennifer Garner, hoofdrolspeler én producent van de nieuwe Netflix-titel Yes Day, naar eigen zeggen een betere moeder. „Zorg dat je niet de bad guy wordt.'' Nu on demand Moxie Un Pays Qui Se Tient Sage Flora Ulysses FILMNIEUWS Nomadland koerst op Oscargoud Nomadland ont popt zich lang zaam tot favo riet bij de Os caruitreiking eind april. In deze veelgepre zen roadmovie speelt Frances McDormand (Fargo) een vrouw die na het verliezen van haar baan als een mo derne nomade met een minibus door het westen van Amerika gaat trekken. Netflix telt record aan geld neer Rond de eeuwwisseling kon je onmogelijk om Jennifer Garner heen. Na het succes van de tv-hit Alias verscheen ze in vele, vooral komische bioscoopproducties zoals 13 Going on 30 en Juno. Maar ze speelde ook superheld Elektra in een tijd dat Marvel het blockbusterland- schap nog niet domineerde. En als de films even geen hit waren, haalde ze wel de schijnwerpers vanwege haar stormachtige huwelijk met Ben Affleck, dat strandde in 2018. Twee jaar terug vroeg een fan zich op Instagram af waar Garner toch was gebleven. 'Hoe noem je een film ster die geen films maakt?' luidde de sarcastisch geformuleerde klacht. Haar reactie was even simpel als raak: 'Een moeder!' In die rol - ze heeft drie kinderen met Affleck: Samuel (9), Seraphina (12) en Violet (15) - ontdekte ze het boek Yes Day van Amy Krouse Rosenthal, waarin ou ders hun kroost één dag groen licht geven om (bijna) alles te doen wat ze willen. 'Nee' is het taboewoord. ,,We hebben er zelf al negen ge daan", vertelt Garner (48), die zo en thousiast was over een mogelijke ver filming dat ze zich ook als producent op het Netflix-project stortte. „Om dat het boek dus veel zegt over mijn eigen leven en het volgens mij weer eens tijd werd voor een puur vrolijke en herkenbare familiefilm zonder enig cynisme of melodrama." De plot is kipsimpel, maar herbergt volgens Garner voldoende realiteit Coming 2 America over het ouderschap. „Volgens mijn moeder moet ik zoveel mogelijk 'ja' zeggen tegen mijn kinderen. Ook toen mijn zoontje me vroeg of hij in zijn Ninjapak en met plastic zwaar den op zijn rug naar de kerk mocht. Hij was toen 4. Ik heb het eenmalig toegestaan. Verder ben ik best wel streng wat op tijd naar bed gaan, voldoende groenten eten en tanden poetsen betreft. Zorg dan dat je niet de bad guy wordt." Het is weer tijd voor een puur vrolijke familiefilm zonder cynisme of melodrama Er was nog zo die hoop dat de ver rukkelijke Netflix-film Dolemite Is My Name van twee jaar terug de langver wachte 'Murphyssance' zou inluiden. Niks daarvan. Met het vervolg op zijn jaren 80-hit Coming to America, vanaf morgen te zien, is Eddie Murphy nog net niet terug op Norbit-niveau. Ie dereen die reikhalzend uitkeek naar de sequel werd enkele weken terug door de trailer van Coming 2 America En 'verlies ondertussen jezelf niet', gaat de Amerikaanse verder. ,,De werkelijkheid is dat ik, net als het ka rakter Allison dat ik speel, een heel spontaan en avontuurlijk ingesteld persoon ben. Dan krijg je kinderen en voor je het weet, ben je alleen nog bezig met sportkleding klaarleggen, zorgen dat ze hun huiswerk doen en dat de juiste snack in het juiste vakje van hun rugzakken zit. Word geen slaaf van het schema! Zorg voor vol doende vrijheid en leuke dingen doen." Relaxter Haar tegenspeler en echtgenoot in Yes Day, Edgar Ramfiez, valt Garner bij. ,,Het gebeurt vaak dat mama de regie heeft en papa eigenlijk een van de kinderen wordt. In de film leert mijn karakter Carlos meer gestructu reerd te leven en Allison relaxter te zijn. En je moet ook niet vergeten dat er een familie is, omdat ooit twee mensen verliefd werden." Garner deelt geen persoonlijke Yes Day-activiteit, wel een anekdote van een andere dag die ze niet snel ver geet. ,,Wij maakten een roadtrip toen mijn zoontje, die nog heel klein was, in een Nationaal Park in Utah ver strikt raakte in een nest rode mieren. Hij was overal gebeten. We moesten nog vijf uur rijden. Er was één resort in de buurt waar ik na veel smeken terechtkon. Ik kleedde hem uit en heb zijn rode lijfje daar in het koele zwembad gedompeld. Het was het waard." opgezadeld met een mysterie. Akeem heeft blijkbaar een zoon rondlopen in New York? Maar hoe dan? De in weelde opgegroeide kroon prins Akeem (Murphy) van het ko ninkrijk Zamunda verruilde in 1988 tijdelijk zijn luie leventje voor het New Yorkse stadsdeel Queens om een bruid te vinden. Na wat welbe kende romcom-omwegen nam hij de charmante Lisa (Shari Headly) mee naar huis.En met Lisa werd hij nog lang en gelukkig in Zamunda, waar het stel inmiddels gezegend is met een stel pittige dochters. Maar die zoon dan? Het antwoord is stuitend. Akeem en zijn hulpje Semmi (hier Omdat de bioscopen voorlopig gesloten zijn, bestaan de filmtips uit titels die op een on-demandplat- form te zien zijn. Een greep uit het aanbod. KOMEDIE Tiener Vivian begint een feministisch magazine dat ze anoniem op school verspreidt. Het begin van een be scheiden revolutie. Moxie barst van de goodwill en trekt een blik aan jong bruisend acteertalent open, maar wordt helaas bevolkt door te veel ste reotypen. Te zien op Netflix. DOCUMENTAIRE Hoe staatsrechtelijk valide en ook filosofisch verdedigbaar is de macht van de overheid om keihard in te grij pen bij demonstraties? Op die vraag laat journalist en documentairemaker David Dufresne een panel aan men sen los. Helaas niet altijd even toe gankelijk. Te zien op Picl. FAMILIEFILM ,,Een echte cynicus heeft geen hoop, maar observeert", aldus de 10-jarige Flora, die wegdroomt bij stripboeken over superhelden. Het meisje veran dert van filosofie wanneer ze een eek hoorn redt die over unieke krachten blijkt te beschikken. Op Disney+. a 1 5 ROADMOVIE STREAMING Streamingdienst Netflix heeft zo'n 46 miljoen euro betaald voor de film rechten van The Pale Blue Eye met Christian Bale in de hoofdrol. De film gaat over een reeks moorden die omstreeks 1830 worden gepleegd op een Ameri kaanse militaire academie. Bale is de detective die de moorden onderzoekt. E donderdag 11 maart 2021 GO 'Word geen slaaf van het schema!' Gudo Tienhooven Jennifer Garner verwent de kin deren in Yes Day. foto netflix 44 Jennifer Garner KOMEDIE Regie: Craig Brewer. Hoofdrollen: Eddy Murphy, Arsenio Hall. Te zien op Amazon Prime Video. Yes Day is vanaf morgen te zien op Netflix. podcast Movie- Insiders waarin film redacteur Gudo Tien hooven en mede-cinefiel John de Jong hun licht laten schijnen over de nieuwste titels, de beroemdste klas siekers en het laatste filmnieuws. Beluister op de site van deze krant de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42