40 mijl van Bru stelt uit en pakt door O O) CD O ZEELAND 13 Coureurs ZRTC Theo Middelkamp trappen samen door stimuleren nu er geen wedstrijden zijn. Door met het team vanuit huis te trainen bijvoorbeeld. Competities driebanders beëindigd De Zeeuw weet hoe hij zijn pupillen moet blijven Keepers Transfers Trainer Jezelf als amateursporter motiveren in coronatijden; het is allesbehalve van zelfsprekend zonder wedstrijden. Wielertrainer Nathan Traas van ZRTC Theo Middelkamp herkent het probleem, maar doet er alles aan om de Zeeuwse wielrenners warm te houden. „Plezier moet in deze tijden voorop staan", meent de 35-jarige coach uit Heinkenszand. Traas was toen al actief als fysiothe rapeut en zou zijn vakgebied geleide lijk aan steeds meer combineren met het wielrennen. ,,Ik ben als zelfstan dige aan de slag gegaan onder de naam FytekPRO. Op die manier kon ik bijvoorbeeld ook zelfs gespeciali seerde fietsmetingen aanbieden aan de renners, terwijl ik bij de KNWU mijn opleiding als wielertrainer af rondde. Zo is eigenlijk alles stelselma tig blijven groeien." Het was vernieuwend in de wieler sport op amateurniveau. ,,In het begin was het niet gemakkelijk coureurs te overtuigen van het belang van de spe cifieke trainingen. Ik implementeerde in samenspraak met Ad Polak bijvoor beeld veel core stability-oefeningen. Dat werd voorheen niet gedaan. Uit metingen bleek na verloop van tijd dat er enorme progressie op dit gebied werd gemaakt door renners en dat zag je ook terugkomen in de uitslagen." De trainingsmaterie heeft op wie- lergebied de voorbije jaren een vogel- vlucht genomen. „Vroeger werd er al tijd hard gefietst. Tegenwoordig is lang en rustig gelukkig geen taboe meer. Zolang dat maar gecombineerd wordt met kort en intensief. Boven dien is het belangrijk dat wielrenners op jonge leeftijd niet te veel doen. Je moet immers nog genoeg progressie marge hebben. Waar moeten anders nieuwelingen en junioren die al 20 uur trainen nog hun winst vandaan halen bij de elites en beloften?" Nauwelijks jeugdtrainers De trainingsmethoden van Nathan Traas werden stilaan steeds meer omarmd door de betrokkenen bij ZRTC Theo Middelkamp. Dat bleef ook bij de buitenwacht niet onopge merkt. ,,De vereniging komt van ver en in het begin waren er nauwelijks jeugdrenners. Ik stond elke week klaar voor de jeugd, maar soms ging het dan maar over amper twee renners op een zomeravondtraining. Toch hebben we doorgezet en kijk waar we nu inmid dels staan." De vereniging timmert flink aan de weg, met steeds meer leden en zet dat Tegenwoordig is lang en rustig gelukkig geen taboe meer dit jaar extra kracht bij met de Club combinatie Zuidwest. ,,We werken nu samen met WV Zeeuws-Vlaanderen en wielervereniging De Zuidwest hoek voor de jeugdafdeling. Daardoor is het allemaal plots nog wat groot schaliger geworden, maar vooralsnog kunnen we het allemaal goed bolwer ken. Ik kan bijvoorbeeld ook rekenen op de ondersteuning van Jens Voet, die eveneens bij de continentale ploeg Metec aan de slag is als bewegingswe tenschapper." Motiveren is lastig Juist in deze coronatijden is dat ho gere ledenaantal opvallend, omdat het perspectief voor amateurrenners al lesbehalve rooskleurig is door de coro nacrisis. ,,Natuurlijk merken we ook wel dat het lastiger is dan voorheen om renners te motiveren zonder wed strijden", geeft trainer Nathan Traas toe. ,,Daarom hebben we goed nage dacht over hoe we de trainingen het best kunnen inrichten. Zo hebben we veel core stability-sessies georgani seerd in combinatie met online trai- ningsritten via het platform Zwift. Op die manier kunnen we toch gezamen lijk vanuit huis trainen met volledige inachtneming van de coronamaatre gelen." Het dagelijks bestuur besprak uitgebreid alle opties rondom de 40 mijl varen met start en finish voor de jachthaven van Bruinisse. En daarna het bijbehorende feest met goed eten en drinken en mu- ziekoptredens. Verzetten? Of toch weer een jaar overslaan? De keuze viel op de laatste optie. Voorzitter René Leclou noemt als beweegreden ook de sponso- ring. ,,Je kunt in deze tijd ook niet bras serie Sailor's Inn om een bijdrage vra gen." ,,We hebben overwogen het evene ment op te knippen in tweeën. De zeil wedstrijd an sich laten doorgaan, zonder feest. Maar de twee onderdelen zijn on losmakelijk aan elkaar verbonden'', ver volgt Leclou. ,,Als je het feestgedeelte met de huidige maatregelen zou door zetten, loop je handhaver te spelen. Dat moeten we niet willen. Onze stichting was het er unaniem over eens dat we de 40 mijl van Bru ook dit jaar moeten overslaan." Beter evenement Leclou, zelf is onlangs verhuisd, vindt dat het nu een mooi moment is om het bestuur een opfrisbeurt te geven. ,,Ik woon nu op twee uur rijden van Brui- nisse. Onze boot ligt nog wel in Sint- Annaland en familie woont in Bergen op Zoom, waar ik oorspronkelijk van daan kom. Maar mijn verhuizing is geen reden voor de aankomende bestuurs wisseling. Vernieuwing draagt bij aan een beter evenement." Vandaar dat het bestuur zich richt op een wisseling van de wacht. Dit jaar wordt benut om alles goed over te dra gen. ,,Het is tijd voor nieuwe ideeën en gezichten in de organisatie. Veel van de leden zijn al jaren betrokken en hebben zin in een nieuwe rol binnen de 40 mijl. Zelf wil ik nog wel in de wedstrijdcom missie plaatsnemen", vertelt Leclou. Hij kijkt hoopvol naar de toekomst. ,,Vol- gend jaar gaan we in alle glorie de wed strijd én het feest wel weer beleven." NIEUWEGEIN Waar di verse sportbonden al een definitief besluit namen, is nu ook de sectie drieban den van biljartbond KNBB om. De competities wor den niet meer hervat. Lang was er nog de hoop op een lichtpuntje, maar die bleek ijdel. Alle divi sies, inclusief de eredivisie, zijn beëindigd. Alleen wordt er nog naar ge streefd om het bekertoer nooi af te maken. □SportsLc^ J donderdag 11 maart 2021 GO Na Jordi de Jonghe heeft Hoek nog een Belgische kee per langer vastgelegd. De 36-jarige Griffin de Vroe heeft zijn verbintenis bij de zaterdag- derdedivisionist met een jaar verlengd. 2 Voetbalvereni ging Veere heeft twee nieuwe spelers vastgelegd voor komend seizoen. Trai ner Danny Ma- gito krijgt bij de zaterdag-der deklasser de beschikking over Cores Si- wabessy (VCK) en Martijn Flink (geen club). 1 Marcel de Dreu is ook volgend seizoen hoofd trainer bij de korfballers van Tjoba. Hij heeft zijn contract bij de club uit 's Heer Hendriks kinderen met een jaar ver lengd. Ook zijn assistent Han Verbreke blijft Tjoba trouw. Job de Feijter Heinkenszand - Nathan Traas De 40 mijl van Bru gaat ook dit jaar niet door. De zeilwedstrijd op het Grevelingenmeer, altijd het laatste weekend van mei, kan in deze tijd niet in zijn geheel worden gehouden. Een goed moment voor het bestuur om te verfrissen. Gerrit van Loon Bruinisse Bij trainer Nathan Traas hoeft geen wielrenner stil te zitten Nathan Traas tijdens een teamtraining vanuit huis. foto johan van der heijden a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41