MEDIA CULTUUR 25 reld dat je relatie wél werkt en dat je wel gelukkig bent.'' Het huwelijksaanzoek van André is volgens Van den Brand niet de oplos sing geweest. ,,Je kunt je relatie niet redden met een diamanten ring. Dat gaat véél dieper.'' Het geheim zit hem volgens Van der Brand in goede com municatie en het durven tonen van je emoties. ,,Waar André en Monique allemaal doorheen zijn gegaan, kun je niet zomaar even rechttrekken. Dat is gewoon snoeihard werken om daaruit te komen en je moet ook dur ven toegeven aan al die emoties.'' Ook al doe je daar de ander soms pijn mee, legt Van den Brand uit. „Liefde is datgene te zeggen waarvan je bang bent om het zeggen, omdat het de ander pijn en verdriet kan doen.'' En dan is er nog corona. „Zeker met de lockdown wordt alles uitvergroot. Je kunt niet vluchten als het even slecht gaat.'' Maar, benadrukt Van den Brand dan, vluchten is ook niet de oplossing. ,,Want in een andere relatie loop je weer tegen dezelfde problemen aan.'' Psycholoog Jean-Pierre van de Ven houdt zich meer op de vlakte. „Ieder- Je moet een heel sterke ruggengraat hebben om tegen de druk te kunnen manier. Ik denk dat ik ook naar onze zoon toe met deze beslissing, hoe moeilijk en verdrietig ook, een betere vader kan zijn.' Monique laat via Instagram weten dat ze tot twee weken geleden 'op een roze liefdeswolk' zat. Ze zag de breuk dan ook absoluut niet aanko men. ,,De haast die ermee gemoeid is om dit zo snel naar buiten te bren gen, zonder dat we dit eerst onze zoon hebben kunnen vertellen ver baast mij na hetzelfde patroon van een jaar geleden niet. Het vergt ont zettend veel kracht van mij om dit zelf een plekje te kunnen geven, rechtop te blijven staan in deze hec- tiek'', verklaart ze openhartig. Ze ziet het als haar taak hun zoon 'anders op te voeden. ,,En de cirkel te doorbre ken. Opgroeien in een veilige, sta biele en liefdevolle omgeving. Ik wens voor André rust in zijn hoofd en hart zodat er ruimte ontstaat van binnen om zijn patronen en daarmee zijn ongelukkig zijn, te kunnen door breken.'' Hoewel de breuk deze keer defini tief zou kunnen zijn, zijn de twee in het verleden al meermaals met el- kaar herenigd. Ook nadat Hazes in 2019 tijdelijk de liefde vond bij Bridget Maasland. Valt er te conclu deren dat André en Monique een knipperlichtrelatie hebben? En zo ja, waar zit dat dan in? Volgens relatie expert Blanca van den Brand kunnen de twee sowieso niet meer zonder elkaar. Dat heeft volgens Van den Brand, die in Italië woont en daar re latietherapie geeft aan koppels, alles te maken met het feit dat er een kind in het spel is. ,,Ze blijven altijd met elkaar verbonden en of ze nu willen of niet: ze kunnen niet meer zonder elkaar.'' Schijnwerpers Bovendien helpt het niet bepaald mee dat André en Monique in de schijnwerpers staan, stelt Van den Brand. ,,Het is al een hele klus om een relatie te onderhouden, laat staan als je bekend bent. Je kunt niks sa men uitzoeken en ontdekken of het wel of niet werkt, want je hebt vrij wel geen privé meer.'' Daar komt ook een bepaalde druk om te presteren bij kijken, denkt Van den Brand. ,,Je wil toch laten zien aan de buitenwe- een heeft het over een knipperlicht relatie, maar dat is niet altijd zo. De ene keer speelt het individuele aspect een rol, bijvoorbeeld verslaving of vreemdgaan. De andere keer kan het met interactie te maken hebben.'' Van de Ven sluit zich wel aan bij de uitspraken van Van den Brand: be roemd zijn legt wel degelijk een be paalde druk op je leven en dus ook op je relatie. ,,Iedereen duikt erbovenop. Je moet een heel sterke ruggengraat hebben om tegen al die druk te kun- overigens wel belangrijk om een rela tie te onderhouden, zeker als er kin deren in het spel zijn. Zorg dat je met elkaar in gesprek blijft, probeer je ge voel opzij te zetten. Soms moet je je zelf wegcijferen in het belang van je kinderen.'' Het blijft volgens Van de Ven gis sen wat er tussen André en Monique is gebeurd. Dat weten alleen zij. ,,De reden van de breuk hoeft natuurlijk niet altijd negatief te zijn. Het kan best zo zijn dat André en Monique echt de tijd voor elkaar hebben geno men, transparant zijn geweest en toch tot de conclusie zijn gekomen dat ze niet bij elkaar passen.'' donderdag 11 maart 2021 44 —Jean-Pierre van de Ven, psycholoog FOTO'S BRUNOPRESS, INSTAGRAM André en Monique in goede tijden, vaak na slechte tijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25