O 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Ging zanger André Hazes in december nog op zijn knieën voor Monique Westenberg, amper vier maanden later zetten de twee alsnog een punt achter hun relatie. De breuk lijkt definitief. Toch lijken ze elkaar steeds weer niet los te kunnen laten en komen ze weer samen. Hoe kan dat? LIEFDESBREUK HAZES ooit gedacht dat ik Meghan Markle nog eens met Johan Derksen zou vergelijken, maar hou u vast: ik ga het echt doen. De reacties op het geruchtmakende interview dat zij met haar Harry aan Oprah gaf, doen me namelijk denken aan de hoog opgelopen rel rond VI vorig jaar. Natuurlijk, er zijn ook genoeg verschillen. Zo heb ik bijvoorbeeld Arie Boomsma nog niet horen pleiten voor een boycot van het Britse koningshuis. Maar toch. Steeds als ik afgelopen dagen mensen in talk shows over Het Interview der Interviews hoorde pra ten, kreeg ik een déja vu naar afgelopen zomer. De be schuldiging van racisme is niet eens de belangrijkste overeenkomst, al is dat natuurlijk bij allebei de com ponent die beide zaken meteen op scherp zet. breuklijnen in onze maatschappij - jong-oud, man vrouw, conservatief-progressief, zwart-wit - haarfijn blootleggen. Er zijn dikke pillen over volgeschreven, je kunt er avondenlang verhitte discussies over heb ben met vrienden om ze allemaal in kaart te brengen, maar in deze twee zaken zie je al die kloven heel han dig in een oogopslag gepresenteerd. In Engeland hebben ze het ook onderzocht. De jon geren zijn grofweg op de hand van Meghan en Harry. Logisch, want daar zijn het millennials voor. Die pas sen zich niet aan bestaande patronen aan, maar be twisten die en vinden dat de wereld zich aan hen moet aanpassen. De ouderen steunen de Buckingham Palace-clan, want die zijn nu eenmaal mordicus tegen verandering. Bovendien had dat omhooggevallen Hollywoodsterretje best kunnen weten in welk insti tuut cq wespennest ze zich introuwde. (Ik chargeer mensen, dit is een column, geen wetenschappelijk ar tikel). Voor Nederland ben ik zo'n onderzoek nog niet te gengekomen maar ik durf er heel wat onder te ver wedden dat het hier precies zo is. Je zag het alleen al terug in De Vooravond van dinsdagavond. Daar zaten twee oudere, witte mannen (Herman Pleij en Evert Santegoeds) tegenover een zwarte jonge vrouw (pro grammamaker Iris van Lunenburg) waarbij die laat ste - natüürlijk - volledig op de hand was van Harry en Meghan. Santegoeds en Pleij waren - natüürlijk - juist vooral bezig om het verhaal van Meghan onder uit te halen en om de gekozen vorm van interview (te commercieel, Meghan maakte er een film van) te be kritiseren. Maar ik moest al helemaal aan VI denken toen ik het fragment zag waarin Piers Morgan, de Derksen van Engeland, woedend wegbeende uit zijn ontbijt- show omdat het hem niet beviel dat hij aan zijn eigen stamtafel werd bekritiseerd. Hij ging niet weken hui- liehuilie doen in de pers en stoer roepen dat hij ermee ophield, om daarna met de staart tussen de benen te rug te komen. Hij nam gewoon ontslag. Kijk Johan, zo kan het dus ook. Quote van de dag TELEVISIE Eindronde Televizier TELEVISIE Jubileum huwelijk isteren werd plot seling bekend dat André en Moni que hun verloving hebben verbro ken. De 27-jarige artiest stelt dat hij de laatste tijd aan zichzelf heeft ge werkt om 'een betere versie van zich zelf te worden'. In die periode kwam Hazes tegelijkertijd tot de ontdek king dat hij en Monique andere ver wachtingen hebben over de wijze waarop ze hun leven willen inrich ten. De bom zou zijn gebarsten na een reis naar Bonaire, waar ze vorige Het is al een hele klus om een relatie te onderhouden, laat staan als je bekend bent week waren om hun adoptie-ezeltjes voor de eerste keer te ontmoeten. Daarna besloot André - volgens het management van Westenberg - zelf bij zijn gezin weg te gaan. In 2016 kreeg het stel een zoontje, dat naar traditie ook André wordt genoemd. 'Binnen de relatie bleek echter dat de verwachtingen naar elkaar toe over de wijze waarop beide hun le vens willen inrichten zijns inziens te verschillend zijn. Hoe verdrietig dat ook is', luidt de verklaring van Hazes die is verspreid door zijn manage ment. 'We hebben een hele hoop meegemaakt afgelopen jaren, en veel hobbels overwonnen. Maar het blijkt voor ons toch niet te werken op deze Tussen de pannenkoeken smeerde ik jam en als kers op de taart gooide ik een pak vla over de stapel Derksen Wat me vooral opvalt is dat beide mediarellen de donderdag 11 maart 2021 GO De Slimste Mens (foto) heeft zich gekwalificeerd voor de eind ronde van de Gouden Televi- zier-Ring. Ook Bureau 040, Een Huis Vol, Kamp van Konings- brugge en Mei den Die Rijden (PowNed) heb ben zich ge plaatst. KRO-NCRV ver zorgt op 31 maart een spe ciale uitzending vanwege twintig jaar openstel ling van het hu welijk voor paren van gelijk geslacht: Let Love Rule, met bekende Neder landers die deel zijn van de re genboogfamilie. 3 ■o dieper' Maxime Segers —Blanca van den Brand, relatie-expert e kunt je relatie niet redden met een diamanten ring. - Rudolph van Veen bakte er als 8-jarige al op los, zegt hij tegen Veronica Magazine.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24