clinch met Chinese eigenaar 'Remontada' komt er niet voor Bar$a presteerden de afgelopen vijf jaar zo goed als Ajax 21 PARIJS Een tweede 'remontada' van FC Barcelona tegen Paris Saint-Germain, zoals die van vier jaar geleden, kwam er gisteren niet. De ploeg van Ronald Koeman deed in Parijs nog wel verwoede pogingen om de 1-4 thuisnederlaag goed te maken, maar kwam niet verder dan 1-1. Barcelona, met Frenkie de Jong centraal achterin, heerste en kreeg via Ousmane Dembélé en Sergino Dest (lat) de eerste kansen. Een makkelijk gegeven penalty na een overtreding van Clément Lenglet op Mauro Icardi betekende echter 1 0 via Kylian Mbappé. Een poeier van Lionel Messi zorgde snel voor 1-1, maar de Argentijn miste vlak voor rust - ook vanaf de stip - de ideale kans op 1-2 en een span nende tweede helft. Liverpool won opnieuw van RB Leipzig, met dezelfde cijfers als in het eerste duel: 2-0. De Engelse kampioen kreeg in Boedapest, waar na de heenwedstrijd ook de return werd gespeeld, legio grote kansen. Het scoorde uiteindelijk pas in de laatste twintig minuten via Moha- med Salah en Sadio Mané. CHAMPIONS LEAGUE Uitslagen Programma dat anders. Door de worsteling in de eredivisie kwam de uitschake ling tegen Getafe niet bepaald als een donderslag bij heldere hemel. Dat zal wel het geval zijn als Ajax zich in het komende tweeluik ver slikt in Young Boys. Waar veel clubs de return het liefst in eigen huis spelen, legde Ajax de laatste jaren vrijwel altijd op vreemde bo dem de basis voor Europese suc- cessen. Het verschil in de twee strijd met de Zwitsers is echter dat volgende week op kunstgras het ticket voor de kwartfinale moet worden veiliggesteld. Daarin schuilt niet eens het grootste gevaar. Dat zit vooral in de relatief kleine en onbekende naam van Young Boys. Peter Bosz kan er over meepraten. De trainer werd met Bayer Leverkusen in de vorige ronde tot ieders verbazing hard handig uit het toernooi gekegeld door de lepe Zwitsers. Bosz ziet Ajax nu wel doorstoten, maar be oordeelt Young Boys ook als een glibberige bananenschil die zijn voormalige werkgever lelijk kan la ten uitglijden. De overrompelingstactiek van Young Boys waarvoor Bosz waar schuwde, zag Ten Hag ook toen hij de Zwitserse alleenheerser begon te analyseren. ,,Young Boys is een eenheid, die een heel goede men taliteit heeft en heel direct naar het doel van de tegenstander speelt. Het is echt een overval met vier, vijf spelers. Ze hebben heel veel snelheid in de ploeg. Als je in staat bent om twee keer van Leverkusen te winnen, dan heb je gewoon een goede ploeg." grootaandeelhouder de geldkraan nog verder dichtdraaien. Het gevolg is dat de vele jonge spelers die de club afgelopen zomer aantrok bij ADO onder contract staan voor sa larissen die passen bij clubs uit de Keuken Kampioen Divisie. deal met Hommerson Casino's en het inrichten van een groot vacci natiecentrum op het terrein van de club zorgden voor ademruimte. Maar om alle lonen te kunnen blij ven betalen, is het beloofde geld van de Chinese eigenaar nodig. Op dat geld rekende de clublei ding van ADO. En daarnaast hoopte het op wat extra's om in de win terse transferperiode te investeren in de selectie. Door mee te gaan in de wensen van UVS dacht de Haagse club goodwill te hebben ge kweekt bij de eigenaar. De selectie was immers flink verjongd en met relatief weinig geld ingericht. Tij dens een vergadering met de raad van commissarissen, afgelopen winter, benadrukten de Chinese le- den van het toezichthoudende or gaan nog dat de betalingen zouden komen. Ze wezen erop dat er ook in het verleden uiteindelijk altijd be taald is. Een paar maanden later is het vertrouwen in de bereidwilligheid van UVS echter verder afgebrok keld. Meegaan met de eisen van de eigenaar heeft ADO de facto alleen maar meer problemen opgeleverd. Financieel is de situatie er niet op vooruit gegaan, terwijl de restric ties hun uitwerking hebben gehad op de sportieve prestaties. De ploeg staat onder de degradatiestreep in de eredivisie. Volgens de clublei ding kan ADO er alleen nog maar bovenop geholpen worden als UVS afstand doet van de aandelen. donderdag 11 maart 2021 ACHTSTE FINALES, RETURNS Liverpool* - RB Leipzig (2-0) 2-0 70. Salah 1-0, 74. Mané 2-0. Paris SG* - FC Barcelona (4-11-1 30. Mbappé (p) 1-0, 37. Messi 1-1. Dinsdag Juventus - FC Porto* (1 -2) 3-2 nv Bor. Dortmund* - Sevilla (3-2) 2-2 door naar kwartfinale Dinsdag 16 maart 21.00 uur Real Madrid - Atalanta (1-0) 21.00 uur ManCity - Mönchengl. (2-0) Woensdag 17 maart 21.00 uur Chelsea - Atlético M. (1-0) 21.00 uur Bayern München - Lazio (4-1) een triomftocht Dat ADO die salarissen nog kan betalen, komt overigens doordat de club afgelopen winter twee com merciële deals sloot. Een sponsor Meegaan met de eisen van de eigenaar heeft ADO de facto alleen maar meer problemen opgeleverd Hui Wang, de grote baas van United Vansen, voor het ADO-sta- dion. De club wil nu van de Chinese eigenaars af. foto evert-jan daniëls

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21