I nuen nodig ADO Den Haag opnieuw in de Maar weinig ploegen in de Europa League 20 Ajax wil vanavond tegen Young Boys verder koers zetten naar een nieuwe Europese succescampagne. Daarvoor lijken de Amsterdammers kansrijk, al schuilt in de achtste finale eerst het grote gevaar van een Zwitserse 'overval'. Kort IOC Wijfje naar ploeg Anema Melissa Wijfje (foto) schaatst vanaf komend seizoen voor Team Zaanlander, waar Jillert Anema trainer is. De 25-jarige allroundster komt over van Team IKO. ,,Ik denk dat de invulling bij dit team beter past richting mijn specialismes'', zegt Wijfje, die in een team terechtkomt met onder anderen Irene Schouten en Marijke Groenewoud. KNWU wil 'Super WK' 2027 Wielerbond KNWU wil met het organise ren van een WK voor alle fietsdisciplines in 2027 het dan 100-jarige bestaan een extra feestelijk tintje geven. Dinsdag kwam via het gemeentebestuur van Arnhem naar buiten dat Gelderland is gepeild om dit zo genoemde 'Super WK' te organiseren. De KNWU meldt dat ook de provincie Noord Brabant bij het plan betrokken is. Maracana krijgt naam Pelé Het wereldberoemde stadion Maracana in Rio de Janeiro krijgt een nieuwe naam. Het bestuur van de stad heeft besloten het om te dopen tot stadion Edson Arantes do Nas- cimento - Rei Pele, vernoemd naar de in middels 80-jarige legende Pelé (foto). Rei betekent 'koning' in het Portugees. Familie Sala klaagt clubs aan De familie van de omgekomen Emiliano Sala onderneemt gerechtelijke stappen te gen Nantes en Cardiff City. De Argentijnse spits overleed in 2019 bij een vliegtuigcrash toen hij op weg was van Nantes naar Car diff. De familie onderneemt stappen tegen beide clubs om 'de rechten te beschermen' in afwachting van het resultaat van het ge rechtelijk onderzoek. De familie heeft in to taal dertien personen beschuldigd van dood door schuld en nalatigheid. Voetbal Tennis Davy Klaassen en Erik ten Hag, die gisteren aanschoven voor de pers conferentie, weten hoe het is om met Ajax door Europa te denderen. De middenvelder bereikte in 2017 de Europa League-finale. Manches ter United hield Ajax toen van de hoofdprijs af. ,,Die finale zal altijd in mijn achterhoofd blijven spelen. We wonnen niet en dat doet nog pijn. Al is het niet zo dat ik daar nu elke dag aan denk." De bookmakers zien Ajax in elk geval als een gevaarlijke outsider. Alleen de Engelse clubs Manchester United, Tottenham Hotspur en Ar senal wordt meer kans op de eind zege toegedicht. Wie de clubran- king erop naslaat, ziet dat op Tot tenham na weinig overgebleven deelnemers veel beter presteerden dan Ajax in de afgelopen vijf jaar. Spurs, AS Roma en Sjachtar Do netsk vergaarden iets meer punten. Maar verder komt de helft van het deelnemersveld op basis van de re cente Europese prestaties niet in de buurt van Ajax. Wat daardoor ook in het voordeel van de Amsterdammers kan spre ken, is de ervaring die spelers de voorbije jaren opdeden tijdens de succescampagnes. Op basis daarvan doet Ajax bijvoorbeeld nauwelijks onder voor een club als Arsenal. Zo speelden Klaassen en Daley Blind, die vanavond vanwege een knie blessure ontbreekt, al een finale. Noussair Mazraoui (toen gebles seerd), Nicolas Tagliafico, Dusan Tadic en David Neres strandden in 2019 op een paar tellen van de finale EUROPALEAGUE Programma van de Champions League. Daarom is het zo pijnlijk dat Andre Onana en Sébastien Haller, die twee jaar geleden met Ajax en Eintracht Frankfurt als Europese revelaties golden, voorlopig niet speelgerech tigd zijn. Verbetenheid Niet alleen heeft Ajax een stukje theorie waar de club zich aan kan vastklampen. Wie naar de realiteit kijkt, ziet dat Ajax van de zestien overgebleven ploegen in de beste vorm verkeert. Dat de ploeg van Ten Hag in 2021 geen van de vijftien wedstrijden verloor en liefst der tien keer triomfeerde, is natuurlijk geen garantie voor een fraaie cam pagne die aanhoudt tot 26 mei en eindigt in Gdansk. ,,Het is wel een beetje vroeg om daar al aan te den ken. Of het realistisch is, moet nog blijken", zo is Klaassen, die veel 'verbetenheid' ziet bij Ajax, nog voorzichtig. Toch laat Ajax meer veelbelo vende signalen en belangrijke gelij kenissen met de Europese succesja- ren van 2017 en 2019 zien. Namelijk dat een hongerige ploeg gedurende het seizoen steeds sterker wordt en - mede daardoor - nog op drie fron ten actief is. Een jaar geleden was De directie van ADO Den Haag is ervan overtuigd dat het niet meer goed komt tussen de Chinese eige naar en de club, nu betalingen al maandenlang uitblijven. Een ver gelijkbaar scenario deed zich eind 2016 ook voor. De toenmalige club leiding stapte met succes naar de rechter, waardoor United Vansen de achterstallige bedragen, zo'n 2,5 miljoen euro, moest uitbetalen. Ook nu wordt een juridische zaak voorbereid. Maar alleen een rechtszaak tegen de eigenaar is niet de oplossing voor ADO. De club ziet geen vooruit gang met UVS als grootaandeel houder en doet er daarom alles aan om het Chinese bedrijf te forceren de aandelen te verkopen. Daarover is UVS nu in gesprek met een geïn teresseerde partij, waarvan de naam nog geheim wordt gehouden. Dat de huidige eigenaar ADO niet kan of wil laten groeien, blijkt uit het feit dat de garantie die aan het begin van het seizoen is gege ven, niet wordt nagekomen. UVS heeft bij de KNVB aangegeven dat het financieel geplaagde ADO met hun steun door het voetbalseizoen geholpen zou worden, een cruciaal onderdeel bij het verkrijgen van de licentie. Maar die financiële hulp blijft tot op heden uit. Verjongen En dat terwijl de huidige clublei ding al voor langere tijd moet han delen naar de harde eisen van de Chinese eigenaar. Die gebood ADO een klein jaar geleden om de spe lersselectie rigoureus te verjongen. Met beperkte financiële middelen moest het eerste elftal opnieuw worden ingericht, anders zou de Quote van de dag 'Bij clubs werd je meer gezien als product dan als mens' donderdag 11 maart 2021 GO SCHAATSEN WIELRENNEN VOETBAL VOETBAL Met 93 stem men voor en één tegen is Thomas Bach herkozen als president van het Internatio naal Olympisch Comité. Bach stelde gisteren op het congres geen twijfel te hebben over het doorgaan van de Spelen in Tokio. Desiree van Lunteren (28) speelt volgend seizoen voor PSV. De 84- voudig interna tional beviel in december van een zoontje en werkt nu bij haar huidige club Ajax aan een rentree. Roger Federer heeft zijn ren tree in het ten- niscircuit ge vierd met een zege op Daniel Evans in Qatar: 7-6 3-6 7-5. De 39-jarige Zwit ser had twee uur en 25 mi nuten nodig Hoop op weer Johan Inan Amsterdam ACHTSTE FINALES Vandaag 18.55 uur Ajax - Young Boys 18.55 uur ManUnited - AC Milan 18.55 uur Dinamo Kiev - Villarreal 18.55 uur Slavia Praag - Rangers 3 3 O O T- CM Olympiakos - Arsenal 21.00 uur Granada - Molde 21.00 uur Tottenham - Din. Zagreb 21.00 uur AS Roma - Sjachtar Don. k Davy Klaassen wint een sprintje van Dusan Tadic op de training van Ajax voor het tref fen met Young Boys. foto epa ADO Den Haag doet er alles aan om van de Chinese eigenaar af te komen. De club probeert Uni ted Vansen (UVS) te forceren de aandelen in de club te verkopen. Dat komt voort uit het feit dat de grootaandeelhouder de beta lingsbeloftes niet nakomt. UVS is in gesprek met een geïnteres seerde partij. Marijn Abbenhuijs Den Haag —Volleybalster Celeste f Plak. Ze keert na een I sabbatical van acht maanden terug in de topsport

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20