Veel wensenlijstjes in laatste coronadebat voor verkiezingen JOL 'Niemand zei dat e-bikes maar tien jaar meegaan' Walcheren De vrouw achter het vaccin van één prik Hoe duurzaam zijn dure elektrische fietsen eigenlijk als er na tien jaar geen onderdelen meer gemaakt worden? Een jaar corona heeft ook in Zeeland sporen achtergelaten bij slachtoffers, nabestaanden, bedrijven en de zorg. De eerste golf verliep hier vrij mild, maar dat was een kwestie van geluk. De tweede hakt er behoorlijk harder in.zeeland 2 W sen haalden fractievoorzitters uit naar de 'gebroken belofte' rond de avondklok. Het straatverbod loopt tot zeker 31 maart, terwijl het kabinet be loofde de avondklok 'zo snel moge lijk' buiten werking te stellen. In middels is de maatregel 'vaker ver lengd dan de musical Soldaat van Oranje', sneerde PVV-leider Geert Wilders. ,,Laat Nederland vrij.'' SP- fractieleider Lilian Marijnissen zei: ,,Straks kunnen we onze ouders wel ontmoeten in de Hema, maar niet 's avonds thuis ontvangen.'' Diverse partijen waren kritisch over uitspraken van minister Ferd Grapperhaus van Justitie 'dat men- De maatregel is vaker verlengd dan de musical Soldaat van Oranje sen zouden meegroeien' met de avondklokmaatregel. Peilingen zouden juist een afkalvend draag vlak aantonen, aldus de criticasters. Premier Mark Rutte ontkende een belofte te breken. De avondklok remt - samen met de bezoekres- tricties - het virus met zo'n 10 pro cent, betoogde hij: ,,Het OMT zegt: er is nu geen ruimte om iets van het hele pakket af te halen.'' Eerder op de dag hadden de belangrijkste re geringsadviseurs Jaap van Dissel en Ernst Kuipers al gewaarschuwd dat de situatie 'breekbaar en spannend' is. Terrassen Of de avondklok nog wel 'propor tioneel' is nu op andere vlakken iets wordt versoepeld, vond Rutte 'een terechte vraag'. ,,Die betrekken we ook bij de volgende stap.'' Zo sleepte de premier suggesties en kritiek behendig mee naar het 'vol gende weegmoment' op 23 maart. Onder meer het CDA vroeg of het openstellen van terrassen niet juist kon helpen bij het spreiden van pu bliek (Rutte antwoordde: 'klinkt lo gisch'), de CU pleitte voor meer op ties in kerken ('begrijp ik') en GroenLinks vroeg jongeren te ont vangen in grote gebouwen van lege hbo's en universiteiten ('Ga ik checken'). Wel spraken de Kamerfracties nog af dat de vastelastensubsidie voor ondernemers verhoogd wordt van 85 naar 100 procent, dat er een nationale wervingscampagne voor zorgpersoneel moet komen en dat het kabinet haast moet maken met de corona-app. P4 donderdag 11 maart 2021 12°S pzc.nl Nieuwsmedia Het eerste vaccin tegen corona dat aan één prik genoeg heeft, wordt vandaag goedgekeurd. En het komt gewoon uit Leiden. Dankzij de inzet van viroloog Hanneke Schuitemaker en haar team Economie 1 Jaar corona in Zeeland af(XeO testen bij GGD-teststraten Avondklok mokkend verlengd De Tweede Kamer gaat akkoord met een verlenging van de harde lockdown, zij het niet van harte. Partijen hekelden gisteren met name de avondklok die al weken wordt opgeschoven door het ka binet, maar blokkeren willen ze hem niet. Niels Klaassen Edwin van der Aa Den Haag In het laatste coronadebat voor de verkiezingen kwamen partijleiders gisteren met wensenlijstjes voor versoepelingen in het onderwijs, de horeca en voor kerken. Ondertus - Geert Wilders, PVV Onstuimig met regen Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530 »P3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1