Park Veerse Kreek krijgt vorm Handelshaven Tholen krijgt opknapbeurt 6 Strand tussen Westkapelle en Vlissingen opgespoten De huisjes op het toekomstige vakantiepark Veerse Kreek bij Wolphaartsdijk schieten als paddenstoelen uit de grond. Er wordt in totaal 1,7 miljoen ku bieke meter zand opgespoten zo dat er straks voldoende ligt om de duinen en het achterland te be schermen, aldus Ilze Rokven van Rijkswaterstaat. Aannemer Van den Herik uit Sliedrecht voert de klus uit. Aanvankelijk bestond de hoop dat de aannemer eerder kon beginnen. ,,Dat lukt niet omdat een schip naar de werf moest." Ruim een jaar geleden ver dween tijdens de februaristorm Ciara flink wat zand van de Wal- cherse zuidwestkust waardoor bij hoogwater het strand op een aan tal plaatsen wel heel erg smal werd. Uiteindelijk werd na enkele maanden alleen 860 meter strand tussen Vlissingen en Dishoek op gespoten omdat daar de kustvei- ligheid echt in het geding was. Nu blijkt uit metingen van Rijks waterstaat dat ook anderen delen van het strand aan de beurt zijn. Tijdens het opspuiten wordt het strandvak waar gewerkt wordt, afgesloten voor het pu bliek. Dat gebeurt uit oogpunt van veiligheid. Strandhuisjes De Stichting Strandexploitatie Veere houdt bij het inrichten van de stranden rekening met die werkzaamheden. Zo worden de loopplanken pas gelegd als het strand is opgespoten. Volgens de stichting moet er niet gewacht worden met het opbouwen van de strandhokjes en -huisjes tot het strand is opgespoten. Die staan immers tegen de duinen aan en hebben geen last van het opspuiten. Het gebied waar het toe komstige Roompotpark Veerse Kreek komt, heeft in een jaar tijd een ware metamorfose ondergaan. In januari vorig jaar (foto rechts) werden de laatste resten van cam ping De Veerhoeve nog opge ruimd. In de tussentijd zijn onder meer de waterpartijen aangelegd en staan al aardig wat vakantie woningen in de steigers (foto bo ven). De eerste fase van bestaat uit 108 woningen, maar uiteindelijk komen er 218. De verkoop van de tweede en derde fase is inmiddels begonnen. De komst van het park sloeg een paar jaar geleden in als een bom. Camping De Veerhoeve werd ervoor schoongeveegd. Dat kwam hard aan bij veel van de vaste gasten. Zij kwamen er vaak al jaren en moesten vertrekken. Hun protest bleek kansloos, om dat het bestemmingsplan de komst van een huisjespark sim pelweg toeliet. De gemeente had dat bestemmingsplan destijds aangepast met het idee de uitbrei ding van de camping mogelijk te maken, niet vermoedend dat er vakantiehuizen zouden komen. Al meer dan drie jaar geleden liet de gemeente de haven onderzoe ken op veiligheid, beheer en on derhoud. Op basis daarvan is een beleidsplan opgesteld en een on- derhoudsplanning gemaakt voor de komende dertig jaar. Daar wordt nu mee begonnen door aan nemer KWS. Verwacht wordt dat het werk voor 1 juli klaar is. Onder meer scoutingvereniging Heenetrecht zal daar blij mee zijn. Immers: er ligt een aantal bootjes van de scouting in de handelsha ven. Die worden gebruikt om te zeilen. Om makkelijker aan boord te kunnen gaan, wordt de steiger een stuk verlaagd. Ook worden er Steigers worden vervangen en bij de scouting wordt deze een stuk verlaagd extra palen geplaatst om de boot jes beter te kunnen aanmeren. Door middel van een extra loop- brug moet de steiger aan de zuid westkant van de haven ook beter toegankelijk worden voor mensen met een beperking. Verder wor den er diverse voorzieningen aan gebracht zoals bolders - die ge bruikt worden om boten aan vast te leggen - en drenkelingenlad ders. Rotte dekplanken De laatste jaren zijn steigers in de haven al vaker de revue gepas seerd. In 2018 werden al rotte dek- planken en meerpalen bij wijze van noodreparatie vervangen om dat ze aan het eind van hun latijn waren. Watersportvereniging De Kogge renoveerde zelf ook één van de steigers die ze overnam van de gemeente. dinsdag 9 maart 2021 BE Het strand tussen Westka pelle en Vlissingen wordt in twee fasen opgespoten. Eerst, van april tot begin juni, het deel van Westkapelle tot en met Zoutelande. En van medio september tot eind no vember het deel van Dishoek tot Vlissingen. Emile Calon Zoutelande M Vakantiepark Veerse Kreek is in aanbouw, begin de ze maand. FOTOJOHAN VAN DER HEIJDEN Rob Paardekam Wolphaartsdijk De schoon geveegde camping De Veerhoeve in januari vorig jaar. archieffoto MARCELLE DAVIDSE Steigers die verlaagd worden, extra palen om bootjes beter aan te kunnen laten meren en een extra loopbrug: de handels haven van Tholen wordt ko mende maanden flink aange pakt. Michiel Bouwman Tholen De oude handelshaven van Tholen, met rechts vooraan bootjes van de scouting. foto johan roggeband

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51