fa Terras net voor Pasen open JOL Meghan verdeelt Britten tot op 't bot Het Israëlische inentingswonder Walcheren Het kabinet durft nu alleen mi nieme verruimingen aan. Kinderen mogen weer naar zwemles vanaf volgende week dinsdag, volwasse nen mogen met vier personen bui ten sporten (in plaats van twee). En grote winkels vanaf 50 vierkante meter kunnen straks maximaal vijftig klanten tegelijk ont vangen op afspraak, met een maximum van 1 persoon per 25 vier kante meter. In ver pleeghuizen mogen Meer doen is niet verstandig, het aantal besmettingen is nog te hoog straks twee mensen op bezoek ko men, in plaats van één. Maar op deze 'correcties' na houdt het kabi net Nederland verder op slot. ,,Meer doen is niet verstandig'', zei premier Mark Rutte gister avond bij de coronapersconferen tie. ,,Het aantal besmettingen en de ziekenhuisbezetting zijn nog te hoog." Met de verlenging van de meeste strikte maatre- 4 gelen heeft Nederland straks de hele winter in een harde lockdown gezeten. „Aan het begin van de zomer zijn zoveel mensen gevacci neerd dat we eindelijk grote stappen richting het normale le ven kunnen zetten. Maar de lock down in de huidige vorm is niet nog vier maanden vol te houden, we moeten steeds vragen: wat kan nu wel?" Weinig dus. Pas vanaf 31 maart, vlak voor Pasen, waagt het kabinet zich aan 'nieuwe risico's' als de be lasting van de zorg stabiel blijft en de R-waarde onder de 1 blijft, zoals nu nipt het geval is, zei minis ter Hugo de Jonge (Volksge zondheid). Terrassen kun nen dan onder voorwaar den op 31 maart open, ook het hoger onderwijs kan vanaf die week (gedeeltelijk) weer studenten ontvangen, winkels moeten dan ook weer meer open kunnen. De verlenging van de avondklok is nodig om de verspreiding van het virus te remmen met zo'n 10 pro cent, maar het draagvlak daarvoor is broos, zo blijkt uit de gedragspei ling van het RIVM. Veel mensen volgen de regels wel, maar vaak met forse tegenzin. Toch verdedigt Rutte de verlenging, al beloofde hij eerder dat de maatregel zo snel mo gelijk geschrapt zou worden: ,,Nie- mand wil die avondklok, ik ook niet. Maar we hebben de luxe niet om hem nu weg te halen." P3 Ik denk dat we in Nederland voldoende H hebben bereikt als het gaat om gelijke kansen en rechten voor vrouwen Minouche den Doelder is directeur van haar eigen recruitment- bedrijf in Kloosterzande. Het aantal vrouwen dat in Zeeland een eigen bedrijf leidt, is de laatste jaren fors toegenomen. Toch is nog altijd twee op de drie ondernemers een man zeeland 2 Veelbesproken interview van Harry en Meghan legt bom onder Buckingham Palace In ruil voor 'big data' van inwoners, heeft Israël geen gebrek aan Pfizer-vaccins dinsdag 9 maart 2021 Nieuwsmedia p* Een baby'tje in een tas: de brand weermannen die haar red den zijn er nog onder steboven van P12 We blijven tot april in de harde lockdown Nederland blijft in een harde lockdown tot eind maart. Pas vlak voor Pasen mogen terras sen open, kan het hoger onder wijs weer fysiek van start en komt er meer ruimte voor win kels. ,,Meer kan nu niet.'' Tobias den Hartog Niels Klaassen Den Haag —Premier Mark Rutte haaBmannetje /V -Minouche den Doelder P8 Hl I r P4 Vanaf woensdag meer wind pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1