Voor 1 miljard aan ideeën voor de fiets Ook laatste klacht Trump over fraude verworpen NIEUWS 15 Fataal ongeluk op onbewaakte overweg die later dit jaar wordt afgesloten Henk van Schuppen Zenderen Een brandend kaarsje, een kleurrijk bloemstuk en een kaartje met een sobere tekst: 'We zullen je missen, Team Spare Rib Express'. De her denkingsplaats is net ingericht door de collega's van het slachtoffer. En kele meters verderop denderen de treinen gewoon weer door. Het is maandagmiddag rond een uurtje of vijf. Het is fris, droog, rustig weer. Het schemert al een beetje. Onge veer dezelfde entourage als 24 uur geleden, toen zich op deze plek in het landschap tussen Bornerbroek en Zenderen een drama voltrok. Met als dodelijk slachtoffer een 21- jarige maaltijdbezorger uit Hen gelo. De spoorwegovergang op Het Vlier, een zijstraatje van de Zeliker- weg, is onbewaakt, gevaarlijk en wordt dagelijks van 06.00 uur 's morgens tot 22.00 uur 's avonds be waakt door twee toezichthouders van de NS. Aan weerszijden van de overgang houden medewerkers, vaak zittend in hun auto, de situatie permanent in de gaten. Ze waar schuwen passanten, monitoren de locatie en houden exact bij hoeveel wandelaars, fietsers en auto's hier de rails tussen Borne en Almelo oversteken. Er wordt gewerkt in twee diensten van acht uur: van 06.00 tot 14.00 uur en van 14.00 tot 22.00 uur. Zeven dagen per week en dus ook op zondag. Logisch dat de middag- en avondman rond etens tijd wel eens een maaltijdbezorger laat komen. Zo ook zondagmiddag rond een uurt of vijf. De dienstdoende bevei liger kreeg honger en belde met de Spare Rib Express in Hengelo. Hoe wel de politie het incident nog in onderzoek heeft en de NS hierover niets wil bevestigen, blijkt uit ver klaringen ter plekke dat de maal tijdbezorger, rijdend in zijn auto, zijn bestelling wilde afleveren aan de wachtende toezichthouder aan de overzijde van het spoor. De be stuurder heeft de goederentrein, die op volle snelheid richting Al melo reed, vermoedelijk niet opge merkt. Hij is de spoorbaan opgere den en in de flank aan de bestuur derszijde gegrepen. Het voertuig werd honderden meters meege sleurd. De 21-jarige Hengeloër was op slag dood. De NS houdt al ruim een halfjaar permanent de wacht bij deze spoorwegovergang, die op de no minatie staat om later dit jaar te worden opgeheven. Conform het beleid van Prorail om een einde te maken aan alle overgangen zonder beveiliging. Daarop vooruitlopend wordt de overweg bij Zenderen binnenkort al afgesloten voor auto's en gemotoriseerd verkeer. Alleen wandelaars en fietsers mogen er nog even gebruik van maken. Die maatregel is dus nabij, maar komt voor de 21-jarige maaltijdbezorger te laat. Prorail en NS betreuren het do delijk ongeval ten zeerste en beves tigen dat deze spoorwegovergang Onze mensen waren getuige. Dat heeft een enorme impact op hen gehad wordt opgeheven. „Het is vreselijk wat er is gebeurd'', zegt NS-woord- voerder Léonie Bosselaar. „We zijn met Prorail bezig met het saneren van onbewaakte en onveilige over wegen. Deze overweg verdwijnt ook. Vooruitlopend daarop nemen wij tijdelijke maatregelen. Onze toezichthouders en beveiligers staan hier dagelijks om passanten te wijzen op deze gevaarlijke over weg. En om een goed beeld te krij gen hoe deze overweg wordt ge bruikt. Onze mensen die hier giste ren waren, zijn getuige geweest. Dat heeft natuurlijk een enorme impact op hen gehad. Meer kan ik daar niet over zeggen, het onder zoek loopt.'' DEN HAAG Gemeenten, provin cies, vervoerregio's en het fiets- samenwerkingsverband Tour de Force hebben voor 1 miljard euro aan maatregelen bedacht om de komende jaren een goed dek kend landelijk fietsnetwerk te realiseren. De komende tijd wordt samen met het rijk gekeken welke ideeën uiteindelijk worden uitge voerd. Dat staat in het plan natio naal toekomstbeeld fiets. Het plan werd gisteren gepresen teerd door staatssecretaris Stientje van Veldhoven van Infrastructuur en Waterstaat en Tour de Force voorzitter Henk Brink. Het is een eerste inventarisatie bij alle betrok ken partijen over wat er nodig is voor een goed nationaal fietsnet- werk. De plannen zijn gericht op de komende jaren tot 2025. Van Veldhoven denkt dat de fiets een steeds belangrijker vervoer middel wordt in Nederland. Inves teren is volgens haar dan ook nodig. De gemeenten en provincies zijn in eerste instantie verantwoordelijk voor de bijdragen, maar het rijk draagt vaak ook een deel bij. Tour de Force is blij met de brede samenwerking tussen overheden en fietspartijen. ,,Wij hebben nu in beeld waar de uitdagingen liggen. We zijn er klaar voor en moeten aan de slag om samen versneld te inves teren in de fiets'', aldus voorzitter Brink. Het plan werd in Zwolle gepre senteerd, waar Van Veldhoven ook de 'groenste fietsenstalling van Ne derland' opende. Het station in Zwolle moet een voorbeeld worden voor andere regio's over hoe open baar vervoer en fietsen kunnen worden gecombineerd in een reis. In de nieuwe ondergrondse fiet senstalling is plek voor 5800 fiet sen. Daarmee is een einde gekomen aan de tevergeefse juridische po gingen van de Republikein zijn verkiezingsnederlaag te voorko men. De rechtbank wees zonder commentaar het bezwaar van Trump af over duizenden stem biljetten in Wisconsin, een staat die Trump met meer dan 20.000 stemmen verschil verloor van de uiteindelijke winnaar van de pre- sidentsverkiezingen, de Demo craat Biden. Het was de laatste van drie klachten die tegen het einde van het presidentschap van Trump bij het Hooggerechtshof waren inge diend. De rechtbank had op 22 fe bruari de andere twee bezwaren van Trump afgewezen. Ook hier ging een zaak over Wisconsin en de andere over stemmen in de staat Pennsylvania, waar Trump eveneens verloor. Lagere recht banken hadden Trump in alle drie zaken al in het ongelijk gesteld. Trump zelf blijft nog steeds be weren dat zijn overwinning is 'ge stolen' door fraude en onregelma tigheden bij de verkiezingen. dinsdag 9 maart 2021 GO Maaltijdbezorger verongelukt voor ogen NS-toezichthouder Een toezichthouder van de NS die zondag de wacht hield bij een gevaarlijke spoorwegover gang en een maaltijd bestelde, zag even later hoe de bezorger van zijn avondhap door een trein werd meegesleurd. Het fatale ongeluk gebeurde in Zenderen, bij een overgang die later dit jaar wordt opgeheven. rM* -- --- »:V L -.TTA' Bloemen bij de onbewaakte overgang bij Zenderen waar een 21-jarige maaltijdbezorger zon dag om het leven kwam. FOTO CARLO TER ELLEN - Léonie Bosselaar, woordvoerder NS Staatssecetaris Van Veldho ven (r) in Zwolle. foto frans paalman WASHINGTON De hoogste Amerikaanse rechtbank, het Hooggerechtshof in Washing ton, heeft ook de laatste klacht van voormalig president Trump over de uitslag van de verkiezin gen verworpen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 15