Opgewekt, maar wellicht een beetje eentonig 7 SONGFESTIVAL NEDERLANDSE INZENDING \r Hoop en veerkracht zijn de kernwoorden van de Nederlandse inzending voor het Eurovisie Songfestival. Met het opgewekte, gisteravond gepresenteerde, Birth of a new age hoopt Jeangu Macrooy op 22 mei Europa te veroveren. Jeangu Macrooy wilde geen Grow deel 2 componeren, zei hij vorig jaar. In die opzet is de 27-jarige zanger in elk geval geslaagd. De opdracht om een nieuw nummer te componeren voor de finale van het Eurovisie Songfestival bracht een andere druk met zich mee dan bij het schrijven van Grow, het lied waarmee hij eigenlijk vorig jaar had moeten excelleren. Grow was al klaar voordat Macrooy wist dat hij ermee naar het Songfestival zou gaan. Maar omdat dat evenement door de coronapande- mie werd uitgesteld, bleek zijn ingetogen soulnummer niet langer bruikbaar. Zo zijn nu eenmaal de regels van de organiserende EBU. Met Birth of a new age, dat Macrooy gister avond in een livestream aan de wereld presen teerde, slaat de soulzanger een heel andere weg in. Met het lied appelleert hij aan hoop, optimisme en vooral veerkracht. Macrooy re fereert duidelijk aan de coronapandemie wan neer hij zingt over onverzettelijkheid en be tere tijden die volgen op slechte. ,,Het gaat over de kracht vinden in jezelf ter wijl het lijkt alsof de wereld aan zijn einde komt. Na een zware periode komt altijd een betere tijd, waarin je beschikt over de lessen die je hebt geleerd'', zei Macrooy gisteravond vlak nadat hij zijn nummer voor het eerst ten gehore had gebracht. ,,Ik ben heel opgelucht dat het nu naar buiten is.'' Presentator Cornald Maas verraste Macrooy na zijn optreden met een videoverbinding met Suriname, waar zijn moeder had meegekeken. Moeder Jeannette was uiteraard trots op haar zoon en volgens haar is het nieuwe nummer nóg mooier dan Grow. Hoewel Macrooy en zijn vaste producer Per quisite wisten dat ze aan hét songfestivalliedje gingen werken, lieten ze zich er niet door ver lammen. Maandenlang namen ze in relatieve rust de tijd om eraan te schaven. Waar vorig jaar het liedje vroegtijdig uitlekte, bleef het nu keurig volgens plan geheim tot het moment van presentatie. Podiumact De volgende uitdaging van het Nederlandse team: de uitwerking van de podiumact. De Belg Hans Pannecoucke, al jarenlang de vaste regisseur voor onze inzending, is ook dit jaar weer van de partij. Pannecoucke vormt een drie-eenheid met een spe ciale lichtontwerper (Thim IJzer man) en producent Perquisite. Het is alleen nog wel de vraag of Macrooy daadwerkelijk in Ahoy op het podium zal staan. In het slechtste coronadraaiboek komen alle deelnemers straks al leen langs op video en zijn alleen de presentatoren fysiek aanwezig in Rotterdam. De belangrijkste vraag is natuurlijk of Jeangu Macrooy met zijn nummer kans maakt op nieuw Nederlands songfestivalsucces. Als gastland is Nederland al verzekerd van een plaats in de finale op 22 mei, maar wanneer het gaat om de winstkansen zal het ook aankomen op het collectieve gevoel in Europa. Met deze aanhoudende coronapandemie is juist die algemene stemming lastig te voor spellen. Vallen Europeanen straks voor een gevoelig luisterliedje, een uptempo danslied of toch voor die opgewekte hymne vol opti misme? In het laatste geval zit Jeangu Macrooy in mei geramd. In tegenstelling tot het lastig toe gankelijke Grow, dat vorig jaar letter lijk moest groeien in meerdere luis terbeurten, is Birth of a new age een opgewekt lied dat de luisteraar met een meevoert. Het nummer wordt voortdurend opgestuwd door trom melaars en een gospelkoor, met Je angu Macrooy als enthousiaste mu zikale voorganger De sleutelregel in het lied is ge zongen in de Surinaamse taal Sra- nan Tongo: Yu no man broko mi. Ver taald als: Je kunt mij niet breken. De zin die vanwege de klanken in de re acties op sociale media al massaal omgedoopt werd in You don't want broccoli, is een mantra in het lied. De kracht van het nummer is daarmee ook de zwakte; het zal op 22 mei in de finale van het Songfes tival voor sommigen te eentonig klinken. In die zin heeft deze com positie niet die mysterieuze kracht van Grow of Arcade, waarmee Ma- crooy's voorganger Duncan Lau rence het Songfestival naar Neder land haalde. - A.v.E. vrijdag 5 maart 2021 GO De hooe staat ce raa b Mac Alexander van Eenennaam Hilversum M Moeder Jeannette vindt het nieuwe nummer van haar zoon Jeangu Macrooy nóg mooier dan Grow. FOTO RINSE FOKKEMA SONGFESTIVAL Birth of a new age Jeangu Macrooy K.'"y*.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 7