Smerdiek in mineur nu het zwembad twee jaar dicht blijft Zeecontainers en stacaravans zijn taboe in tiny-housewijkje in Goes Actie levert10.000euro op voor Goese horeca 6 BEVELANDEN EN THOLEN Bouwers liggen op schema Joeri Wisse Borssele Het miljoenenproject is verdeeld over twee aannemerscombinaties. BAM Infra neemt het westelijke deel tussen Borssele en Willem- Annapolder bij Kapelle voor haar rekening, Switch bouwt de masten tussen Kapelle en Rilland. Woord voerder Sander de Schepper van netbeheerder Tennet: ,,Met name BAM Infra is bijna op alle locaties bezig, die zijn wat dat betreft lek ker van start gegaan. De meeste werkterreinen zijn al aangelegd." Op sommige plekken moet BAM nog wachten op een uitspraak van de Raad van State over bezwaren die grondeigenaren hebben ge maakt. Switch bij Krabbendijke Switch is iets later van start gegaan en volgt een andere strategie: de bouwers zijn niet overal tegelijk be zig, maar werken mastlocatie voor mastlocatie van oost naar west. ,,Bij de eerste drie locaties ten zuiden van de snelweg zat het wat tegen met de ondergrond. Daarom duurde het heien daar langer dan gepland. Ze moesten extra voor zichtig zijn, omdat er een grote wa terleiding over hetzelfde perceel loopt", legt De Schepper uit. Toch maakt ook Switch de nodige me ters: de bouwers zijn deze week bij Krabbendijke aangekomen. Wachten op masten In en om het Sloebos bij Borssele is BAM al zo goed als klaar met een aantal funderingen. De Schepper: ,,Daar is het beton gestort en is het nu wachten op de komst van de masten. We verwachten dat de eer ste masten daar volgende maand kunnen worden gebouwd." Een stukje verderop is de bouw van de funderingen nog volop in de gang en heeft BAM onlangs amfibie- schermen gebouwd. Daarmee voorkomt de aannemer dat de be schermde rugstreeppad vanuit het Sloebos zich in de hopen zand en plassen rond de werkterreinen ves tigt. Enorme kraan Ook voor de hoogspanningsmasten aan weerszijden van het Kanaal door Zuid-Beveland komt een mijl paal in zicht. ,,De afgelopen maan den zijn de vakwerkmasten in hap klare brokken op locatie in elkaar gezet. Vanaf volgende week begin nen we aan de westkant met het in elkaar zetten van het onderste deel." Vervolgens gebeurt precies hetzelfde aan de overkant van het kanaal. Daarna kan het echte spek takel beginnen. ,,Vanaf 5 april wordt ook het bovenste deel gemonteerd. Omdat het masten van 100 meter hoog zijn, moet hier echt een enorme 400-tons telescoopkraan voor komen." Je zou kunnen zeggen dat het bui tenzwembad Haestinge, dat al da teert van 1970, wel tegen 'n stootje kan. De afgelopen vijfjaar stond de toekomst van het bad meerdere ke ren ter discussie. En iedere keer was de uitkomst dat het zwembad in het dorp mocht blijven. Lukte dat niet door nieuwbouw, dan in elk geval toch met renovatie. Toch is die blijdschap in het dorp verdwenen. Ja, renovatie staat nog steeds op de agenda. Maar veel later dan verwacht. Het bad blijft dit én volgend jaar zelfs dicht. Eerst moet er uitgebreid onderzoek naar vleer muizen en een kerkuil komen, pas daarna kan er gerenoveerd worden. Die boodschap kwam hard aan, vertelt Hilbert Brinkman van de plaatselijke ondernemersvereni ging. ,,Het doet pijn. Zo'n ecolo gisch onderzoek moet je niet doen net voor je gaat slopen. Dat doe je tijdens de voortgang van het pro ject, in een vroeg stadium. In 2016 is al besloten om de oude sporthal Haestinge te slopen. Er is vijf jaar de tijd voor geweest om daar eens over na te denken!" Als aannemer, overigens niet be trokken bij het project, neemt Brinkman het zichzelf ook een beetje kwalijk. ,,Omdat ik niet alert ben geweest. We zitten samen met de Dorpstafel namelijk bij alle overleggen. Zeggen wat over de kleur, over de prijs. We zijn echt wel betrokken. Maar niemand dacht er aan." Dat de 'vleermuis- brief' als memo binnenkwam doet hem ook pijn. ,,Het is een medede ling. Niemand die zegt: we zijn ver keerd geweest en gaan er alles aan doen om een oplossing te forceren. Het doet pijn. Zo'n ecologisch onderzoek moet je niet doen net voor je gaat slopen Niemand neemt de verantwoor ding." Namens de Dorpstafel legt Ron van der Graaf uit dat teleurstelling heerst in het dorp. Misschien gaat het zelfs wel verder en is het angst dat van uitstel, afstel komt. ,,Ik kan me voorstellen dat mensen het er benauwd van krijgen." Ook de gemeente spreekt van een teleurstellende situatie, zegt wethouder Frank Hommel. ,,Zeker voor de jongeren. We proberen in overleg met de ecoloog en de pro vincie te versnellen waar mogelijk. In de komende maand willen we aanbesteden, zodat we een reëel beeld krijgen van de kosten; begin juli neemt de raad het definitieve besluit tot gunning. We blijven hard werken om er iets moois voor terug te krijgen." Of busvervoer voor jongeren uit Sint-Maartensdijk en omgeving naar het Thoolse zwembad De Spetter straks een optie is, laat de wethouder in het midden. Wel gaat de gemeente kijken hoe ze het leed kan verzachten. ,,Maar de ont wikkelingen zijn zo recent dat wij hier nog geen definitief antwoord op kunnen geven." Goes Het plan voor een klein tiny-house wijkje aan de Tiendendreef in Goes wordt steeds concreter. Duidelijk is inmiddels dat op de kavel nabij de school Auris De Kring elf kleine huisjes kunnen komen. De bewo ners gaan geen woongemeenschap vormen. Aan dat laatste is in een eerder stadium nog wel gedacht. In dat ge val hadden de bewoners bijvoor beeld samen een tuin kunnen heb ben. Om toch nog een soort gevoel van saamhorigheid te krijgen, is wel besloten dat er lage erfafschei- dingen komen. Schuttingen zijn uit den boze. Overigens wil de ge meente wel eerst de grond saneren vanwege een verhoogde concentra tie lood. Het aanbrengen van schone grond geeft toekomstige be woners de mogelijkheid een moes tuintje aan te leggen. De tiny houses mogen maximaal zes meter hoog worden. Ver bouwde zeecontainers en stacara vans zijn niet toegestaan. De ge meente gaat de elf lapjes grond ver kopen of in erfpacht uitgeven. De projectgroep van mensen die inte resse hebben in een kaveltje is op dit moment groter dan het beschik bare aantal stukjes grond. Toch hoopt wethouder Joost de Goffau de wens van zo veel mogelijk men- sen te kunnen vervullen. ,,Wat je vaak ziet, is dat er tussentijds nog wel mensen afvallen'', zegt hij. De uitgifte van de kavels is overigens nog niet voor morgen, want het be stemmingsplan moet nog worden aangepast. De gemeenteraad mag daar uiteraard nog iets van vinden. De raad wordt nu al om geld ge vraagd om onder meer de bodem sanering te kunnen uitvoeren. Geld dat later moet worden terugver diend met het verkopen ofverpach- ten van de kavels. Ondertussen is het college ook al op zoek naar een tweede locatie voor een tiny-housewijkje of dorpje. Dat is een wens van de ge meenteraad. Goes Met de kledingactie van onderne mersplatform Zo Goes voor de lo kale horeca is liefst 20.000 euro opgehaald. De helft van dat bedrag wordt op korte termijn uitgekeerd aan de verschillende horecaon dernemers in de stad. Mensen konden de afgelopen weken een T-shirt of hoodie ko pen met daarop een prent van striptekenaar Danker-Jan Oreel, die belangeloos meewerkte aan de actie. De opbrengst gaat, na aftrek van de kosten, helemaal naar de zwaar door corona getroffen ho reca in de stad. Dat is in totaal 10.000 euro. Iemand die een kle- dingstuk bestelde, kon zelf kiezen naar welke ondernemer zijn of haar geld gaat. Saamhorigheid Roland Goovers van Zo Goes is erg bij met het resultaat. Er zijn meer dan zevenhonderd kleding stukken verkocht. ,,Het mooie is dat de actie ook voor een saamho righeidsgevoel heeft gezorgd, zo wel bij de mensen die bestelden als bij de horeca'', zegt hij. Zo Goes heeft de actie beëindigd. Zo hou den mensen die een T-shirt of hoodie hebben gekocht volgens Goovers het gevoel een collectors item te hebben. Op de kleding stukken staat een afbeelding van het stadhuis en de Grote Kerk. vrijdag 5 maart 2021 380kV-lijn: eerste mast staat in april De bouwers van de nieuwe stroomsnelweg tussen Borssele en Rilland liggen goed op schema. Op de meeste plekken waar hoogspanningsmasten voor de 380kV-lijn moeten komen, wordt hard gewerkt aan funderingen. Vanaf volgende week schieten de aannemers de lucht in en verschijnen langzaam maar zeker de eerste nieuwe masten in het Zuid-Bevelandse landschap. Teleurstelling heerst in Sint Maartensdijk nu duidelijk is dat er twee jaar niet gezwommen kan worden in zwembad Haes- tinge. Michiel Bouwman Sint-Maartensdijk -Hilbert Brinkman Rob Paardekam Rob Paardekam Zwembad Haestinge in Sint-Maartensdijk in betere tijden. archieffoto leo adriaansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50