mmm i m in hoofd Goedkoop Nu de zon terug is, heeft De Jonge weer motivatie Sb ZEELAND 15 X IB m WL'^£*ê5lpBP^.. |N ÏS: ogen van de aanvoerder een stap in de goede richting gezet. ,,Ik hoop dat er nog een aantal gerichte ver sterkingen bij komen. We hebben jongens nodig die ervaring heb ben op een bepaald niveau. Tevens zijn we opzoek naar scorend ver mogen. Dat hadden we wel dit sei zoen, maar het kwam er niet uit." Hollemans sprak intern niet al leen over een kwaliteitsinjectie. Ook de randvoorwaarden rondom het eerste elftal kwamen ter sprake. ,,Als je uitspreekt dat Goes een stabiele club in de derde divi- Iedereen kon met elkaar overweg, maar het teamgevoel was er niet sie wil worden, moeten er diverse randzaken en faciliteiten beter worden geregeld. Als dat niet ge beurt, kom je jezelf een keer te gen." Hij wil niet te veel kwijt over wat er precies anders moet. Dat houdt hij intern. ,,Op sommige vlakken is de club nog niet 'derde divisie-waardig'. Heel de vereni ging moet meegroeien. Dat heeft tijd nodig, omdat een club niet al leen uit een eerste elftal bestaat. Na vier seizoenen op dit niveau mag je wel wat méér verwachten." kwam via de play-offs, waarin KCC in een best-of-three werd versla gen, in de hoofdklassefinale terecht. Daarin bogen de rood-witten het hoofd diep voor DSC (2i-i3).,,We kregen gigadruk opgelegd", herin nert Goedkoop zich. „Niemand was tevreden als we de League niet zou den halen. Dat we het überhaupt tegen KCC redden, een club die al helemaal ingericht was om de stap omhoog te maken, was al heel bij zonder. Daar hebben we toen met z'n allen onvoldoende bij stilge staan. Toen vonden we het bijna normaal dat we ook de volgende stap zouden zetten Goedkoop kan nog wel intens ge nieten van die periode. ,,Soms speelt die film zich nog wel eens in mijn hoofd af." Maar terugkijkend beleeft hij net zo veel plezier aan zijn periode als trainingscoördina tor bij Togo, dat toen nog in de derde klasse speelde. In Goes kreeg hij drie jaar geleden de ruimte om structuur in de vereniging aan te brengen en het eerste team op de rails te krijgen. Niemand was tevreden als we de League niet haalden Toen Togo aan het einde van de zaalcompetitie op degraderen stond, overtuigde hij hoofdtrainer Sjaak Joziasse en tal van andere clubmensen van het idee dat het goed was om de bijna vijftigjarige Eric van Zon van stal te halen voor het duel met Seolto. ,,En als het dan zo uitpakt..." Togo won met 14-26, Van Zon scoorde viermaal en de ploeg handhaafde zich uiteindelijk. ,,Mijn gevoel na afloop was met geen pen te beschrijven." De tweede aflevering van 'De Zeeuwse Selectie' is te beluisteren op de site van de PZC en via de ver schillende podcast-kanalen. Abon neren is gratis en je krijgt een mel ding zodra de volgende online staat. Hij slaakt een diepe zucht. ,,Na een jaar online les ben ik het aar dig beu'', zegt De Jonge. Voor de negentienjarige waterpoloër van Z&PC De Zeeuwse Kust is spor ten een uitlaatklep. Nu teamtrai ningen niet mogelijk zijn, houdt de Vlissinger zijn conditie op een andere manier op peil. Hoe train je? ,,Ik rijd veel met de mountainbike. Vaak ga ik naar De Belt in Middel burg of ik rijd het pad langs de Zeeuwse kust. Ik doe het elk weekend en probeer doordeweeks nog een paar keer de fiets te pak ken, als het uitkomt met school. Ik ben vier jaar geleden met moun- tainbiken begonnen door een vriendin, die het op professioneel niveau deed en WK's reed. Als zij terug in de buurt is, doen we wel eens een rondje. Of we spreken af om een parkoers in Bergen op Zoom te rijden. Dat is een stuk uitdagender dan wat we hier op Walcheren hebben.'' Wat kun je niet, wat je normaal wel doet? „Wat me meteen te binnen schiet, is afspreken met vrienden en wa terpoloën. Daar ligt mijn grootste sociale netwerk. Gezellig een biertje drinken in de kantine na de training. Dat mis ik heel erg. Je hoofd leegmaken na een lange schooldag. En de wedstrijden, waar je doordeweeks naartoe traint. Mountainbiken doe ik om mijn conditie op peil te houden.'' Wat is je favoriete trainingsvorm in coronatijd? ,,Mountainbiken. Ik ben ooit ge opereerd aan mijn knie. Als ik een rondje ga hardlopen, kan ik daarna een week niet lopen. Fiet sen daarentegen is heel goed, want het houdt de spieren rond mijn knie soepel. Dat is belangrijk. Ik vind het ook leuk om te doen, dus dat zijn twee vliegen in één klap.'' Ga je ook weleens alleen over de weg, dus wielrennen? ,,Zeker als het veel heeft geregend, houd je in je achterhoofd dat je na een rondje mountainbiken een uur lang je fiets moet schoonma ken. Dan ga ik weleens langs de kust over de weg naar Veere, doe ik een heel rondje Walcheren. Over het asfalt ga je sneller en dat vind ik ook wel leuk. Ik zit er over te denken een racefiets te kopen, een tweedehandsje.'' Gezellig een biertje drinken na de training. Dat mis ik heel erg Is het moeilijk om jezelf te motiveren? ,,Door alle coronamaatregelen en online lessen zit ik wat minder in mijn vel. Het is moeilijk mezelf te motiveren. Zeker in de winter, als het buiten grauw en koud is. De afgelopen weken is de zon wat meer gaan schijnen en ben ik va ker op de fiets gestapt. Nu de zon terug is, is de motivatie er dus weer, gelukkig.'' Naar welke wedstrijd of welk evenement kijk jij het meest uit? ,,De eerstvolgende waterpolo- wedstrijd. De tegenstander en of we uit of thuis spelen maakt me niet uit. En ik had een kaartje voor Lowlands 2020, het festival in Bid dinghuizen. Dat ging helaas niet door, maar het kaartje heb ik nog steeds en is geldig voor dit jaar. Hopelijk gaat het door!'' De Vlissingse waterpoloër Jarno de Jonge brengt tijdens de coronaperiode veel tijd door op zijn mountainbike. foto lex de meester vrijdag 5 maart 2021 GO '»W5* rJS i - Ruben Hollemans -Arco Goedkoop (63) In de rubriek 'Hoe trainen Zeeuwse sporters nu?' gaat de PZC iedere week in gesprek met een sporter uit deze pro vincie. Hoe blijft hij of zij fit in tijden van lockdown? In deel 9: waterpoloër Jarno de Jonge. Stefan Maas Vlissingen -Jarno de Jonge (19)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43