10 ZEELAND ETEN OP EEN ANDERE TOER 'Aw>lMttieven/ Nu restaurants nog een poos de deuren gesloten moeten houden, blijft deze krant chef-koks een podium geven. Wel vullen we de rubriek Zeeland Eet in 2021 anders in. We vragen aan chefs om hun signatuurgerecht te bereiden. Vandaag: Sterrenchef Eric Bochove van 't Vlasbloemeken in Koewacht maakt kreeft met zeeslaboter. et de lente in het verschiet, verheugt chef-kok Eric Bo chove van 't Vlas bloemeken zich op Oosterscheldekreeft. Dit unieke schaal dier is tussen april en juli op zijn best. Maar ook buiten het seizoen werkt de Zeeuws-Vlaamse kok met een Michelin- ster op zijn naam graag met kreeft. ,,Qua smaakcombinaties kun je met kreeften vlees alle kanten op. En kreeft bereiden is niet ingewikkeld. Bij ons zit het tegen woordig zelfs in het take away menu.'' Over een recept met zijn lievelings schaaldier hoeft Eric niet lang na te den ken. Speciaal voor deze krant stelt hij een maaltijd samen van warme kreeft met een frisse taboulehsalade van bulgur, to maat, peterselie, munt, een lente-uitje, wat rode paprika. Daaroverheen een dres sing van limoensap en olijfolie. Hij houdt het eenvoudig, in de hoop dat iedereen de keuken induikt en dit zelf thuis klaar maakt. „Kreeft hoort bij de voorjaarskrie bels, net als een terrasje, een glas wijn en goed gezelschap bij elkaar horen.'' De doorgewinterde chef is zich er zeer van bewust dat niet iedereen een levend dier in kokend water wil onderdompelen. In dat geval biedt de betere visspeciaal- zaak uitkomst. ,,Er gaan natuurlijk allerlei spookverhalen rond. Dat de dieren krij sen als je ze in de pan stopt. Ik heb dat nog nooit meegemaakt. En bij mij gaan er in Kreeft a la Bochove. het seizoen toch heel wat kreeften door heen.'' Of het zeeslapoeder dat Eric in de krui denboter verwerkt ook kant-en-klaar te koop is, weet hij niet. ,,Ik maak het zelf. Eenvoudig door zeesla uit de Schelde te halen en te drogen. Het resultaat is een mooie smaakmaker voor een extra zilte touch. Wat dat betreft boffen we dat we in zo'n mooie provincie wonen. Met de 'nieuwe' groentes uit zee, zoals codium of roodhoorntjeswier, valt er nog heel wat lekkers te ontdekken.'' Ook het zuurtje 'dat mag niet ontbre ken', maakt de chef in eigen keuken. ,,Vroeger hadden we tafelzuur, een au gurkje of uitjes. Goed voor de spijsverte ring. Tegenwoordig maak ik pickles van allerlei soorten groentes, zoals nu met as perges. Wat je met groentes kunt doen, is onuitputtelijk." Bij eten gaat het niet alleen om de smaak. Textuur is ook be langrijk, dat is het 'mondge- voel'. Verder let Eric op kleur op het bord: het oog wil ook wat. Daarnaast houdt hij re kening met de seizoenen en de herkomst. „Maar eten moet bovenal uitdagend zijn", vindt hij. „Elke hap moet uitnodigen tot een volgende. Dat je wilt blijven eten. Oosterscheldekreeft heeft dat.'' RECEPT vrijdag 5 maart 2021 GO Chef-kok Eric Bochove van 't Vlas bloemeken legt de laatste hand aan kreeft met een vulling van zeeslaboter. FOTO 'S ANNE HANA 'Kreeft hoort bij de voorj aarskriebels' Elian van 't Westeinde Eric Bochove spuit de boter in de kreeft. Kreeft met zeeslaboter Ingrediënten: Oosterscheldekreeft, 200 gram zee slaboter Meng roomboter met zeeslapoeder, harissa, een gesnipperde sjalot en worcestershiresaus. Kook de kreeft 3 tot 4 minuten in goed kokend water. Koel af in koud water. Halveer de kreeft, verwijder de ingewanden. Met een spuitzak de zeeslaboter verdelen over de kreeft. Bak 10 minuten in een oven op 150 graden. Pickles van asperge Ingrediënten: 100 g asperges geschild in stukjes van 1,5 cm, 100 g water, 100 g suiker, 100 g azijn, 1 tl madras, 1 tl kurkuma, 1 gesnipperde sjalot, 1 lau rierblad, stukje rode peper, 1 cm verse gember. Fruit de sjalot in boter. Voeg kurkuma en madras toe en laat garen. Voeg de andere ingrediën ten toe, behalve de asperges. Roer door. Breng het vocht aan de kook en voeg de asperges toe. Na 3 minuten koken in een weckpot gieten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38