WIM HOFMAN Voor een prik 8 ZEELAND vrijdag 5 maart 2021 De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator Aan de rand van Goes staan de Zee landhallen, waar regelmatig grote evenementen plaatsvinden, zoals shows voor paardenliefhebbers, snuffel- markten, antiekpresentaties, touwtrek wedstrijden, bouwstenenfestijnen, con certen van populaire muziek en allerlei beurzen. Nu echter was het echt serieus. Er waren veel dranghekken geplaatst, er stonden gemaskerde verkeersregelaars met gele hesjes die ons de weg wezen. Je kwam zomaar niet binnen: je moest een identiteitsbewijs hebben en eenmaal binnen werd gevraagd naar een van tevo ren ingevuld formulier en een medicij- nenlijst. De hallen waren vanbinnen opgedeeld in vakken, een soort kamertjes van vrolijk gekleurde schotten. Her en der stonden conifeertjes en kunstbloemen die ons, grijsaards, een idee van gezelligheid moesten geven. Met ons bedoel ik perso nen van 80 plus. Ik werd verwezen naar een kamertje waarin een man in een dik schrift zat te schrijven en bij hem voelde ik me meteen thuis. Hij bleek een dag boekschrijver te zijn. Maar hij stopte met schrijven toen hij mij zag. Hij wilde din- gen weten over eventuele medicijnen en bloedverdunners die ik slikte. Daarna kon ik doorlopen en ik had ruim de keuze uit prikkers. Ze zaten allemaal in een eigen afdeling, gemaskerd en wel en het leek wel alsof ze popelden om toe te steken. Ik kreeg de inenting in mijn lin kerarm, ik heb geen idee of het verschil maakt. Het kan zijn dat de inenter ervan uitging dat ik rechtsarmig was, want een van de mogelijke bijwerkingen is stijfheid in de arm waarin geprikt is. Er zijn nog andere bijwerkingen moge lijk. Dat kun je lezen op een formulier dat je krijgt. Moeheid, hoofdpijn enzovoort. Na het prikken kreeg ik een pleistertje op mijn arm geplakt dat ik twee minuten moest aandrukken en vasthouden. Daarna kon ik gaan. Zonder vertrouwen blijft de mens nergens. Het ging allemaal heel snel en efficiënt en ik dacht: als men zo met het dorre hout handelt, wat zal het dan met het groene geschieden? Misschien, als de jonge mensen aan de beurt zijn, gaat het nog eens zo snel en voor je het weet is dan iedereen ingeënt tegen het virus dat velen van ons al zo lang dwars zit en dat ons het leven zo moeilijk en verwarrend maakt. BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Sabewa Plof; daar was weer de jaarlijkse aanslag van Sabewa. Hoewel op de digitale manier ontvangen, kwam de plof niet minder hard aan. Een verhoging van het te be talen bedrag met 5,3 procent ten opzichte van vorig jaar. In januari had ik al berekend dat het bruto pensioen met nul procent was ge stegen. Dat wordt dus opnieuw de tering naar de nering zetten. Misschien een optie voor de ge meente en het waterschap om dat ook te overwegen. Huub Breijaert, Hulst Bomenkap We zien dat in enkele jaren in Zeeland, maar zeker in Reimers- waal, vele bomen worden ge rooid. Allemaal onder het motto van ziek en of oud. Een boom moet onderhouden worden en dat kost geld. Wat wordt er terug- geplant? Kleine miezerige boompjes. In Rilland zijn de afge lopen jaren duizenden grote bo men verdwenen en op een paar na is nog geen boom terugge- plant. Elektriciteitsmasten en windmolens zo hoog als het kan, maar grote bomen ho maar. Hans Weststrate, Rilland Thoriumreactor 1 Wat een fantastisch nieuws, een thoriumreactor in Zeeland in 2035. Als dit gaat lukken, staat Zeeland gelijk op de wereldkaart en hebben we een veilige en duurzame energiebron voor zeer vele huishoudens en de industrie. Huub van der Laan, Oostkapelle Thoriumreactor 2 Dat (plan thoriumreactor, red) is goed nieuws voor zowel de in richting van het Zeeuwse land schap als voor de betrouwbaar heid van onze energievoorzie ning indien er meer elektrische mobiliteit moet komen en we ook nog eens van het gas af zou den moeten gaan. Ik kreeg al visi oenen van een landschap zonder boeren en een zee zonder vissers. Cees Schouten, Noordgouwe Vluchtelingen Geweldig dat Middelburg spon taan doorgaat met het opnemen van 330 vluchtelingen. Hoop sterk dat de plaats waar ik woon, Vlissingen, net zo hartelijk is om veel van deze medemensen op te vangen. Willem Osterman, Vlissingen Schooldirecteur Ik heb het artikel van Oriana Pat- tinama gelezen, directeur van de Leeuwenburch basisschool in Middelburg. Wat een prachtig ar tikel en wat een geweldig leuke jonge vrouw en daar kunnen an deren een voorbeeld aan nemen. Ik ben een 72-jarige vrouw, heb lang op het speciaal onderwijs gewerkt en heb een grote belang stelling voor het onderwijs in het algemeen. Ik hoop van harte dat Oriana an dere mensen kan enthousiasme ren om met deskundigheid en liefde voor kinderen alle kinde ren een kans te geven. Olga de Haas-Veen, Driewegen Rutte In uw krant stond 'De VVD is Rutte'. In de peilingen staat Rutte ruim voor. De vraag is, mag hij nog wel op het politieke speelveld staan? Verdient hij niet de rode kaart, verantwoordelijk voor de toeslagenaffaire. Maar meer nog, de vele bezuinigen in met name de publieke sector. Aangesproken door 'een kiezer' zei Rutte dat de balans van 10 jaar Rutte positief uitvalt en hij daarom doorgaat. De slager en zijn eigen vlees. Rutte is populair, mede door het 'Rally round the flag' effect, een reflex waarbij de bevolking zich rond zijn leider schaart ten tijde van een crisis. Een term uit de VS. Hoe slecht ook, in het Ameri kaans kiesstelsel kan een presi dent maar twee aaneengesloten termijnen bekleden. Was dit hier het geval, dan was het klaar met Rutte en dus geen discussie. Voor de zuiverheid en het vertrouwen in de politiek is het beter als Rutte zich niet verkiesbaar stelt. Peter Stroo, Middelburg Zorgpremies Al jaren stijgen de zorgpremies, waardoor de koopkracht voor ve len daalt. Mijn idee is om de zorg premie omlaag te gooien voor werknemers in welzijnsberoepen en overige maatschappelijke functies, zoals binnen de zorg, het onderwijs, handhaving (ook politie en defensie), zodat het di- rect aantrekkelijker wordt om in deze sectoren te werken. Ik stel een korting voor van 50 procent. Dit is volstrekt te rechtvaardigen, daar binnen deze sectoren struc tureel te weinig verdiend wordt voor het werk dat geleverd dient te worden. Het extra geld dat deze mensen eventueel overhouden kan straks worden uitgegeven in detailhandel, horeca, sportscho len of in overige branches die nu op omvallen staan. Een win-win situatie mijns inziens. A.C. Staat, Middelburg Vaccinatie Volgens deze krant (24 febr.) gaan bij het vaccineren de kwetsbaren en zwakken nog altijd voor, in mei bv diabetici en astmapatiën ten. Ook in verband met de ver wachte derde golf en mogelijk onvoldoende bedden op de ic denkt men na over hoe prioritei ten gesteld moeten worden. Op basis van 'medisch criteria' van de artsen? Maar dan kan het zijn dat iemand een plek op de ic krijgt die drinkt, drugs gebruikt en zes dagen in de week fastfood eet. Moet leefstijl niet meegewo gen worden? Maar is leefstijl al tijd een keuze van de persoon? Moeilijk te bewijzen, vast te stellen, volgens ethici. Mijn voorstel: leg de prioriteit bij mensen die vitale functies hebben in de maatschappij! Denk aan zorgpersoneel in brede zin; aan onderwijzers, leraren, docenten; en niet te vergeten aan politie en het leger; sectoren die al personeelstekort hebben en onmisbaar zijn voor de veiligheid en de verdediging van het land. Hester van Rees, Kloetinge Bewoners van het asielzoekerscentrum in Middelburg staan in de rij om kleding uit te zoeken. archieffoto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 36