'Zeeuwse boeren helpen om te schakelen naar diverse landbouw' VERKIEZINGSAGENDA 4 TWEEDE KAMERVERKIEZINGEN 'DE VERVUILER MOET BETALEN' Dit is deel 5 van een serie interviews waarin lijsttrekkers praten over Zeeuwse zaken. Morgen: Mor gen Mark Rutte van de VVD. De Partij voor de Dieren (PvdD) houdt niet van halve maatregelen. Als Zeeuwse ondernemers het verkiezingsprogramma Plan B le zen, zou de schrik ze om het hart kunnen slaan. Uienhandelaren bijvoorbeeld. Tachtig procent van de Nederlandse export is in han den van Zeeuwse bedrijven. Als het aan Ouwehand ligt, stoppen ze daarmee. ,,Op dit moment expor teren we uien naar Brazilië en lig gen in onze schappen dan weer uien uit Israël. Dat moet je door breken en zorgen dat boeren voor de regionale markt kunnen pro duceren. Die kun je dan ook veel beter beschermen tegen de prijs- druk van het importeren van die goedkope producten. Wij willen boeren helpen om te schakelen naar de landbouw van de toe komst." ,,Omdat de chemische industrie en de grootverbruikers van ener gie de rekening eigenlijk bij de sa menleving neerleggen. Dat moet andersom, de vervuiler moet beta len. Door dat te doen, maak je nieuwe en duurzame initiatieven mogelijk. Door belasting te heffen bij vervuilers, kun je duurzaam ondernemerschap stimuleren." ,,Nou, de belangrijkste beper- kende factor voor de visserij is dat de oceanen en de zeeën leeg drei gen te raken als we zo doorgaan. Dus de PvdD zegt: wacht niet tot het zo ver is, maar help juist vis sers om te schakelen naar nieuwe verdienmodellen, bijvoorbeeld zeewierboerderijen, en kijk goed wat de aarde aankan. Want als je daar overheen gaat, dan loop je vroeg of laat met je gezicht tegen de muur. Wij zeggen: laten we het ondernemers niet aandoen dat het daarop aankomt." schakelen naar een diverse land bouw; waardoor de biodiversiteit weer terugkeert; proberen met al les wat we in ons hebben de kli maatcrisis te keren, zodat boeren minder last hebben van verzilting, minder last van droogte; Zeeland helpen met goeie OV-verbindin- gen, zodat het bereikbaar wordt. Zo wordt Zeeland de bloeiende provincie die het altijd al is ge weest is, misschien nog wel bloei- ender. Een hele mooie rusthaven voor mensen die in eigen land op vakantie willen." ,,De PvdD is de enige partij die vasthoudt aan de erkenning dat het niet houdbaar is hoe we op dit moment met de aarde omgaan. De klimaatcrisis is een feit, dat staat ook netjes in het klimaatakkoord van Parijs, maar vervolgens ont- ,,Het is veel verstandiger dijken te beschermen en te onderhouden, zodat die schade niet kan ont staan. Uiteindelijk zie je altijd als je een bepaalde diersoort gaat be jagen, dat het geen eindoplossing is. Dus het is én voor de dieren on draaglijk leed én je lost het pro bleem er niet structureel mee op. Richt je op dat laatste, zeggen wij dan." Iedereen erkent dat we anders met de aarde om moeten gaan, maar het ontbreekt aan politieke moed breekt het aan politieke moed om daarnaar te handelen. Nou, dan zijn wij de partij in de Kamer die anderen aanmoedigt en die zegt: kom op, zo moeilijk is het niet. Wacht je met omschakelen, dan wordt het alleen maar moeilijker en duurder en dat kun je mensen in Nederland niet aandoen. En in Zeeland dus ook niet." Barbara Oomen BBB op tour Naar Vrouwendag Rondreis Engel Wandelworkshop vrijdag 5 maart 2021 GO Zeeland moet op de schop. Als het aan de Partij voor de Dieren ligt, moeten de uiensector, de chemische industrie, de kern centrale en de visserij eraan ge loven. Dat is geen kwestie van afbraak, zegt lijsttrekker Esther Ouwehand, maar van herstel en opbouw. ,,Als het aan ons ligt, wordt Zeeland nog veel mooier dan het nu is." Ernst Jan Rozendaal Den Haag De chemische industrie, die in Zeeland heel groot is, moet van Kijk op de site bij /video Esther Ouwehand Esther Ouwehand, lijsttrekker en Tweede Kamerlid voor de Partij voor de Dieren. foto bart maat anp u de portemonnee trekken. Waarom? Een traditionele Zeeuwse sec tor als de visserij kan wat u be treft wel ophouden. Zeeland is een land van dijken. Die worden ondergraven door Is uw programma niet te radi caal om dat voor elkaar te krij gen? ratten, maar van u mogen we daar niet op jagen. We vragen steeds wat u niet wil met Zeeland. Wat wilt u wel? ,,We willen boeren helpen om- - Esther Ouwehand Dit is er de komende tijd in Zeeland te doen met het oog op de verkiezin gen. 5 MAART, 16.00- 17.00 UUR Ook vragen over de verkie zingen? Kandidaat-Kamer lid Barbara Oomen (PvdA) houdt tussen 17.00 en 18.00 uur een digitale in loop met als titel 'de bar is open'. Iedereen kan vragen stellen en ideeën met haar delen over een sterker, toe komstig Zeeland. Oomen staat plek 20 en probeert met voorkeursstemmen in de Tweede Kamer te komen. Om digitaal 'binnen te lopen' in de bar van Bar bara Oomen is een link te vinden op barbaraoomen.nl 6 MAART, ZEELAND BBB (BoerBurgerBewe ging) voert campagne in Zeeland. Lijsttrekker Caro line van der Plas en de vier Zeeuwse kandidaten gaan met belangstellenden in ge sprek vanuit een grote vrachtauto. Het programma begint om 09.00 uur op het parkeerterrein Schelde- straat in Zierikzee. Lijsttrek ker Van der Plas en Kees Hanse uit Zierikzee voeren het woord. De bijeenkomst duurt tot ongeveer 10.15 uur. In Vlissingen staat de vrachtauto op het Stad huisplein van 11.00 tot 12.15 uur. Als laatste rijdt de campagnetruck naar Hulst op het Stationsplein. De BBB staat er van 13.15 en 15.30 uur. Kandidaat-Ka merlid Arno Vael uit Zeeuws-Vlaanderen is ter plekke. 6 MAART, TWEE STEDEN In aanloop naar Internatio nale Vrouwendag op 8 maart gaan PvdA'ers in Goes en Middelburg op straat - één op één - in ge sprek over Corry Tendeloo (1897-1956). Ze was lid van Barbara Oomen. FOTO RUBEN OREEL de Tweede Kamer van 1945 tot haar dood en zette zich in voor de gelijkheid tussen man en vrouw. Het is aan haar onder meer te danken dat vrouwen in dienst van de overheid niet meer auto matisch een ontslagbrief kregen als ze gingen trou wen. 7 MAART, ZEELAND Lijst 30, de partij van Wil lem Engel van Viruswaar heid, is om 10.00 uur op de Grote Markt in Hulst, om 12.00 uur in Aardenburg en om 14.30 uur in Middelburg. De campagne eindigt om 17.00 uur in Goes. Meer in formatie over de campagne is te vinden op de website lijst30.nl. De hooggeplaatste Zeeuw op de lijst, Koen Verhagen uit Hulst, gaat samen met Engel in gesprek met Zeeuwse kiezers. 7 MAART, 11.30-13.30 UUR De PvdA houdt een 'wan delworkshop' in Middelburg met Europarlementariër Agnes Jongerius, gedepu teerde Anita Pijpelink en kandidaat-Kamerlid Bar bara Oomen. Tien jonge vrouwen kunnen op de Middelburgse bol werken - wandelend en op afstand - in gesprek met Jongerius, Pijpelink en Oomen. Meedoen? Stuur een mail- tje naar barbaraoomen@pvda.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 32