-6, Roemloos einde dreigt voor 20 Schuurs naar dubbelf inale 'Tussenpaus' Jansen maakt indruk en lijkt door AZ neemt snel een beslissing over de toekomst van hoofdcoach Pascal Jansen (48). Hij leek een tussenpaus, maar de recente prestaties van de club vergroten zijn kans op een langer verblijf. Kort TENNIS Demi Schuurs (foto, rechts) heeft met haar Amerikaanse dubbelpartner Nicole Meli- char de finale bereikt van het WTA-toer nooi in Doha. Het als tweede geplaatste kop pel rekende in de halve finales van het Qatar Open af met de Sloveense Andreja Klepac en Sania Mirza uit India. De beslissing viel in de supertiebreak: 7-5, 2-6, 10-5. Schuurs en Melichar bereikten eerder dit jaar de halve finales bij de Yarra Valley Classic in Melbourne en ook op de Australian Open. Nieuwkoop ligt er weken uit Feyenoord moet het de komende weken doen zonder Bart Nieuwkoop (24). De rechtsback heeft tijdens de training een hamstringblessure opgelopen. De verdedi ger speelde dit seizoen negentien wedstrij den voor Feyenoord. Nieuwkoop startte de laatste drie competitieduels. Chardy verrast tegen Goffin De Fransman Jeremy Chardy (foto) heeft voor de volgende verrassing gezorgd op het ATP-toernooi van Rotterdam. De qualifier schakelde in de tweede ronde de als zesde geplaatste Belg David Goffin uit: 7-6 (3), 7-6, (5). De afgelopen dagen vlogen met Daniil Medvedev, Alexander Zverev, Roberto Bau- tista-Agut, Felix Auger-Aliassime en Stan Wawrinka al heel wat geplaatste spelers uit het toernooi. Goffin, nummer 14 van de we reld, haalde in 2017 de finale in Ahoy. Flitsen Voetbal Spelen Tennis Hoe snel kan het gaan in de voet balwereld? Een kleine maand gele den nog maar werd er nipt gewon nen van FC Emmen, in een matige wedstrijd waarbij diverse AZ-spe- lers mokkend en geïrriteerd de kleedkamers opzochten. Direct zoemden er namen van een nieuwe hoofdtrainer voor volgend seizoen in het rond. Maar inmiddels is het sentiment in Alkmaar weer ge keerd. Zondag werd Feyenoord ver slagen (4-2) en wint AZ zondag van Vitesse, dan schudden ze die club voorlopig van zich afin de strijd om de belangrijke tweede plek. De in haalrace na een beroerde seizoens start is dan bijna voltooid. ,,Het swingt misschien niet altijd, maar als je puur kijkt naar de resul taten, dan doet Pascal Jansen het fantastisch", zegt Martin Haar, die bij AZ assistent was onder de be kendste hoofdtrainers van de laat ste jaren als Louis van Gaal, Co Adriaanse, Ronald Koeman, Dick Advocaat en Gertjan Verbeek. Complimenten Komend weekeinde speelt AZ de 25ste competitiewedstrijd van het seizoen. Dan hebben de Alkmaar- ders er net zoveel gespeeld als in het vorige afgebroken seizoen. In die jaargang, waarvoor AZ het ene na het andere compliment verza melde, haalde de club 56 punten. De perceptie is dat het dit seizoen allemaal minder is, maar wint AZ van Vitesse, dan staat de teller slechts op vier punten minder dan vorig jaar. In de zeventien duels met Jansen aan het roer (15x eredi visie, ix EL, ix beker) pakte de ploeg 32 punten, terwijl met voorganger Arne Slot in zestien duels dit sei zoen (9x eredivisie, 5x EL, 2x CL) 28 punten werden gehaald. Onder Jan sen bleef AZ ook de reuzendoder die de ploeg was. Twee keer werd Feyenoord verslagen en één keer PSV. Wel werd AZ uitgeschakeld in de beker en de Europa League. Jansen moest snel handelen toen hij hoofdtrainer werd, dat is niet makkelijk Klaas-Jan Huntelaar (37) werkte deze week nog aan het herstel van zijn blessure, toen op het oefenveld verderop alweer een nieuwe trainer voorbijkwam in een blauw Schalke 04-trainingspak. Dimitros Gram- mozis is vanavond tegen concur rent Mainz de vijfde trainer van het seizoen, een evenaring van een stokoud Bundesliga-record. Of er in de lente ook nog een zesde coach komt aanwaaien, durft niemand in Duitsland helemaal uit te sluiten. In Gelsenkirchen loert voortdurend ontploffingsgevaar, als een soort borrelende Ruhrge- bied-cocktail van chagrijn en wan hoop. Huntelaar heeft er een zwak voor, vertelde hij al vaak. ,,Heerlijk, Schalke is nooit saai, altijd intens. Ik houd daarvan.'' Maar het is ondertussen haast onmogelijk om bondig samen te vatten wat er dit seizoen allemaal bij Schalke gebeurt. Neem alleen al deze week. Op zaterdag kwam eerst de spelersgroep in opstand tegen de Zwitserse trainer Christian Gross, om een paar uur later met 5-1 van VFB Stuttgart te verliezen. Een dag later werd de complete sportieve leiding van de club ont slagen, onder wie Gross en tech nisch directeur Jochen Schneider. En nadat op maandag en dinsdag beloftencoördinator Mike Büskens de training had geleid, was daar op woensdag opeens de relatief onbe kende Duitse Griek Grammozis. ,,Wat doet u zichzelf aan?'', was de eerste vraag bij zijn presentatie, niet geheel onbegrijpelijk. Hekkensluiter Schalke staat nu al acht punten achter op nummer 17 Mainz, en negen punten op de plek die ten minste recht geeft op een play-off. Alleen winst telt vanavond (20.30 uur) dan ook in de Veltins Arena, maar nog altijd zonder Hun- telaar. De spits die in de winterstop Quotevandedag 'Ik voel me goed, zeker de laatste week en trek met goed gevoel naar de Strade.' vrijdag 5 maart 2021 VOETBAL TENNIS Tennisster Simona Halep laat ook het WTA-toernooi van Dubai aan zich voorbij gaan. De Roemeense die het toernooi vorig jaar op haar naam schreef, heeft klachten aan haar onderrug. Trainer Ronald Koeman van FC Barcelona moet het weer een tijdje doen zonder Gerard Piqué. De ervaren verdediger heeft een knie blessure (verstuikte band) overgehouden aan de return tegen Sevilla in de halve fina les van het Spaanse bekertoernooi. GO u Bart van Hin- tum voetbalt ook volgend seizoen voor FC Groningen. De 34-jarige verdediger speelde eerder voor onder meer TOP Oss, PEC Zwolle (waarmee hij in 2014 de KNVB- beker ver overde) en He racles. B Snowboarder Glenn de Blois (25, foto) werd zesde bij een cross in Geor- gie. De West lander eindigde in Bakuriani als zesde. De Blois is al zeker van deelname aan de Olympische Spelen. 2 Arantxa Rus is in de tweede ronde uitge schakeld op het WTA-toer- nooi in Lyon. De Westlandse verloor van Greet Minnen uit België in drie sets: 6-4, 2-6, 3-6. Heeft AZ opvolger van Slot al in huis? Nik Kok Alkmaar Onder trainer Pascal Jansen versloeg AZ twee keer Feyen oord, waaronder op 24 januari eerder dit jaar in de Kuip (2-3). - Martin Haar (oud-assistent) Schalke 04 vecht vanavond in de Bundesliga voor de laatste strohalm, na wederom een ab surde crisisweek. Ook tegen Mainz ontbreekt Klaas-Jan Hun- telaar. Sjoerd Mossou Gelsenkirchen —Wout van Aert is klaar om wegseizoen te starten met de Strade Bianche.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20