Rutte: Als ik uit politiek vertrek, ga ik onderwijs in Wopke Hoekstra (CDA) online in gesprek met lezers 9 Dat zei VVD-lijsttrekker Rutte gis teren tijdens een nieuwe aflevering van verkiezingsserie De Lijsttrekkers op de website van deze krant. Hij voegde eraan toe dat hij dat pas zou doen als de VVD 'van hem af wil'. ,,Dus als het helemaal is misge gaan.'' Als de nederlaag geen ver trek rechtvaardigt en zijn partij hem wil aanhouden als leider, gaat hij 'het liefst de Tweede Kamer in'. In het vraaggesprek zei Rutte ver der dat het 'niet gaat lukken' elke woning in Nederland van het gas af te halen. Eerder deze week werd door het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) becijferd dat het een gemiddelde investering vergt van 40.000 euro per woning om een huis van het gas te halen. Rutte ver dedigde wel dat meer woningen van het gas af moeten. ,,In de mix van isoleren van woningen en meer wind- en zonne-energie hebben we het wel nodig. Maar mensen moeten het in de portemonnee wel mee kunnen maken. Het stomste wat we kunnen doen, is de mensen op kosten jagen. We gaan daar niet rücksichtslos mee door'', aldus de VVD-leider. 'Die bel ik ook' In de uitzending kreeg Rutte de quizvraag welke lijsttrekker er kin deren heeft, zich presenteert als ge zinsman, maar niet is getrouwd. Rutte raadde goed dat het om Wopke Hoekstra ging 'want ik weet natuurlijk dat hij verloofd is met Li- selot', die de CDA'er nogal eens noemt als vraagbaak. Rutte grapte daarop: ,,Die bel ^k ook voor advies.'' Waarop de presentatrice vroeg: ,,Heeft u ook een Liselot?'' Rutte: ,,Nee, d^e Liselot dus, haha.'' Rutte vertelde erbij te blijven dat hij niet meer wil regeren met de PVV, ook omdat de partij met het eerste kabinet-Rutte brak vanwege bezuinigingen. ,,Als ik het pro gramma ook weer lees... En dan is er nog de minder-Marokkanenuit- spraak. Nee, het gaat echt niet ge beuren.'' Of hij daarmee aangewe zen is op linkse partijen? ,,Maar de PVV is ook links, echt jongens. Niet op migratie nee, maar daar is wel een rechtse meerderheid voor in de Tweede Kamer.'' Explosief Rutte noemde het 'schandalig' dat in Bovenkarspel vanmorgen een explosief afging bij een GGD-test- straat. ,,Dat is echt verschrikkelijk. De GGD'ers helpen ons land ge zond te houden en dan is er een idi oot of zijn er idioten die dit doen. Ik zou zeggen: blijf daar met je tengels vanaf.'' »'Ik wil geen vaccinatiedwang en al helemaal geen plicht' De VVD-leider reageerde ook op het SCP-rapport, waarin staat dat de coronacrisis de samenleving dreigt te splijten, temeer als gevac- cineerden straks al meer vrijheden zouden krijgen. Rutte is daar voor zichtig mee. ,,Je moet iedereen wel het gevoel geven dat we naar de eindlijn komen. Ik wil geen vacci- natiedwang en al helemaal geen plicht, maar de vraag dringt zich wel op of je mensen die niet gevac cineerd zijn, toch wat meer vrijheid kan geven door meer te testen. Maar die discussie moeten we als samen leving voeren.'' Rutte zei dat hij 'niet hoopvol' is dat het kabinet komende week weer versoepelingen aankondigt. Met name de horeca roert zich, deze week openden terrassen uit protest. ROTTERDAM Vandaag komt CDA-lijsttrekker Wopke Hoekstra langs op onze redactie. Van 16.00 tot 17.00 uur gaat hij live met lezers in gesprek over de komende Tweede Kamerverkiezingen. De ont moeting is te volgen op de website van deze krant Hoekstra is de achtste lijsttrekker die te gast is in onze verkiezingsstu dio in Rotterdam. Eerdere gesprekken zijn terug te vinden op de website. Volgende week maken andere lijsttrekkers nog hun opwachting. Maandag 8 maart komt Joost Eerd- mans (JA21), woensdag 10 maart Gert-Jan Segers (Christenunie) en donderdag 11 maart Thierry Baudet (FVD). Vragen zijn nog altijd welkom. Speelt er iets in uw regio, maakt u zich zorgen over het leven na corona of bent u gewoon benieuwd naar de persoon achter de campagnepos ter, grijp dan uw kans en stuur uw vraag in via steljevraag@dpgmedia.nl. Chef politiek Hans van Soest zorgt ervoor dat de vra genstellers een goed antwoord krij gen en legt elke lijsttrekker een pit tig dilemma voor. Roel Maalderink gaat voor Voxpop het land in. donderdag 4 maart 2021 GO Mark Rutte gaat, als zijn partij 'wordt afgestraft' bij de verkie zingen, het onderwijs in als le raar. ,,Ik geef al een paar uur in de week les, dat lijkt me leuk." Tobias den Hartog Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 9