Liefhebbers maken zich sterk voor hondenspeelweide in Zaamslag N61 tussen Schoondijke en IJzendijke weer open 7 LONGONTSTEKING BLEEK KANKER ESMEE HAALT GELD OP^ Esmee (9) uit Kloosterzande mist haar vader uit Canada ontzettend. Hij kreeg een zeldzame soort kanker en overleed twee dagen voordat Esmee naar hem toe zou vliegen. Nu houdt ze een actie voor Kika. i smee McLean (9) vindt het soms moeilijk om over het verlies van haar vader te praten, I maar ze wil het graag. ,,Ik vind het heel belangrijk om te vertellen wie mijn papa is en hoe bijzonder hij is." Om haar hals draagt ze een hartje met daarin zijn as. ,,En ik heb een pop van papa, die op hem lijkt." Rich McLean werd 37 jaar oud en woonde in de Canadese stad Toronto. Hij ging in vriendschap uit elkaar met Esmees moeder Wendy en ze zagen elkaar zo vaak mogelijk. Esmee bezocht haar va der elk jaar met haar moeder of hij kwam naar Kloosterzande toe. Es- mee heeft fijne herinneringen aan de reizen naar Canada. ,,We gin gen altijd samen bagels halen." Ze draagt ook met trots een rood Ca nadees T-shirt dat ze daar gekre gen heeft. Longontsteking Esmee en Rich hadden elkaar ruim een jaar niet gezien door ver schillende redenen, maar vorig jaar april zou hij voor een paar we- ken naar Nederland komen. ,,Ik was heel blij dat hij zou komen. Maar hij kreeg plots een longont steking en had veel vocht in zijn longen", vertelt Esmee. ,,Hij moest naar het ziekenhuis. Het bleek geen longontsteking te zijn maar Ewing sarcoom kanker." Dat is een zeldzame soort kanker, een ui terst kwaadaardige bottumor die vooral bij kinderen en jongvol wassenen voorkomt. Na de dia gnose ging het heel snel. Op 20 maart werd Rich ziek en op 15 mei overleed hij. Twee dagen later zou den Esmee en Wendy naar To ronto vliegen, maar het was te laat. ,,We hebben elkaar nog veel ge- zien via de telefoon, maar knuffe len of samen nog iets leuks doen, kon niet", vertelt Esmee. Ze wilde We hebben elkaar nog veel gezien via de telefoon, maar knuffelen kon niet er voor haar vader zijn voor hij overleed, zegt Wendy. ,,Ze belde dag en nacht, elke ochtend was er een voicebericht of een video. Ze heeft hem zo goed geholpen, zich zo sterk gehouden en ervoor ge zorgd dat hij nog een lach op z'n gezicht had als hij haar sprak of hoorde." Lange blonde haren Als het weer kan, vliegen Esmee en Wendy naar Canada om zijn gedenkplek te bezoeken. Esmee wil ter nagedachtenis aan haar va der ook iets belangrijks doen. Ze doneert haar lange blonde haren al en wil geld inzamelen voor onder zoek. Omdat vooral kinderen te maken krijgen met het de zeld zame Ewing sarcoomkanker, heeft ze Kika gekozen voor haar inzame lingsactie. Tot 15 mei kan er gedoneerd worden en op zaterdag 20 maart houdt Esmee een tuinverkoop. Ze gaat eigen spulletjes verkopen om geld op te halen. ,,Ik ben al bezig met uitzoeken. Het zijn vooral heel veel boeken, want ik lees graag." In de tuin van hun huis aan de Pastoor Smuldersstraat in Kloosterzande hangt alvast een grote vlag van Kika. ,,En er komt er nog één te hangen, van drie meter lang." Doneren kan via de website actievoorkika.nl/team-mclean. Tijdens de tuinverkoop staat er ook een collectebus voor donaties. Harmen van der Werf Zaamslag Al een tijdje zijn de twee Zaam- slagse hondenliefhebbers ermee bezig. Nu is het zo ver dat ze naar buiten treden. In heel Zaamslag is een flyer verspreid. Op de Face- bookpagina hondenspeelweide- zaamslag delen ze informatie over hun initiatief. Ook hebben ze op YouTube een filmpje geplaatst. Via Zoom houden de initiatiefnemers volgende week donderdag vanaf 19.00 uur voor alle dorpsbewoners een vragenuurtje over hun ideeën. Stichting Diana en Natasja hopen zo veel mo gelijk steun te verwerven om goed beslagen ten ijs bij de gemeente Terneuzen aan te kloppen voor steun. De bedoeling is een stichting op te richten om de financiële mid delen voor de hondenspeelweide bij elkaar te krijgen. De locatie die de initiatiefgroep op het oog heeft, is de groenstrook bij woonzorgcen trum De Molenhof aan de oostkant van 't Durp. Volgens de initiatiefnemers is dat dé ideale plek voor een honden speelweide. Veel hondenliefheb bers komen er al en het gebied grenst aan een veelbezocht natuur gebied. Het terrein zelf moet om heind worden, met speeltoestellen en een zandbak waarin honden kunnen graven. Verder moet er een afgescheiden deel komen voor trai ningen en waar verlegen honden kunnen wennen aan contacten met andere honden. De initiatiefgroep telt inmiddels zeven vrijwilligers, heeft de steun van de dorpsraad en wordt met raad en daad bijgestaan door gemeente lijk wijkcoördinator Samantha Strooband. SCHOONDIJKE De N61 tus sen Schoondijke en IJzendijke is dinsdag aan het einde van de avond weer opengesteld. De weg is ruim anderhalve week afgesloten geweest vanwege herstelwerkzaamheden aan een stuk wegdek. Dat het zo lang heeft moeten duren, is volgens een woord voerder van Rijkswaterstaat goed te verklaren. Bij de paral lelweg van de N61 op enkele honderden meters van de ro tonde bij Schoondijke was vrijdag 19 februari een verzak king geconstateerd. Onder zoek moest eerst uitwijzen wat de oorzaak daarvan was en de beste herstelmethode zou zijn. Dat heeft een paar dagen geduurd, waarna voor het her stel alle spullen bij elkaar moesten worden gebracht. De oorzaak van de verzakking bleek een te natte ondergrond. Ter plekke heeft in het verle den een watergang gelopen. De fundering van de weg en het zandpakket eronder zijn afgegraven, waarna geotextiel is aangebracht en daarboven nieuwe lagen zand. Het geo- textiel moet voorkomen dat het zandpakket weer nat wordt. donderdag 4 maart 2021 VL Actie voor KiKa met papa in 't hart Sophie Stockman Kloosterzande Esmee McLean bij een foto van haar en haar vader. foto anne hana -Esmee McLean Wie een hond heeft, weet het. Je kunt op geen betere manier sociale contacten leggen. Diana van Ham en Natasja de Waal uit Zaamslag willen daar nog een extra zetje aan geven, met een hondenspeelweide in 't Durp. ;«•-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 54