tf) Pleidooi voor girlpower blijft steken in goede bedoelingen 14 Film van de week. In het Amerikaanse The Last Vermeer, over meester vervalser Han van Meegeren, is een belangrijke rol weggelegd voor de Nederlandse verzetsheld Joop Piller. Zijn dochter Micky is ontstemd over de wijze waarop haar vader en haar moeder worden opgevoerd. Nu on demand Yab Yum Pelé Als we legende Pelé na beelden uit zijn hoogtijdagen met zijn looprek een interviewruimte zien binnenschuifelen, levert dat een brok in de keel op. Het is deze vanzelfsprekendheid die de Netflix-documentaire in de weg zit. Het is vooral een gloedvolle helden verering van een briljant voetballer. Flora Ulysses FILMNIEUWS Reiné in martial arts Nieuwe film Superman Het meest veront waardigd is Micky Piller, dochter van verzetsheld Joop Piller (die in 1998 overleed) over het beeld dat in de film The Last Vermeer van haar moeder Lies wordt geschetst. De makers sug gereren dat zij tijdens de bezetting op aandringen van het verzet een af faire had met een Duitse officier. Deze verdraaiing van de werkelijk heid, die drie keer in de film ter sprake komt, zit de dochter - die de productie vorige week bekeek - enorm dwars. Moxie Er valt in het post-Metoo-tijdperk nog een hoop te winnen, schreeuwt het regiedebuut van comédienne Amy Poehler (Parks and Recreation die zichzelf ook een rolletje gunde als de ooit rebelse, maar nu wat inge dutte moeder van de tiener waar het hier allemaal om draait. Deze Vivian baalt van de seksisme op haar mid- delbare school. Als iemand vanwege een 'te diep decolleté' de klas moet verlaten, is dat de druppel. Hoog tijd voor wat girlpower. Vivian start een feministisch ma gazine dat ze anoniem op school ver spreidt. Het begin van een beschei den revolutie. Moxie (gebaseerd op het gelijknamige boek uit 2017) barst van de goodwill en trekt een blik aan jong bruisend talent open met hoofdrolspeler Hadley Robinson voorop. Het gaat jammer genoeg mis in de wil om progressief te zijn. Er is toch weer die ene arrogante klojo van het footballteam (rol van Patrick Hadley Robinson als Vivian, Nico Hiraga als Seth. foto colleen hayes Schwarzenegger, de zoon van Arnie), die ene zachtaardige jongen, die ene vriendin die wordt thuisgehouden door haar strenge moeder en die ene knappe meid. Met de stereotypen onderschat Poehler haar doelgroep. Het resulteert in een climax die pijn lijk uit de bocht vliegt. ,,De werkelijkheid stak heel anders in elkaar'', zegt Piller (70). „Tijdens de oorlog zaten mijn ouders op de Veluwe om Joodse kinderen te laten onderduiken en daar bouwden ze een betrouwbaar netwerk op. Dat staat in schril contrast met wat er in deze film over mijn vader en moeder wordt beweerd. Het is te bizar voor woorden.'' Verzetsman Joop Piller, in de film vertolkt door de Deense acteur Claes Bang (bekend van Gouden Palm- winnaar The Square), krijgt een es sentiële rol toebedeeld in het proces tegen Han van Meegeren (1889-1947), die ervan wordt beticht miljoenen te hebben verdiend met het verkopen van kunst aan de nazi's. In werkelijk- heid had hij Hermann Göring een door hemzelf geschilderd schilderij van Vermeer, Christus en de overspe lige vrouw, aangesmeerd. Kunstken ners verklaarden na de oorlog aan vankelijk nog dat het een authentiek schilderij was, zo goed had Van Mee geren zijn werk gedaan. Piller is de man die Van Meegeren na de Tweede Wereldoorlog onder- Omdat de bioscopen voorlopig gesloten zijn, bestaan de filmtips uit titels die op een on-demandplat- form te zien zijn. Een greep uit het aanbod. DOCUMENTAIRE Nu te zien op Picl Seksclub Yab Yum schreeuwde al jaren om een documentaire. Anna Maria van 't Hek (dochter van Youp) kreeg het voor elkaar. Wat zij niet krijgt aan antwoorden, compenseert ze met wat elke documentaire be hoort te doen: kijkers achterlaten met verrassende overpeinzingen. DOCUMENTAIRE Nu te zien op Netflix FAMILIEFILM Nu te zien op Disney+ 'Een echte cynicus heeft geen hoop, maar observeert', aldus Flora (10), die wegdroomt bij stripboeken over su perhelden. Maar het meisje verandert langzaam van levensfilosofie als ze een eekhoorn redt die over unieke krachten blijkt te beschikken. NETFLIX De Nederlandse regisseur Roel Reiné gaat een nieuwe speel film voor Netflix maken. Fistful of Vengeance wordt een film- vervolg op de martial-artsmis- daadserie Wu Assassins, waar Reiné eerder aan meewerkte. De opnames gaan binnenkort van start in Thailand. Veel acteurs uit de serie keren terug in de film. WARNER BROS Star Wars- regisseur J.J. Abrams werkt aan een nieuwe speelfilm over Superman. Abrams is als producent bij het project van filmstudio War ner Bros. be trokken, meldt The Hollywood Reporter. ,,Er is een nieuw, krachtig en ont roerend Super man-verhaal dat nog moet wor den verteld'', aldus een opge togen Abrams. E donderdag 4 maart 2021 GO Ab Zagt KOMEDIE/DRAMA Regie: Amy Poehler. Hoofdrollen: Hadley Robinson, Patrick Schwarze negger, Amy Poehler Te zien op Netflix Moxie blijft helaas steken in goede bedoelingen. - Gudo Tienhooven Joop Piller was van Joodse afkomst. Hij trouwde in 1939 met de niet-Joodse Liesje Veldman. FOTO FAMILIEARCHIEF PILLER podcast Movie- Insiders waarin film redacteur Gudo Tien hooven en mede-cinefiel John de Jong hun licht laten schijnen over de nieuwste titels, de beroemdste klas siekers en het laatste filmnieuws. Beluister op de site van deze krant de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42