O O) CD O Nieuwe sport zet weer een volgende stap in Zeeland ZEELAND 13 Het tennispark van De Goese Maan krijgt de eerste padelbanen van de Bevelanden. Komende zomer moet het project af zijn. Nederlaag Trainers Ze waren snel om, en geef ze eens ongelijk. Padel is een dynamische sport, een kruising tussen tennis en squash. Het wordt op een kleine ten nisbaan in een soort glazen hok ge speeld en de wanden maken actief deel uit van het spel. Dat levert dus spectaculaire beelden op. „Het is in mijn ogen ook minder vermoei end dan tennis en daardoor toegankelijk voor jong én oud. Een mooie aanvulling voor de vereniging", zegt Kalau erover. „Mijn schoonvader van begin ze ventig was bijvoorbeeld al snel enthousiast. En ik denk dat het een sport is waar je niet meer zonder wilt als je er eenmaal mee be gonnen bent." Kalau heeft ge noeg voorbeelden in zijn eigen omge ving. Collega's uit Brabant („Daar heeft bijna ieder Zeeland krijgt er nog dit jaar een derde padellocatie bij. Na Breskens en Scharendijke kan de groeiende rac- ketsport vanaf september ook in Goes gespeeld worden. Tennisvereniging De Goese Maan gaat twee banen plaatsen en heeft ook nog de optie om er twee extra banen bij te leggen. ,,Ik heb niemand gehoord die daar niet enthousiast over was'', vertelt initia tiefnemer Ruud Kalau, bestuurslid en voorzitter van de technische commis sie van de Goese tennisclub. Kalau is nu ruim een jaar voorman van de technische commissie bij De Goese Maan en hij barst van de ideeën. ,,Maar door corona werd dat allemaal een beetje lastig''. vertelt hij. Toch zat hij niet stil. Kalau zag het wel voor zich om in Goes met padel te be ginnen en gooide het eens in de groep bij het bestuur. Daar kwam uiteinde lijk een padel-commissie uit voort, die naast Kalau bestond uit Jaap Moer land, Gert-Jan van de Berge en Martin Wissekerke. „Een jaar lang hebben we onderzoek ge daan naar de mogelijkheden en onmogelijkheden." Goed beeld De uitkomst: vanaf komende zo mer moet de sport in Goes gespeeld kunnen worden, als alles vol gens planning verloopt. „Vorige week woens dag hebben we tij dens de algemene ledenvergadering een 'go' gekregen'', aldus Kalau, die padel het afgelo pen jaar zo veel mogelijk onder de aandacht bracht bij de leden van De Goese Maan. „Voordat het coro- navirus er was, hebben we de men sen al kennis laten ma ken met de sport. We hebben filmpjes laten zien, zodat iedereen een goed beeld kreeg van de sport." gaan spelen. We hopen zo aantrekke lijker te worden voor leden, maar ook voor aspirant-leden.'' De Goese Maan kan een nieuwe im puls namelijk wel gebruiken. ,,De hele tennissport heeft het lastig'', weet Ka lau. ,,En dat komt echt niet alleen door het coronavirus. Er ontbreken gewoon uithangborden, Nederlanders die de sport op topniveau beoefenen.'' Padel heeft die uithangborden wel. Niet per se toppadellers, maar wel andere be kende topsporters die hun hart aan de racketsport verloren. Grote voetbal lers als Robin van Persie, Arjen Rob ben en Frenkie de Jong staan héél re gelmatig op de baan en delen dat op social media. Het geeft de nog jonge sport een flinke zet in de rug. ,,En wij bij De Goese Maan willen padel in Zeeland verder op de kaart helpen zetten'', besluit Kalau. Ook op andere Zeeuwse plaatsen wordt gekeken naar de mogelijkheden om het tennispark uit te breiden met padelbanen. Zo zijn het Terneuzense Animo en tennisvereniging Kapelle net zo enthousiast over de nog jonge sport als De Goese Maan. wel een baan.") bijvoorbeeld. Die pro vincie loopt al een flink stuk voor op Zeeland. Of zijn vriend René Linden bergh, ook afkomstig uit Goes en als tennisser geen onbekende bij De Goese Maan. Hij heeft het geschopt tot het Nederlands padelteam. „We hebben hem ook om tips en advies ge vraagd en zijn zelfs al aan het kijken of hij misschien onze trainer kan wor den. Maar dat bevindt zich allemaal nog in de beginfase." Mogelijkheden Dat laatste kan ook gezegd worden over padel in het algemeen. Zeker in Zeeland, waar de sport nóg kleiner is dan in de rest van Nederland. Dat biedt meteen mogelijkheden voor De Goese Maan, dat medio september de eerste padelbanen op de Bevelanden opent. „Veel Zeeuwen gaan nu naar Bergen op Zoom om de sport te beoefenen", weet Kalau. ,,Straks kunnen ze ook in Goes terecht. We willen padel graag aan onze leden aan kunnen bieden, maar kunnen daarmee ook een bredere rol in de regio donderdag 4 maart 2021 GO Tennisster Le sley Pattinama- Kerkhove is gisteren samen met Kiki Ber- tens uitgescha keld in het dub belspel van het WTA-toernooi in Doha. Ze delfden nét het onderspit tegen de Tsje chische vrou wen Barbora Krejcikova en Katerina Sinia- kova: 6-4 4-6 11-13. Voor het eerst in bijna twee jaar dub belden de Zie- rikzeese en Bertens weer eens samen. In Doha wonnen ze nog wel van een Turks/Rus sisch koppel, maar kwamen ze in de kwart finales net te kort in de su pertiebreak. 12 Het grootste gedeelte van de Zeeuwse voetbalvereni gingen heeft een hoofdtrai ner vastgelegd voor komend seizoen. Twaalf clubs hebben nog een vaca ture te vullen. Kijk voor een overzicht in de trainerstom bola op pzc.nl/sport. gqeooTb [GOE007aX«935j Na Breskens en Scharendijke gaat padel ook Goes veroveren Daniel Vervelde FOTO MARCELLE DAVIDSE In Scharendijke (links) en Bres kens liggen al padelbanen. fotoserne STA VERBURG EN CAMILE SCHELSTRAETE Het tennis park van De Goese Maan, met rechts onder de plek waar de pa delbanen komen, foto de GOESE MAAN Goes René Lindenbergh, speler van het Neder lands padelteam, advi seerde De Goese Maan. a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41