ZEELAND 11 OP AFSPRAAK ER KAN WEER WORDEN GEWINKELD IN ZEELAND De winkels zijn weer open, al is het dan slechts op een kier. Zowel de Zeeuwse ondernemers als de klanten zijn er niettemin blij mee. „Zeker dat persoonlijk contact, daar waren we wel echt aan toe." Addy Westerweel speurt tussen het ruime kaartenaan- bod van De Koperen Tuin in Goes. ,,Ik zoek wat voor iemand die ziek is. En voor mijn kleinkinderen die binnenkort jarig zijn. Die moeten ook een leuk kaartje hebben." Ze heeft er speciaal een afspraak voor moeten maken. Sinds giste ren mogen niet-essentiële winkels mondjesmaat weer klanten ont vangen, maar niet meer dan twee bezoekers per etage tegelijk. Een bezoek duurt minimaal tien mi nuten en de afspraak moet zeker vier uur van tevoren zijn gemaakt. Heel veel online Het is lang geleden dat Wester weel in een winkel is geweest. ,,Ook nauwelijks in supermarkten. Ik doe tegenwoordig heel veel on line. Ik hoor bij een groep die ri sico loopt. Daarom ben ik extra voorzichtig en probeer ik contact zo veel mogelijk te mijden." Toch is ze blij dat ze weer eens ter plekke kan rondkijken. Dat geldt ook voor Connie Bouwman. ,,Ik had dringend een schrijfblok nodig en was het een beetje zat om alles online te be stellen. In die tien minuten ga ik nu verder hier niet rondkijken, maar ik kom zeker nog een keer te rug. Binnenkort wil ik ook naar een dameskledingzaak. Ik denk wel dat je een beetje druk voelt dat je per se wat moet kopen, omdat je een afspraak hebt gemaakt." Verzendmagazijn Eigenaar Anthoni Fierloos van De Koperen Tuin kijkt tevreden toe hoe er na bijna drie maanden ein delijk weer wat klanten in zijn winkel rondlopen. ,,Dit is echt hartstikke fijn. Je kunt weer eens met iemand praten." De afgelopen periode was hij vooral afhankelijk van de online verkoop en van zijn rol als postagentschap. ,,Op den duur verandert je winkel in een verzendmagazijn. Dat is niet zo leuk voor jezelf, want je hebt dan nauwelijks nog persoonlijk con tact." Fierloos plant afspraken van tien minuten, maar wie langer nodig verwacht te hebben, kan er ook het dubbele van maken. Het loopt nog niet direct storm. ,,Men moet toch even wennen en leren dat je het winkelen moet plannen. Maar ik ben al lang blij dat er mensen zijn die de moeite nemen. Tegelij kertijd blijft het vreemd. Het zou nu bijna Boekenweek zijn. Dat is voor ons normaal een van de beste weken van het jaar." Winkelen bij Morres Ook bij Morres in Hulst, met 40.000 vierkante meter de groot ste woonzaak van Nederland, geldt: maximaal twee klanten te gelijk per winkel. Die hoeven zich niet opgejaagd te voelen. ,,Wij hanteren een tijdslot van twee uur", zegt algemeen directeur Walter van de Griendt. ,,Wij wil len niet in een situatie terechtko men dat mensen gehaast iets moe ten kopen, omdat de volgende al zit te wachten totdat die naar bin nen mag." Bij Depot Zeven, de outletwinkel van Morres, hebben klanten een half uur. Natuurlijk, het zet weinig zoden aan de dijk, zegt Van de Griendt. ,,Het is een mooie eerste stap - met als slogan 'we zijn dicht, maar niet gesloten' - maar dit is niet iets waar een grote retailorganisatie van kan bestaan. Toch proberen we het voorlopig." Hij hoopt dat er met Pasen 'meer lucht komt' en dat Morres dan min of meer 'ge woon' open kan. ,,Ik denk dat we allemaal wel een beetje toe zijn aan een wat normaler leven." Meerdere etages Bij de modezaak van Ronald Deurloo in Zierikzee lopen de be schikbare afspraakmomenten snel vol. ,,We hebben het voordeel dat we meerdere etages hebben, zodat we ook wat makkelijker kunnen schuiven. We hebben tijdslots van een half uur. Als iemand langer wil, dan boeken ze nóg een half uur. Onze eerste indruk is dat het allemaal goed verloopt. De klanten zijn heel blij dat ze weer terecht kunnen en voor ons is het ook heel fijn. Zeker dat persoonlijk contact, daar waren we wel echt aan toe." GroenRijk Middelburg is maan denlang helemaal dicht geweest. ,,Nu maximaal twee klanten tege lijk is niet zo veel, maar het is hart stikke leuk dat er hier weer men sen over de vloer künnen komen", zegt Rowena van Rossum. Buiten is een marktkraam neergezet waar mensen zonder afspraak snijbloe men en buitenplanten kunnen ko pen. Wie binnen wil winkelen, moet reserveren. ,,We hebben tijd vakken van een kwartier. Dat is ei genlijk te kort, maar we gaan er echt niet met een stopwatch ach teraan lopen." donderdag 4 maart 2021 Addy Westerweel komt kaarten uitzoeken bij De Koperen Tuin in Goes. foto marcelle davidse 'Hier waren we echt aan toe' Rolf Bosboom Goes Morres-directeur Walter van de Griendt: ,,We zijn dicht, maar niet gesloten." foto mark neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39