VERKIEZINGSAGENDA 10 ZEELAND TWEEDE KAMERVERKIEZINGEN 'CO2 IS GEEN VERVUILER, MAAR VOEDSEL' Dit is deel 4 van een serie interviews waarin lijsttrekkers praten over Zeeuwse zaken. Morgen: Esther Ouwehand van de Par tij voor de Dieren Het is een fantasie van Schumann, verklapt hij. Het pianospel is niet alleen effectbejag. Baudet bena drukt hoe mooi hij deze muziek vindt en in het huidige Nederland lopen veel mooie dingen gevaar vernietigd te worden, vindt hij. En ook zijn standpunten verwoordt hij graag theatraal, met grote woor den. Over de windparken op zee bij voorbeeld, waarvan Zeeland profi teert. ,,Nou ik denk dat wij daar wel heel florerende industrietakken voor in de plaats kunnen zetten. Ik vind het een misdaad tegen de menselijkheid dat de kuststrook wordt verpest door die turbines. Ik vind het echt weerzinwekkend. Het is zo lelijk en ook wreed, want de vissen raken totaal in de war, het zijn massagraven voor vogels en in secten. Ja, we moeten daar andere industrieën tegenover stellen. Ik vind het fantastisch als Zeeuwen veel werk hebben, maar niet via windturbines." FA ,,Ik ben er voor om naast de Roos evelt Academy wat meer in te zet ten op bèta. Dus technologie, inno vatie. Ik vind ook dat we de boeren en de toerismesector volledige ruimte moeten geven. We hebben al gekeken of we bij Borssele een tweede kerncentrale kunnen zet ten. Dat zou ook heel veel werkge legenheid opleveren. De Mariniers kazerne die naar Vlissingen zou gaan, zou veel werkgelegenheid hebben gecreëerd en een meer bruisend leven daar. Wij waren er niet voor om de Marinierskazerne uit Doorn te verplaatsen, want die mensen die wonen daar. Omdat we uitbreiding willen van de defensie, kunnen we wel een nieuwe mari nebasis in Vlissingen neerzetten, met misschien wel een groot vlieg- dekschip en noem het allemaal maar op. Dus er is genoeg." ,,Nou, voor mij hoeven ze helemaal niet over te schakelen op waterstof. Ik ben een groot voorstander van al die chemiebedrijven, Dow en al die andere, ik ben er trots op dat we die hebben, en wat mij betreft blijven we gewoon gas, kolen en olie ge bruiken. Dat is extreem efficiënt, het is schoon, we hebben er ontzet tend veel van.'' ,,Onze kolencentrales zijn de schoonste op aarde." ,,Nee, die mening bestrijd ik. CO2 is geen vervuiler. CO2 is voedsel voor planten en zonder CO2 zou er geen voedsel zijn op aarde." ,,Dat klopt." ,,Ik ben er heel erg voor dat studen ten zich internationaal oriënteren, maar ja, dat lesgeven in het Engels. Ik ben daar toch heel sceptisch over. Kijk, mijn Engels is heel goed. Ik heb een boek geschreven in het En gels, ik heb in Oxford gestudeerd Ik ben sceptisch over dat lesgeven in het Engels een tijdje, maar ik kan nog steeds ontzettend veel niet zeggen in het Engels, en ik geloof gewoon niet dat dat voor andere mensen niet zo is. Je geeft heel veel op als je niet stan daard in je eigen taal onderwijs geeft. Dat je in je eigen taal leert for muleren en academisch scherp denken, eigenlijk vind ik dat wel het beste. Dus het is prima dat er een Roosevelt Academy is die het ook leuk vindt om redelijk wat in ternationale studenten te trekken, maar wat hebben wij daar eigenlijk aan? Dat is de vraag. Stel dat je niet 50 procent Nederlandse studenten daar had, maar 90 procent. Zou dat niet veel beter zijn voor Zeeland? Die buitenlandse studenten gaan allemaal weer weg, maar misschien dat een groot deel van die Neder landse studenten wel zou willen blijven." D66 over het klimaat Werkbezoek CU Debat HZ Tien partijen donderdag 4 maart 2021 'Windpark op zee is massagraf voor insecten en vogels' Thierry Baudet van Forum voor Democratie, vorig jaar op werkbezoek bij mosselvissers in Yerseke FOTO MARCELLE DAVIDSE Lijsttrekker Thierry Baudet van Forum voor Democratie houdt wel van een beetje theater. Bij binnenkomst in zijn kantoor in de Tweede Kamer zit hij piano te spelen. Na een minuut of drie staat hij op en zegt: ,,Als jullie weten van wie deze muziek is, krijgen jullie bonuspunten." Ernst Jan Rozendaal Vlissingen ®Kijk op de site bij /video Thierry Baudet Waar denkt u dan wel aan? V,V De chemische industrie in Zee land is wel blij met de windmo lenparken, want die gaan elektri citeit leveren waarmee ze straks kunnen overschakelen op water stof. U zegt het is schoon... maar de gangbare mening is dat de uitstoot van CO2 zeer schadelijk is. U bent heel lovend over Univer sity College Roosevelt, maar in uw partijprogramma staat dat u niet dol bent op universiteiten met veel buitenlandse studen ten. Die heeft UCR wel. - Thierry Baudet Dit is er de komende tijd in Zeeland te doen met het oog op de verkiezin gen. 5 MAART, 16.30-18 UUR Via Zoom gaan de Schouwse D66-leden Ria Geluk (onder meer van het Watersnoodmuseum) en Jan Bonjer (dijkgraaf Hol landse Delta) in gesprek met de jongste op de D66- kieslijst, Stijn Warmenho- ven over het klimaat. D66 Zeeland vindt dat actie nodig is. Door de stijging van de zeespiegel moeten in Zeeland voortdurend maatregelen worden geno- men. Tijdens de verkie zingsbijeenkomst geven de drie sprekers aan wat nodig is om stijging van de zee spiegel tegen te gaan. Aanmelden kan via zeeland.d66.nl/5maart. Deelnemers ontvangen dan een link. Bezoekers kunnen eventueel ook meedoen aan het gesprek. De bijeen komst is ook live te volgen via het YouTube kanaal van D66 Zeeland. 5 MAART, 14.00-16.00 UUR Kandidaat-Kamerlid Pieter Grinwis nummer 5 op de lijst van de ChristenUnie) brengt een werkbezoek aan Schouwen-Duiveland. Hij bezoekt onder anderen Lennard den Boer, biologi sche akkerbouwer in Kerk- werve en hij gaat in ge sprek met Agrarisch Schouwen-Duiveland). Ook Jan Henk Verburg (Zeeuwse kandidaat) is aanwezig. 11 MAART, 16.00-17.30 UUR Verschillende politieke par tijen gaan met elkaar in debat en in gesprek met jongeren tijdens een verkie zingsbijeenkomst van de HZ, University of Applied Sciences. Idee erachter is om de verkiezingsprogram- Pieter Grinwis, FOTOFRANKJANSEN ma's voor jongeren duidelij ker te maken, zodat jonge ren kunnen begrijpen waar voor een partij staat. Van wege de coronamaatrege len is de bijeenkomst on- line. Op de www.hz.nl is een link te vinden voor de bij eenkomst. 11 MAART, 11.00 UUR Het ZB planbureau en de Zeeuwse Bibliotheek hou den het 'Zeeuws online ver kiezingsdebat'. Onder lei ding van politicoloog Peter Joosse kruisen tien poli tieke partijen een uur lang de degens met elkaar over: bereikbaarheid, economie, gezondheidszorg en ge- meentefinanciën.De vol gende partijen en (kandi- daat-)Kamerleden doen mee: Joba van den Berg (nummer 16 op de lijst voor het CDA), Jacqueline van den Hil (nummer 25 op de VVD-kieslijst), Barbara Oomen (20 op de lijst voor de PvdA), Johnny Lukasse (nummer 8 op de SGP- kieslijst), Vera Bergkamp (nummer 3 voor D66), Ni cole Temmink (nummer 13 op de SP-kieslijst), Martin Bos (nummer 20 op de lijst van Forum voor Democra tie), Niels van den Berge (nummer 12 voor Groen Links) en Christine Theu- nissen (nummer 2 voor de Partij voor de Dieren). Pu bliek kan tijdens het debat een vraag stellen. Het debat is te volgen via www.dezb.nl/livestreams- tem21.html

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38