II Huurders grijpen naast parkeerplek 6 LONGONTSTEKING BLEEK KANKER ESMEE HAALT GELD OP Esmee (9) uit Kloosterzande mist haar vader uit Canada ontzettend. Hij kreeg een zeldzame soort kanker en overleed twee dagen voordat Esmee naar hem toe zou vliegen. Nu houdt ze een actie voor Kika. Esmee McLean (9) vindt het soms moeilijk om over het verlies van haar vader te praten, maar ze wil het graag. ,,Ik vind het heel belangrijk om te vertellen wie mijn papa is en hoe bijzonder hij is." Om haar hals draagt ze een hartje met daarin zijn as. ,,En ik heb een pop van papa, die op hem lijkt." Rich McLean werd 37 jaar oud en woonde in de Canadese stad Toronto. Hij ging in vriendschap uit elkaar met Esmees moeder Wendy en ze zagen elkaar zo vaak mogelijk. Esmee bezocht haar va der elk jaar met haar moeder of hij kwam naar Kloosterzande toe. Es- mee heeft fijne herinneringen aan de reizen naar Canada. ,,We gin gen altijd samen bagels halen." Ze draagt ook met trots een rood Ca nadees T-shirt dat ze daar gekre gen heeft. Longontsteking Esmee en Rich hadden elkaar ruim een jaar niet gezien door ver schillende redenen, maar vorig jaar april zou hij voor een paar we- ken naar Nederland komen. ,,Ik was heel blij dat hij zou komen. Maar hij kreeg plots een longont steking en had veel vocht in zijn longen", vertelt Esmee. ,,Hij moest naar het ziekenhuis. Het bleek geen longontsteking te zijn maar Ewing sarcoom kanker." Dat is een zeldzame soort kanker, een ui terst kwaadaardige bottumor die vooral bij kinderen en jongvol wassenen voorkomt. Na de dia gnose ging het heel snel. Op 20 maart werd Rich ziek en op 15 mei overleed hij. Twee dagen later zou den Esmee en Wendy naar To ronto vliegen, maar het was te laat. ,,We hebben elkaar nog veel ge- zien via de telefoon, maar knuffe len of samen nog iets leuks doen, kon niet", vertelt Esmee. Ze wilde We hebben elkaar nog veel gezien via de telefoon, maar knuffelen kon niet er voor haar vader zijn voor hij overleed, zegt Wendy. ,,Ze belde dag en nacht, elke ochtend was er een voicebericht of een video. Ze heeft hem zo goed geholpen, zich zo sterk gehouden en ervoor ge zorgd dat hij nog een lach op z'n gezicht had als hij haar sprak of hoorde." Lange blonde haren Als het weer kan, vliegen Esmee en Wendy naar Canada om zijn gedenkplek te bezoeken. Esmee wil ter nagedachtenis aan haar va der ook iets belangrijks doen. Ze doneert haar lange blonde haren al en wil geld inzamelen voor onder zoek. Omdat vooral kinderen te maken krijgen met het de zeld zame Ewing sarcoomkanker, heeft ze Kika gekozen voor haar inzame lingsactie. Tot 15 mei kan er gedoneerd worden en op zaterdag 20 maart houdt Esmee een tuinverkoop. Ze gaat eigen spulletjes verkopen om geld op te halen. ,,Ik ben al bezig met uitzoeken. Het zijn vooral heel veel boeken, want ik lees graag." In de tuin van hun huis aan de Pastoor Smuldersstraat in Kloosterzande hangt alvast een grote vlag van Kika. ,,En er komt er nog één te hangen, van drie meter lang." Doneren kan via de website actievoorkika.nl/team-mclean. Tijdens de tuinverkoop staat er ook een collectebus voor donaties. De huurders van de Nieuw Bone- dijkelaan kunnen andere automo bilisten dus niet wegjagen als ze hun heilige koe in een genummerd parkeervak stallen. Net als veel medehuurders baalt Jos Otten daar stevig van. Hij woont al sinds de woningen werden gebouwd in één van de huurhuizen aan de Nieuw Bonedijkelaan. Aan de achterkant van dat huis lag een eigen parkeer plaats, hoorde hij destijds van Woonservice L'Escaut. Verschuiving Maar de corporatie heeft de grond voor de parkeervakken destijds niet aangekocht, omdat ze dan een te hoge huur moesten rekenen, meldt een woordvoerster van de gemeente Vlissingen. Mede van wege precedentwerking ziet Vlis- singen niets in 'reservering' van openbare parkeerplaatsen. Invoe ring van een vergunningszone kan een oplossing zijn voor een groter gebied. Maar het leidt in de buurt achter het ziekenhuis alleen tot 'verplaatsingsgedrag', waardoor het probleem verschuift, legt de woordvoerster uit. Ik blijf vinden dat wij door beloften uit het verleden recht op eigen parkeervakken achter onze huizen hebben Otten en zijn medebewoners denken het meeste last te hebben van medewerkers van Adrz, die een gratis parkeerplaats zoeken. Otten stelde voor dat medewer kers op een deel van het parkeer terrein naast het ziekenhuis zou den parkeren, omdat dat bijna nooit volstaat. Het parkeerterrein is echter van een particuliere ex ploitant en ook medewerkers van het ziekenhuis moeten daar beta len, onthult een woordvoerster van Adrz. 'Goede buur' Omdat de leiding van het zieken huis graag 'een goede buur wil zijn', roept zij personeelsleden en andere medewerkers regelmatig op niet aan Het Hogepad te parke ren. Afdwingen kan Adrz dat niet, omdat er geen bord staat dat de ge- nummerde parkeervakken slechts door bewoners mogen worden ge bruikt. Otten is blij met de uitleg en de goede wil van de Adrz-direc- tie. Maar hij vindt dat de gemeente zich te makkelijk van haar verant woordelijkheid afmaakt. Otten wil samen met enkele andere bewo ners met vertegenwoordigers van de gemeente om de tafel. ,,Ik blijf vinden dat wij door beloften uit het verleden recht op eigen par keervakken achter onze huizen hebben. Als dat juridisch wat moeilijker ligt, moeten we die pro blemen uit de weg ruimen en niet bewoners die recht hebben op een parkeerplaats in de kou laten staan." donderdag 4 maart 2021 Actie voor KiKa met papa in 't hart Sophie Stockman Kloosterzande Esmee McLean bij een foto van haar en haar vader. foto anne hana -Esmee McLean De 35 genummerde parkeervak ken aan Het Hogepad in Vlissin- gen zijn aangelegd voor huur ders die aan de Nieuw Bonedij- kelaan wonen. Maar die kunnen er niet exclusief over beschik ken, omdat de parkeerplaatsen in de openbare ruimte liggen. René Hoonhorst Vlissingen - Jos Otten, bewoner

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34