'We zijn tot een week na Pasen volgeboekt' Debat kernenergie is misleidend Knipbeurt Oproep: wat doet u als eerste na de lockdown? 2 CONTACTBEROEPEN EERSTE DAG NA VLISSINGEN Amokmaker in de boeien geslagen Commentaar ,,Ik vind het toch niet zo mooi. Haal het maar weer weg", zegt Babs Kloet tegen de tatoeëerster van de Vlissingse shop Walk The Line. ,,Da's goed hoor", antwoordt Jo lijn Keerssemeeckers droogjes. ,,Ik trek zo'n oud velletje er zo af." Een ongemakke lijke conversatie tus sen klant en tattook- unstenaar? Niet echt, Babs is de oma van Jo- lijn en plaagt haar maar een beetje. Want Kloet heeft met haar, in 85 jaar opge bouwde, volle ver stand zelf gekozen voor een pot met pen selen op haar linker onderbeen. Omdat ze het mooi vindt én om kleindochter Jolijn (37) te steunen. Jolijn mag - evenals eigenaar Jeff Zuidhof van Walk the Line - woensdag na drie maanden émdeHjk aan de bak. Tatoeëren is een contactberoep en net als pedicures, kappers en schoon heidsspecialisten mo gen tattoo artists hun vak weer uitoefenen. ,,Jeff en ik zitten nu al tot een week na Pasen volgeboekt, mede omdat klanten die een afspraak hadden vóór de lockdown de gewenste tatoeage zo snel mogelijk willen laten zetten." Om te vieren dat Jo- lijn, met inachtne ming van coranare- gels, weer aan het werk mag, vond oma Babs het leuk als eer ste een nieuw kunst werk te laten zetten. Toen Jolijn als 16-ja- rige puber haar eerste tatoeage liet zien, was oma er niet erg blij mee. En toen haar kleindochter jaren ge leden zelf leerde ta toeëren, was ze niet gelijk om. Maar vorig jaar liet ze opeens een schelp op haar rech- teronderbeen zetten. ,,Ik kom graag op het strand, van jongs af aan al als geboren Haagse." De pot met pense len - 'kwasten zijn voor huisschilders' - verwijst naar haar hobby: schilderen. Het kunstwerkje is niet alleen voor eigen ogen. Als het aan Babs ligt, verdwijnen de penselen slechts kort onder haar broek. ,,Ze staan vast prachtig onder een jurk, laat de zon maar komen." Jolijn Keerssemeeckers zet een tatoeage bij haar eerste klant na de lockdown: haar oma Babs Kloet. foto lex de meester Bouw een nieuwe kerncentrale, opperde demissionair pre mier Mark Rutte (VVD) onlangs in het RTL-verkiezingsde- bat. Een plek had hij al in gedachten: de Eemshaven. En nu zet Zeeland de deuren open voor de komst van een thoriumreac- tor. Veel kiezers zien beide als alternatief voor de in hun ogen le lijke zonnepanelen en windmolens. Maar ze worden misleid. Dat Rutte nu pleit voor kernenergie heeft een reden. De steun voor het klimaatbeleid brokkelt af door de komst van hogere windmolens en meer zonnepanelen in de wei. Bovendien is kern energie geen taboe meer voor jongeren, bleek onlangs uit onder zoek van Trouw. Dat maakt het onderwerp electoraal interessant. Is het ook reëel? Geen bedrijf waagt zich aan de bouw van een kerncentrale, zonder miljardensubsidie. Bovendien duurt het vijf tien jaar voordat die er staat. Mega-windparken op zee leveren dan goedkope stroom en maken kernenergie relatief duur. Een thoriumcentrale dan? Een proefcentrale kan er in 2035 staan. Maar die draagt niet substantieel bij aan de klimaatdoelen voor 2030 (-49 procent CO2). Een commerciële thoriumcentrale staat er niet voor 2050 en brengt het klimaatdoel van Parijs voor dat jaar (-95 procent CO2) niet dichterbij. Omwille van behoud van kennis en werkgelegenheid is het goed als Zeeland investeert in de ontwikkeling van thoriumcentra- les. Die kunnen kernenergie op den duur vervangen. Maar ze zijn geen oplossing in de klimaatdiscussie van de komende decennia. Geen bedrijf waagt zich aan de bouw van een kerncentrale, zonder miljardensubsidie Gemeente Sluis sluit drugspand Oude PSD-boot komt terug ALMANAK Uitgerekend toen de Goesenaar toe was aan zijn volgende knip beurt, moesten de kappers de deuren half december sluiten. Sindsdien is zijn coiffure uitge groeid tot een coupe waarop de Beatles jaloers zouden zijn ge weest. De opluchting was dan ook groot dat hij gisteren meteen Tip? redactie@pzc.nl terecht kon bij zijn vaste kapper. Goedgeluimd meldde hij zich op het afgesproken tijdstip. Het personeel keek wat ver stoord op. ,,We werken alleen op afspraak, meneer", zei de kapper op besliste toon. ,,O wacht. Nu zie ik het pas. Ik had je helemaal niet herkend. Met al dat haar." Maar er komt een moment dat het allemaal voorbij is en we elkaar weer gewoon mogen ontmoe ten, waar en wan neer we maar wil len. donderdag 4 maart 2021 De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag aan de Vin cent van Goghlaan in Vlissingen een man aan gehouden die voor ge luidsoverlast zorgde. De man, die vermoedelijk onder invloed was van drank en/of drugs, ver zette zich tegen zijn aanhouding. Agenten kregen rond 02.00 uur melding van geluids overlast. Daarop beslo ten ze de veroorzaker aan te houden. Hij ver zette zich daartegen en ook onderweg naar het cellencomplex gedroeg hij zich opstandig. René Hoonhorst Vlissingen Na drie IJZENDIJKE Burgemeester Marga Vermue van Sluis heeft dinsdag een drugspand aan de Watervlietseweg in IJzendijke gesloten. In het pand werd een hen nepkwekerij gevonden met 620 plantjes. Het gebouw blijft de ko mende drie maanden ge sloten. Het besluit is ge nomen aan de hand van het Damocles-beleid, dat ervan uitgaat dat drugs panden voor overlast en een onveilige buurt zor gen. VLISSINGEN De oude PSD-veerboot Koningin Emma komt terug naar Zeeland. Het schip - dat nu Estrella heet en in Scheveningen dienstdoet als sportvis boot - is daarmee gered van de sloop. Het schip wordt onder meer een bed breakfast. Bedoe ling is dat het komt te lig gen bij het Scheldekwar- tier in Vlissingen, waar het in 1933 is gebouwd. PSDnet.nl, die herinnerin gen aan de Provinciale Stoomboot Diensten le vend houdt, heeft zich in gezet voor de terugkeer van het schip. Het voer in 1965 voor het laatst voor de PSD: tussen Kats en Zierikzee. Verwacht wordt dat de Koningin Emma binnen enkele weken op eigen kracht terugkeert naar Zeeuwse wateren. Wat gaat u als eerste doen als de lockdown voorbij is en de maatre gelen worden versoepeld? De coronacrisis duurt inmiddels een jaar en al veel maanden heb ben we met strenge beper kingen te maken. Winkelen op af spraak, de kapper net weer open maar al wekenlang volgeboekt, het theater zit nog steeds potdicht. We mogen slechts één bezoeker ont vangen en die moet voor de avond klok alweer thuis zijn. We snakken naar de terugkeer van onze vrij heid. Gewoon je collega's weer zien. Nog even een uurtje winkelen. En de dag met vrienden afsluiten in de kroeg: dat mag, want die extra calorieën heb je er 's middags nog af getraind in de sportschool. Wij zijn benieuwd waar u het meest naar uitziet. Wat doet u als eerste als we weer wat meer bewegings vrijheid hebben, wie wilt u ont moeten, welke bezigheid wilt u snel weer oppak ken? Laat het ons weten in een mail naar web@pzc.nl. Het is fijn als u een foto kunt meesturen. Wij plaatsen de reacties binnenkort op de website en in de krant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30