upperwareparty Grensarbeiders uit België vallen in vaccinatiegat Aantal positief geteste Zeeuwen gestegen naar 627 2 WILLEM VAN DAM Column We noemden haar tante - tante Rietje. Tante Rietje was geen echte tante, ze was een overbuurvrouw. Maar om dat zij nogal vaak (soms té vaak) bij ons over de vloer kwam, noemden wij haar tante. Tante Rietje was ge trouwd met Jopie. Geen ome Jopie, oh nee, geen sprake van! Want Jo- pie was een klein, onaangenaam mannetje, wiens geringe gestalte werd gecompenseerd door een paar grote handen, waarmee hij graag op Rietje los timmerde. Als Jopie zijn gramschap weer eens op haar wilde botvieren, zocht zij meestal een veilig heenkomen in onze bo venwoning. En zo was Rietje gaan deweg van overbuurvrouw tot tante gepromoveerd. kunt bewaren; precies, Tupperwa- redoosjes. perwareparty's. Dat waren huiska merbijeenkomsten waarbij me vrouwen (nooit meneren) zich van die doosjes lieten aansmeren. U voelt 'm al, daar viel bij ons thuis ook niet altijd aan te ontkomen. Dan werden de stoelen in een kring gezet, verschenen er glazen met si garetten (Golden Fiction) en scho teltjes met chocoladeflikken (Droste) op de salontafel en pre dikte tante Rietje de bijeengedre ven buurvrouwen, vriendinnen en kennissen de zegeningen van het Tupperwarebakje. Een verkoopfor mule, die decennia lang succesvol was. DE STELLING Vandaag: Laat die alternatieve kerncentrale maar komen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters 10 MINUTEN WINKELEN OP AFSPRAAK Tholenaar van huishoudtrap geslagen AARDENBURG Sporenonderzoek bij huis verdachte in zaak Ichelle MIDDELBURG In gesprek met winnaars Four Freedoms Award Mensen in deze leeftijdscategorie in Nederland krijgen via de eigen huisarts een uitnodiging voor een prik met het AstraZeneca-vaccin. Het Agentschap Zorg en Gezond heid van de Vlaamse overheid no digt iedereen uit die op een adres in Vlaanderen staat ingeschreven, on geacht de nationaliteit. Maar Belgen die in Nederland wonen krijgen die dus niet. Als inwoners van Neder land horen ze via de Nederlandse overheid gevaccineerd te worden. Een Belg, woonachtig in Zeeuws- Vlaanderen, wijst in een mailtje aan de PZC op de situatie van zijn 60-ja- rige vriendin, die in België als ver pleegster werkt bij de geneeskun dige dienst van een groot bedrijf. Ze wonen al meer dan tien jaar in Zeeuws-Vlaanderen, maar werken beiden in België. Als grensarbeider hebben ze hun ziekteverzekering en huisarts in het land van arbeid. ,,Haar werkgever heeft, zoals het verwacht wordt, alle personeelsle den doorgegeven voor inenting. Onze verbazing was groot dat zij niet werd uitgenodigd. Aangezien ze niet in het Belgisch bevolkings register staat, kan dit niet volgens Belgische overheidsinstanties", schrijft de man, die anoniem wenst te blijven. Contact met het RIVM en de GGD in Nederland bracht ook geen soelaas. ,,Heel het verhaal uit de doeken gedaan maar ook zonder ge volg. In Nederland weten ze natuur lijk niet dat zij eerstelijnsverpleeg- kundige is. We kregen te horen dat ze binnenkort sowieso toch uitno diging zou krijgen aan de hand van geplande strategie op basis van leef tijd in Nederland. Maar aangezien we geen Nederlandse huisarts heb ben zal dit ook niet lukken. Onder tussen blijft mijn vriendin vol over- Haar werkgever heeft alle personeelsleden doorgegeven voor inenting. Zij werd niet uitgenodigd gave en motivatie haar werk uitoe fenen, moet ze Covid-testen afne men, enzovoorts. Maar zonder vac cin! Terwijl haar collega's wel in geënt zijn en zij tot nu toe geen en kel perspectief heeft. Lang leve het ééngemaakte Europa!", merkt hij bitter op. De GGD Zeeland laat weten be kend met te zijn met het vaccinatie gat waarin grensarbeiders dreigen te vallen. Met de GGD Nederland en het RIVM wordt gezocht naar een snelle oplossing. Vlissingen telde vorige week de meeste positieve testen in de pro vincie, namelijk 162 (vorige week 97). Daarna volgen de gemeenten Middelburg met 119 (was 127), Ter- neuzen 73 (51), Veere 40 (57), Schouwen-Duiveland 38 (29), Tholen 35 (26), Noord-Beveland 29 (17), Hulst 26 (22), Goes 25 (66), Ka- pelle 25 (15), Reimerswaal 23 (36), Borsele 20 (30) en Sluis 12 (14). De besmettingsgraad lag vorige week in Zeeland onder het landelijk gemiddelde. Van de 25 regio's had den 7 GGD'en naar verhouding minder besmettingen vastgesteld dan de GGD Zeeland. In de Zeeuwse GGD-teststraten zijn in de periode van 22 tot en met 28 februari 5710 testen afgenomen. Dat zijn er 455 meer dan in de voor gaande week. Sinds de opening van de basisscholen ziet de GGD meer kinderen in de teststraten. Kinde ren met een snottebel mogen niet de klas in. Als een test uitwijst dat een kind niet besmet is met corona, kan een leerling weer direct naar school. Ruim 32.000vaccinaties In de twee vaccinatielocaties van de GGD in Goes en Terneuzen zijn de afgelopen week in totaal 6280 men sen gevaccineerd. De teller stond zondag 28 februari op 32.352 prik ken. In dit getal zijn de vaccinaties gegeven door de huisartsen en in de zorginstellingen niet inbegrepen. Het werkelijke aantal coronaprik- ken in de provincie ligt dus hoger. Maandag opende de GGD in Middelburg de derde vaccinatielo catie in de provincie. op tante Rietje? Omdat zij in doos jes deed - in van die kunststof doosjes, waarin je zo handig maca roni, soep en kliekjes bietensalade Nederland (platform 'voor alle jonge mensen boven de 49 jaar') het nog zeker: 'Een Tupperwareparty raakt nooit uit de mode.' Nou, vergeet het. Vorige week werd bekend dat Tupperware in ons land stopt met de verkoop van haar bakjes en schaaltjes. Van die doosjes waarin je zo handig een kliekje kunt bewaren donderdag 4 maart 2021 Tante Rietje organiseerde Tup- Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik heb zin in ouderwets winkelen 1171 stemmen THOLEN Een Tholenaar heeft dinsdag bij de politie aan gifte gedaan van mishan deling. Hij zou door een plaatsgenoot zijn gesla gen. Een 21-jarige ver dachte is aangehouden. De man stond rond half vijf op een trapje bij zijn woning aan de Kotter- straat, toen hij woorden kreeg met de verdachte. De twee hebben een za kelijke ruzie. Dat liep uit de hand, waarna het slachtoffer vuistslagen in het gezicht kreeg en van het trapje viel. Daarna ging de mishandeling vol gens de politie nog even door. De verdachte is aangehouden. De politie heeft gisteren voor de tweede dag op rij onderzoek gedaan in en om de woning van S. H. aan de Markt in Aarden burg. De vrouw wordt ver dacht van de moord op Ichelle van de Velde uit Oostburg. Volgens het Openbaar Ministerie (OM) gaat het om 'nader spo renonderzoek'. Ook in de winkel van de verdachte is onderzoek gedaan. Het OM zwijgt over waarom het onderzoek nodig is. Vorige week werd het voorarrest van H. (44) met negentig dagen verlengd. Zeeuwse jongeren gaan woensdag 31 maart om 14.00 uur in gesprek met de winnaars van de die dag uitgereikte Four Freedoms Award. De Zeeuwse zangeres en rechtenstudent Isabel Provoost (21) bevraagt Maria Ressa over de Freedom of Speech. Student aan het Univer sity College Roosevelt Demi de Randamie (21) gaat in gesprek over de Freedom from Want. Zeeuwse rapper Cycz (Bram Mvambanu, 27) komt uit Middelburg en is verbonden met Free dom from Fear. De Am sterdamse Just Pallandt (17) praat met Azza Karam over de Freedom of Worship. Verschillen in vaccinatiebeleid tussen België en Nederland zor gen dat Belgische grensarbei ders die in Nederland wonen tussen wal en schip vallen. Dat merken 'Belgische Zeeuwen' die niet in Zeeland, maar in België naar de huisarts gaan en tussen de 60 en 64 jaar oud zijn. Theo Giele Terneuzen -Een in Zeeuws-Vlaanderen woonachtige Belg Het aantal positief geteste Zeeuwen is vorige week toege nomen tot 627. Vorige week waren dat er 587. Dat meldt de GGD Zeeland. Eén op de vier Zeeuwse besmettingen kwam in de gemeente Vlissingen boven water. Theo Giele Goes Maar hoe kom ik nu toch zo plots Twee jaar geleden wist 50+ in Naast de knipperbol, de telefoon cel en het cassettebandje verliezen we nu ook de Tupperwareparty. Niets is nog zeker in dit leven.' ME ALTIJfe AL AFSEVRAAS& V/AAR &IE NAAM OP SLAAT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2