24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Ik zal niet zeggen dat een gevoel van opluchting me bekroop toen ik dinsdag Jojanneke uit de prostitutie (NPO 3) keek. Daarvoor waren de verhalen van de vrouwen 'uit het wereldje' te goor en te ongemakke lijk. Jonge meiden, kinderen nog, die op hun 13de of 14de de prostitutie in worden gerommeld. Een groei ende groep. In Nederland, ik zeg het er voor de zeker heid maar even bij. Oulaya was slachtoffer van een loverboy, Sharon van iemand die haar chanteerde met naaktfoto's. Ze werkte dagelijks na schooltijd een batterij mannen af. Mia was net meerderjarig toen een behendig pra tende pornoproducent haar na een paar cocktails zo ver kreeg om ja te zeggen tegen haar eerste film. En dan was er nog de moeder van twee die zichzelf op internet aanbood, om zich voor een paar tientjes anaal te laten nemen tegen een boom in het bos. Ze moest toch ergens de kost mee verdienen. Vaccin Dolly Parton BoekJoe Speedboot verfilmd INTERVIEW RUUD DE WILD EN OLCAY GULSEN Ze hebben al een tijd een relatie, maar zijn vanaf morgen ook collega's. Ruud de Wild en Olcay Gulsen over hun programma dat ze thuis, in quarantaine, bedachten. Het voelt alsof ze altijd al een koppel zijn geweest, Ruud de Wild ra diodeejay en schil der) en Olcay Gul- sen (tv-presenta- trice en onderneemster), zo zijn ze aan elkaar gewaagd. ,,We horen bij elkaar'', beaamt De Wild (51). Toch zijn ze nog niet zo lang samen: in 2019 kregen ze een relatie, die na een paar maanden werd verbroken. Daarna vonden ze elkaar opnieuw. En nu zijn ze klaar voor de volgende stap: een programma, samen. Eigen lijk zouden ze in november van start gaan, maar corona verpestte dat feest. Eerst werd Olcay ziek, daarna Ruud. Nu in de herkansing dus. Elke vrij dagmiddag in maart gaan ze op NPO Radio 2 én online op social media het weekend inluiden met Wild in het Weekend: Ruud vs. Olcay. Ze strijden tegen elkaar, bijgestaan door be kende duo's als zanger Guus Meeuwis en zijn aanstaande, stylist Manon Meijers. Ruud: ,,Wij zijn niet zo grof als die twee.'' Olacy: ,,Wij zijn geen ruziemakers, maar we gaan wel de strijd met el kaar aan.'' Ruud: ,,Twee haantjes, alles is ge oorloofd in de spelletjes die we gaan spelen.'' Olcay: ,,Echt alles: intimidatie, valsspelen. Voor de show kiezen we een eigen goed doel waarvoor we strijden.'' Ruud: ,,We houden van spelletjes, maar niet van verliezen.'' Ruud: ,,Dat is wel vergelijkbaar met ons. Zij is de betweter.'' Olcay: ,,Noem je me nu echt een betweter?'' Ruud: ,,Nee liefje, zo bedoel ik Olcay: ,,Jij hebt iemand nodig naast je die je kan corrigeren.'' Ruud: ,,Ja ja, dat is waar, we zijn el- kaars gelijken.'' Olcay: ,,Ruud kan wel beter tegen zijn verlies.'' Ruud: ,,Laat ik haar dan winnen? Nee, maak je geen zorgen.'' Olcay: ,,Zoiets als Ron's Honeymoon Quiz, waarbij de bruidegom in de soep kon vallen.'' Ik vind Olcay te gek en soms heb ik het idee dat het wederzijds is Ruud: ,,Of de kastjes van Willem Ruis. Geen zaklopen nee, we hebben onze ondergrens. Nieuwerwetse ge zelligheid. Als je goed omschrijft wat er gebeurt, werkt het ook op de ra dio.'' Olcay: ,,De mensen thuis kunnen meespelen, die besluiten bijvoor beeld met wie we een koppel vor men. Het is gezinsentertainment, gezellig het weekend in. Er is al zo weinig te doen door corona.'' Olcay: ,,Letterlijk aan de keukentafel, ja. Tijdens de eerste lockdown. Wij zijn op Instagram al langer een duo en er kwam steeds meer vraag naar een programma dat we samen doen.'' Ruud: ,,Ik denk dat we een best herkenbare dynamiek hebben, bij ons is niets gescript. Toen we onlangs na een tripje naar Lissabon tien da gen in quarantaine moesten - dat De verhalen waren verbijsterend, misselijkmakend en om razend van te worden. En toch dacht ik ook: eindelijk. Eindelijk een serie die de keerzijde laat zien. Van al die naaktfoto's waarvan we het tegen woordig normaal vinden dat de jeugd ze rondstuurt naar elkaar. Dat heet spannend en jezelf ontdekken. De enige laffe waarschuwing die zogenaamde experts in de media geven is 'zorg dat je hoofd en je tatoeages er niet opstaan'. Maar ook als tegenhanger van al die zogenaamde dagboeken van chique callgirls in de grote damesbla den en in tv-series. Want dat is toch een fantasie van elke vrouw? Om op stiletto's en in een designerjurkje een hotelkamer binnen te stappen, waar je je vervol gens laat vernederen door een rijke man. Om daarna met je verdiende geld weer bevallig de hotelkamer uit te heupwiegen. En laat ik ook de recente carrièreswitch van Ferry Doedens niet vergeten. Van GTST naar een pornosite, waar hij zichzelf voor de camera aftrekt voor geld. Hij vangt zo 30.000 per maand. Stoer man, echt iets om aan talkshowtafels over te vertellen. Ferry mag als dertiger misschien beseffen wat hij doet - iets wat ik overigens waag te betwijfelen gezien zijn verleden als drugsverslaafde - maar welk voorbeeld geeft hij aan een 16-jarige? Maar als je dat hardop zegt, ben je een preutse moraalridder of kleingeestige gereformeerde trut en niet van deze tijd. hard nodig. Kom maar door met de verhalen over misbruik, schaamte en de moeizame weg uit het we reldje. Het is hoog tijd dat mensen de schellen van de ogen vallen, en niet alleen de jeugd. Quote van de dag 'Binnen twee maanden had ze haar vrachtwagenrijbewi' Wat een stunt!' Prostitutie MUZIEK FILM De succesro man Joe Speed boot van Tommy Wieringa (foto, in Nederland al leen al 400.000 exemplaren ver kocht) wordt verfilmd. Sam de Jong doet de regie en Jan Ei lander en Daniël Samkalden schrijven het scenario. donderdag 4 maart 2021 Marlies van Leeuwen Het persbericht spreekt van een 'ultieme strijd'. Als opwarmertje gebruiken jullie onder meer een clip van de scheldende Tiny en Lau die samen een kerstboom versier den. Kunnen jullie goed ruziema ken? Hoe gaat dat dan tussen jullie? Ik zag een fragment van Willem- Alexander en Maxima waarin zij hem 'een beetje dom' noemde. Het is niet alleen radio, ook een online tv-programma. Aan wat voor spellen denken jullie? Olcay en Ruud: Wij horen bij elkaar 44 —Ruud de Wild Dit programma is bedacht dankzij het virus. Dolly Parton is ingeënt met het coronavaccin van farmaceut Moderna. De 75-jarige zange res droeg zelf 1 miljoen dollar bij aan de ont wikkeling ervan. Ter viering zong ze op melodie van haar mega hit Jolene 'Vac cine, Vaccine'. Kortom, de serie van Jojanneke van den Berge is - Yvon Jaspers is blij met boer Bertie, die zich voor Onze boerderij in Europa liet omscholen tot chauffeur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24