Esther Vergeer ook chef paralympiërs bij Winterspelen Peking glorie én totale ondergang 21 V 7 e&m wel het zwaarste obstakel. Ajax, dat dit jaar tussen twee remises tegen PSV elf zeges noteerde en zich met overwinningen op rivalen Utrecht, AZ en PSV bij de laatste vier voegde. Sentimenten tellen niet, was de boodschap van De Jong en Schöne. En Jansen zag kansen als Heeren veen er een vechtwedstrijd van kon maken. De aspiraties ten spijt, Jansen, De Jong en Schöne beleven de bekerfi nale op 18 april niet in de Kuip, maar hooguit thuis, voor de buis. Aanspraak op meer maakte de thuisclub gisteren ook nauwelijks. Vooral voor rust liet Heerenveen zich afbluffen. In de slotminuut daarvan kwam De Jong nog het dichtst bij een treffer, nota bene met een sluwe lob van bijna dertig meter afstand. Verder was het Ajax dat zich er op de flink toegetakelde grasmat niet van liet weerhouden om na mindere optredens (aan de bal) tegen Lille en PSV het heft in handen te nemen. Toen Ajax na vergeefse pogingen over links het eens over rechts pro beerde, was het raak. Met een ou derwets recept. Antony die ruimte creëert om met links voor te geven. Liet hij eerder dit seizoen Sébastien Haller en Klaas-Jan Huntelaar zo raak koppen, daar hoefde Davy Klaassen de bal nu alleen nog maar te schampen met het hoofd. Dat deed de schaduwspits, die patent heeft op openingstreffers. Afmaker en aangever waren vervolgens zelfs met schoten nog dicht bij een tweede treffer. Die kwam er voor rust niet, ook omdat Klaassen zijn tweede treffer afgekeurd zag wor den. Dusan Tadic bediende hem op de doellijn na fraai voorbereidend werk, maar de captain had daarbij wel zijn hand gebruikt. Ajax kon het zich ook permitte ren steunpilaren Blind en Klaassen te vervangen. Sean Klaiber mocht zijn eerste minuten van het jaar maken, terwijl Mohammed Kudus, de vervanger van de niet okselfrisse Klaassen, koud in het veld de beslis sing forceerde. De Ghanees werd gevloerd door Pawel Bochniewicz. Tadic schoot, na dik een uur spelen, de door Bas Nijhuis toegekende pe nalty onberispelijk in de boven hoek. Als Vitesse toen twijfelde over de tegenstander in de eind strijd, dan wisten de Arnhemmers dat na de 0-3 van David Neres wel. De komende dertien maanden is Esther Vergeer dus chef de mis sion tijdens twee Paralympische Spelen. ,,De vraag of dat te combi neren is, was voor mij de grootste breinbreker toen ik gevraagd werd voor Peking. Ik heb er goed over nagedacht en kwam tot de con clusie dat het heel praktisch en ef ficiënt is om voor beide Spelen chef te zijn. Vooral omdat ik, met betrekking tot corona, veel erva ring opdoe in Tokio. Die kan ik meenemen in de voorbereiding naar Peking. Daar kunnen de win tersporters van profiteren.'' Vergeer is na zware behandelin gen volledig hersteld van borst kanker. Corona was voor haar gek genoeg nog een klein gelukje. ,,Het uitstellen van de Spelen in Tokio gaf mij de tijd om te herstel len. Ik voel me heel fit.'' f k De wintersporters kunnen profiteren van de ervaring die ik opdoe in Tokio De huidige coronasituatie maakt volgens Vergeer de rol als chef extra interessant. ,,We moe ten met zo veel dingen aan de slag om alles voor de sporters zo goed mogelijk te faciliteren. Je wordt daarbij gedwongen te kijken naar wat er allemaal wél mogelijk is. Je moet creatief, flexibel en stressbe- stendig zijn. Dat zijn goede lessen om mee te nemen in de rest van mijn leven.'' Vanzelfsprekend heeft corona ook voor een chef de mission grote nadelen. ,,De voorbereiding voor de Winterspelen van Pye- ongchang was echt anders. Toen kon ik als chef gewoon bij de spor ters langsgaan en ze in hun na tuurlijke omgeving meemaken. Dat mis ik wel echt in deze fase. Chef zijn blijft een onwijs leuke baan, maar om het voornamelijk van achter je computer te doen maakt het wel minder gemakke lijk. ,,De rol van een chef is toch vooral verbinden. Dat gaat face to face in de omgeving waar de spor ter zich het meest prettig voelt toch gemakkelijker. De afgelopen tijd is superzwaar geweest voor alle sporters. Het is echt een heel groot compliment waard hoe zij, met een uitgestelde Spelen, het hoofd koel houden en de motiva tie houden om te blijven trainen. Ik wil ze helpen deze energie vast te houden richting Tokio en Pe king.'' Lukaku (74 miljoen euro), Achraf Hakimi (40 miljoen), Nicolo Barella (28 miljoen) en Christian Eriksen (27 miljoen). Inter profiteert abso luut van hun kwaliteiten op het veld, maar kraakt inmiddels ook onder het gewicht van de transfer sommen en salarissen. De acute problemen bij Suning versterken de al langer rondzin- gende geruchten over een nieuwe overname van Inter. Zeker nu Zhang hulp heeft gekregen van de Chinese staat is de verwachting dat hij zijn imperium verder zal willen ontdoen van overbodige franje. Maar in het geval van Inter is dat eenvoudiger gezegd dan gedaan: de schuld van de club bedraagt inmid dels rond de 800 miljoen euro, ter- wijl de marktwaarde op zo'n 400 miljoen blijft steken. Suning voerde al onderhandelingen met de Britse investeringsmaatschappij BC Part ners, maar die deal lijkt van tafel. De situatie van Inter, dat de titel- W Laat Wijnaldum zich afschrikken door de dreigende wolken aan de horizon? race vanavond voortzet met een uitwedstrijd tegen Parma, is ook vanuit Nederlands perspectief inte ressant. Met Stefan de Vrij (29) is er al een Oranje-international aan boord in Milaan en mogelijk krijgt hij komende zomer gezelschap van Georginio Wijnaldum. De 30-jarige middenvelder is bezig aan de laatste maanden van zijn contract bij Liverpool, waarna hij als transfer vrije topspeler bij heel veel Euro pese eliteclubs op het wensenlijstje zal staan. Geweldig middenveld Inter zou in sportief opzicht zeker een aantrekkelijke optie zijn voor Wijnaldum: met de Italiaanse reve latie Barella en de eindelijk ont brande Eriksen kan hij een gewel dig middenveld vormen. De vraag is: laat hij zich afschrikken door die dreigende wolken aan de horizon? Al lijkt de kans groot dat het nood weer boven Milaan al ruim voor die tijd is losgebarsten. donderdag 4 maart 2021 GO Mohammed Kudus wordt ge vloerd door Pawel Bochniewicz: strafschop voor Ajax, ziet ook Lasse Schöne. Dusan Tadic schiet vervolgens feiloos bin nen: 0-2. FOTO PIM RAS Esther Vergeer (39) wordt ook chef de mission voor de para lympische ploeg die begin vol gend jaar afreist naar de Win terspelen van Peking. De voor malige rolstoeltennisster was al chef in Pyeongchang in 2018 en voert komende zomer ook de paralympische equipe aan in Tokio. Daniël Dwarswaard Rotterdam - Esther Vergeer (39) Vergeer is chef de mission bij de komende twee Paralympi sche Spelen. foto pim ras Het superkoppel 'LuLa', Romelu Lukaku en Lautaro Martinez, in de spits bij Inter. foto epa H Au snuf'1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21