'Chinees' Inter koerst af op 20 Kort Mollema wint ook in Italië Blessure De Ligt valt mee Streep door dubieuze sprint Wil Tokio buitenlandse fans? Virus Snooker Drenthe HEERENVEEN - AJAX TOTO KNVB-BEKER De finale van de KNVB-beker gaat op 18 april tussen Vitesse en Ajax. De Amsterdammers rekenden gisteren kinderlijk eenvoudig af met Heerenveen, om op drie fronten koers te houden: 0-3. Quote van de dag 'Dit is een onvergetelijke dag. Ik heb het vaccin gekregen' Bauke Mollema heeft gisteren de Trofeo Laigueglia op zijn naam geschreven. Dat is de eerste profkoers van het jaar in Italië. De 34-jarige Nederlandse renner van Trek- Segafredo kwam solo aan in Laigueglia. De Colombiaan Egan Bernal werd op 39 secon den achterstand tweede, voor de Belg Mauri Vansevenant. Mollema won een kleine twee weken geleden al de eerste etappe van de Tour des Alpes Maritimes et du Var. De blessure die verdediger Matthijs de Ligt van Juventus dinsdagavond aan de kant hield bij het thuisduel met Spezia (3-0) lijkt mee te vallen. Volgens de landskampioen heeft nader onderzoek uitgewezen dat een spierblessure waarschijnlijk is uitgesloten. De Ligt zal in Turijn de komende dagen aan vullende testen ondergaan. Juventus maakte niet bekend wat De Ligt precies mankeert en wanneer hij zijn rentree kan maken. Katowice zal vanaf dit jaar niet meer dienen als aankomstplaats in de Ronde van Polen, met de levensgevaarlijke sprint bergaf waarts. In de plaats daarvan staat daar nu een tijdrit op het programma. Op 5 augustus 2020 ging het vreselijk mis. In de eindsprint voor ritwinst in de eerste etappe zette Dylan Groenewegen Fabio Jakobsen klem. De ren ner van Deceuninck - Quick-Step vloog de hekken in, verloor bijna al zijn tanden, liep scheurtjes en breuken in zijn schedel en ge hemelte op en brak ook nog zijn neus. Hij herstelt nog altijd van zijn zware blessure. Heerenveen Ajax beleefde in Friesland een vrij zorgeloze avond, waarin de club naast de straatlengte voorsprong in de eredivisie en het entreebewijs voor de achtste finale van de Europa League ook de plek in de bekerfi nale veiligstelde. Heerenveen bleek een paar maatjes te klein. Dat ter wijl die club volgens trainer J ohnny Jansen niet alleen de belangrijkste wedstrijd van het seizoen speelde. Sterker nog, de belangrijkste wed strijd sinds de bekerfinale van 2009. Dat was in Friesland eigenlijk al leen voor de wedstrijd te merken. Heerenveen trommelde online zes duizend toeschouwers op. Zij kre gen, net als de spelers toen zij het veld betraden, naast een aantal vuurspuwende korven een blits filmpje te zien waarin zo'n beetje alle clubhelden en triomfen langs flitsten. Ook de grootste prestatie ooit van Heerenveen, de beker winst van 2009, toen FC Twente na een strafschoppenserie werd ver slagen. Een dag voor de halve finale zat de perskamer voor het eerst 'vol', had ook Jansen gezien. Dat had ook te maken met de aanwezigheid van Lasse Schöne en Siem de Jong. Twee Ajax-jongens, na omzwer vingen beland bij het afgegleden Heerenveen. De club die in de voor bereiding alles verloor, vervolgens verrassend gelijke tred hield met Ajax in september, maar zich door heel wisselvallige resultaten alweer terugvindt op plek 10. Zo kan Hee renveen twee keer Feyenoord ver slaan met vier treffers, maar er te gen het geplaagde PEC net zo goed vier incasseren. Het bekertoernooi bood desal niettemin een uitgelezen kans om weer eens in Europa te geraken. Daar waren nog twee zeges voor nodig. Om te beginnen misschien TOTO KNVB-BEKER Uitslagen Inter steekt in blakende vorm en lijkt voor het eerst in elf jaar op de titel af te koersen. Sinds de gewon nen derby tegen stadsrivaal AC Mi lan (3-0) gaat het in de pers vooral over het onstuitbare spitsenduo 'LuLa' (Romelu Lukaku en Lautaro Martinez) en het tactisch vernuft van trainer Antonio Conte. Maar hoe zonnig de korteter- mijnvoorspellingen ook mogen zijn, aan de horizon pakken zich onmiskenbaar grote, donkere wol ken samen. Ze komen aandrijven vanuit China, waar sinds 2016 de ei genaars van Inter zetelen. Suning, een webwinkelgigant met vertak kingen naar onder meer de vast goedbranche, kocht destijds voor 270 miljoen euro een meerder heidsbelang in Inter, maar verkeert nu in zwaar weer door de corona- pandemie. Het megaconcern schrapte eerder deze week per di rect zijn Chinese voetbalactivitei ten: Jiangsu Suning FC, dat in no vember nota bene nog de landstitel greep, hield zo ineens op te bestaan. De consequenties voor Inter zijn vooralsnog ongewis. Suning kreeg eerder deze week acute hulp vanuit de Chinese staat, die voor omgere kend 1,9 miljard euro aan aandelen in het concern overnam. Daarmee heeft eigenaar Jingdong Zhang, wiens zoon Kangyang 'Steven' Zhang fungeert als voorzitter van de Milanese voetbalclub, in elk ge val weer wat lucht. Investeren Zhang junior was sinds de over name nooit te beroerd om flink te investeren in Inter. Bijna alles was mogelijk, als het almachtige Juven- tus maar van de Italiaanse troon zou worden gestoten. De laatste twee jaar kwamen onder anderen Profvoetballer Royston Dren the (33) is door de rechtbank in Breda vrijge sproken van het witwassen van 176.500 euro twee jaar geleden. Nog deze maand volgt er een besluit over het al dan niet toelaten van buitenlandse fans tijdens de Spelen van Tokio. Dat zei Seiko Hashimoto, voorzitter van het lokale organisatiecomité, gisteren. Eerder had de krant Mainichi geschreven dat de Japanse regering buitenlands publiek wil weren. donderdag 4 maart 2021 WIELRENNEN VOETBAL WIELRENNEN ALGEMEEN GO 2 Het agressieve rhinopneumo- nie-virus dat in Valencia op dook is nu ook in Doha. Twee paarden van springruiter Sven Schlüs- selburg zijn po sitief getest. De Duitser was uit Valencia ge komen voor wedstrijden in Doha. I Zevenvoudig wereldkampi oen Stephen Hendry heeft bij zijn rentree na negen jaar afwezigheid verloren. De 52-jarige Schot ging in de eer ste ronde van het Gibraltar Open met 4-1 onderuit tegen Matthew Selt. Ajax op zakelijke wijze naar de finale Heerenveen J Ajax Johan Inan HALVE FINALES Gisteren Heerenveen - Ajax 0-3 Dinsdag Vitesse - VVV 2-0 Finale: 18 april, de Kuip, Rotterdam Sportief beleeft Internazionale zonnige tijden, met het eerste kampioenschap in elf jaar tijd in zicht. Maar achter de schermen stapelen problemen en schul den zich op, zeker nu de gene reuze Chinese eigenaar in zwaar weer verkeert. Maarten Dekker Milaan —Oud-topvoetballer Pelé is in Brazilië gevaccineerd tegen Covid-19

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20