JA Deze tattoo is voor. JOL Productie onverminderd De nieuwe Baantjer is er! Ajax bereikt de finale Is een thorium- reactor Walcheren Sigrid Kaag 'Ik ga nooit mijn mond houden' De politie trof in totaal 108 syn thetische drugslabs aan, een stij ging van 20 procent ten opzichte van 2019. Ook het aantal gevonden opslaglocaties steeg met 23 pro cent. Dat blijkt uit het Landelijk Overzicht Synthetische Drugs dat de politie vandaag naar buiten brengt. De politie had verwacht dat de De prijzen zijn niet gedaald. Dat duidt erop dat de vraag niet is afgenomen coronamaatregelen de vraag naar synthetische drugs als xtc en speed zouden doen afnemen. Clubs bleven gesloten en festivals werden afgelast. ,,Wie danst er nu een hele nacht lang in zijn woon kamer?'' vraagt Max Daniel, por tefeuillehouder Drugs van de po litie, zich hardop af. ,,Toch draaide in 2020 de productie van synthe tische drugs op volle toeren en zijn de prijzen niet gedaald. Dat duidt erop dat de vraag niet is af genomen.'' Ook het aantal crystal-methlabs in Nederland blijft toenemen. Ontdekte de politie in 2019 nog 10 van deze labs, vorig jaar waren dat er 32. ,,En die groei zet dit jaar door'', aldus Daniel, die zich zor gen maakt over de samenwerking tussen Nederlandse drugsbendes met Mexicaanse kartels. ,,We slui ten niet uit dat er afspraken met die kartels bestaan over het verde len van de winst.'' Voor de laatste fase in het pro ductieproces van crystal meth, het maken van kristallen, worden nog steeds Mexicanen ingevlogen. ,,De kwaliteit die de Mexicanen leve ren, hebben we in volledig Neder landse labs nog niet aangetrof fen'', zegt Daniel. Alle synthetische-drugslabs zijn gevaarlijk voor de gezondheid en schadelijk voor het milieu. Met crystal-methlabs is het extra op passen, zegt Marloes Lippens, Eenheidscoördinator Syntheti sche drugs van de politie Brabant Oost. ,,In die labs hangen uiterst schadelijke kwikdampen. We proberen onze agenten zo goed mogelijk op te leiden. Het openen van een vrieskist kan al levensge vaarlijk zijn.'' De politie kreeg in coronatijd meer tips van burgers. In Brabant Oost is een kwart van de drugs labs daardoor ontdekt, vertelt Lip pens. Het aantal aangetroffen drugslabs in heel Brabant steeg flink: van 25 naar 31. Ook in Gro ningen, Drenthe, Overijssel, Noord-Holland en Utrecht nam dat aantal toe. PU s \',^S €10,99 Amsterdamse ploeg laat |r Heerenveen kansloos: 0-3 de oplossing voor het klimaatprobleem? donderdag 4 maart 2021 Nieuwsmedia Na drie maanden weer aan de bak. Tatoeëerster Jolijn Keerssemeeckers van de Vlissingse shop Walk The Line kon haar geluk niet op. En wie was haar eerste klant gistermorgen? Haar eigen oma Babs dus. Zij liet door haar kleindochter een tattoo van een potje penselen op haar onderbeen aanbrengen. „Staat vast prachtig onder een jurk", zei de 85-jarige Babs, die in haar vrije tijd graag mag schilderen. zeeland 2 P8 Fiks meer drugslabs opgerold in coronajaar Zelfs in het festivalloze coro najaar is de productie van syn thetische drugs onverminderd doorgegaan. Tot die verras sende conclusie komt de poli tie, die in 2020 meer drugslabs ontmantelde dan het jaar er voor. Koen Voskuil Leusden Max Daniel, politie Deel 88! #KOOPNUEENBOEK #STEUNJEBOEKHANDEL P20-21 ZEELAND 4-5 Wolken en wat regen of motregen pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: 7°C Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1