Ze passen prima in het straatbeeld SP verdwijnt definitief uit raad Goes, niemand wil leeg stoeltje opvullen Zorghotel mag gebouwd worden in buitengebied 7 HOEDEKENSKERKE TINY HOUSES Inwoners van Hoedekenskerke zagen ze gisteren letterlijk vliegen. Een grote kraan takelde vijf tiny houses naar hun nieuwe stek aan de Vinningestraat. Hoewel de nieuwe woonvorm revolutionair is voor het dorp, passen de huisjes opvallend goed in het straatbeeld. Van een eindje lijken ze willekeurig op het veld te zijn gedropt, maar niets is minder waar. De huisjes staan keu rig in lijn met bestaande huizen blokken eromheen. En door het gebruik van donkergrijze gevelbe kleding en de puntdaken, passen ze ook nog eens mooi bij de gepot- dekselde schuurtjes aan de ene kant van het terrein en het appar tementengebouw van Beveland Wonen aan de andere kant van het veld. De huisjes zijn gebouwd bij Mill Home in het Oost-Brabantse Mill. Mede-eigenaar Maarten Besemer vertelt dat hij er al zo'n dertig heeft verkocht. ,,Dit zijn de eerste die we leveren aan een woningcor poratie." Speciaal voor Beveland Wonen zijn ze uitgerust met infrarood- panelen. Niet de mooiste maar wel de meest zorgeloze manier van verwarmen, zegt Besemer. Architect Auke de Vor heeft ze zo ontworpen dat ze een comfortabel gevoel oproepen ,,We kunnen ze ook met vloerver warming leveren, maar dan mag je bijvoorbeeld geen kleed op de grond leggen." De bewoners hebben straks 28 vierkante meter tot hun beschik king. Toch voelt het met hout afge timmerde interieur niet benau wend aan. Besemer: „Architect Auke de Vor heeft ze zo ontwor pen dat ze een comfortabel gevoel oproepen. Dat komt door de hoogte van het het dak en het vele glas, waardoor je verbinding staat met het groen." En dat is er straks volop in het openbaar toegankelijke parkje. Blikvanger van het terrein is een oude boom. Die mocht tien jaar geleden bij de sloop van twaalf oude seniorenwoningen blijven staan. Ook komen er wandelpaden en is een grote vijver met brugge tje. Marco Damen van Beveland Wonen vertelt dat de bewoners ook nog een gezamenlijke (moes)tuin mogen beginnen. Hij hoopt dat er een gemeenschap in het buurtje ontstaat. Bij de toewij zing is gekeken of de toekomstige bewoners passen bij het bedachte concept. ,,Er was veel belangstel ling voor. Uiteindelijk hebben we vijf mensen gevonden, allemaal tussen de 25 en 35 jaar oud. De meesten van hen komen oor spronkelijk uit het dorp." Van Lamoen, die de enige SP-zetel in de Goese raad bezette, stapte twee maanden geleden uit de partij en ook uit de gemeenteraad. Hij kon zich niet vinden in de in zijn ogen harde lijn die het landelijke partijbestuur hanteerde in het con flict met de SP-jongerenorganisatie ROOD. Van Lamoen en enkele steunfractieleden uit Goes spraken van een 'harde en compromisloze opstelling'. Deze steunfractieleden volgden het voorbeeld van Van Lamoen, waarmee iedereen die hem logi scherwijs zou kunnen opvolgen in de gemeenteraad uit beeld ver dween. De afgelopen tijd hebben een paar overgebleven bestuursle den van de lokale afdeling alle an dere mensen nog benaderd die in 2018 op de Goese lijst van de SP stonden, maar niemand heeft de behoefte om in de gemeenteraad te gaan zitten. Daarmee blijft de zetel onbezet tot aan de gemeenteraads verkiezingen van volgend jaar. De SP zal dan ook niet deelnemen aan de verkiezingen. De socialisten de den in 2010 voor de eerste keer mee in Goes en behaalden toen twee ze tels. Vier jaar later werden dat er drie, maar in 2018 bleef slechts één zetel over. Floor van Lamoen was al die tijd het lokale boegbeeld van de partij. De lokale afdeling blijft be staan. ,,Zodra het kan en mag, gaan we ook weer bijeenkomsten orga niseren over actuele thema's'', zegt afdelingsvoorzitter Marianne de Leeuw. ,,Wie weet doen we in 2026 weer mee aan de gemeenteraads verkiezingen.'' OUD-VOSSEMEER Bij bras serie Rijk der Vitaminen in het buitengebied tussen Oud- Vossemeer en Sint-Annaland mag een zorghotel ontwikkeld worden. Het is de bedoeling dat een bijbehorende schuur aan de Hollaereweg omge bouwd wordt. Dat zorghotel is bedoeld voor mensen die ziek zijn of een be perking hebben. Om die reden zullen het gebouw en de ka mers dan ook toegankelijk ge maakt moeten worden voor bijvoorbeeld mensen in een rolstoel. Volgens de regels mogen er maximaal tien van zulke ho telkamers gebouwd worden, legt wethouder Frank Hom mel uit. En daar willen burge meester en wethouders wel aan meewerken. Anders is dat met een verzoek dat al eerder ingediend was. Feesten en partijen mogen bij het Rijk der Vitaminen niet plaatsvinden. Een derde plan staat nog even in de wachtka mer: het idee om camperplaat sen aan te leggen op het ter rein. Daar heeft het gemeentebe stuur nog geen besluit over ge nomen, zegt Hommel. woensdag 3 maart 2021 - Joeri Wisse Hoedekenskerke -Maarten Besemer Maarten Besemer van Mill Home bij één van de tiny houses die hij leverde aan Beveland Wonen. De huisjes hebben elk 48 zon nepanelen, meer dan genoeg om in de energiebehoefte van de toekomstige bewoners te voorzien foto's marcelle davidse De SP verdwijnt definitief uit de gemeenteraad van Goes. Geen van de mensen die in 2018 op de lijst stonden, is bereid de vrijge komen zetel van Floor van La moen op te vullen. De partij doet ook niet mee aan de lokale ver kiezingen van volgend jaar. Deelname in 2026 is niet uitge sloten. Rob Paardekam Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 52