Ritthem vraagt zich af wie een bloedhekel aan katten heeft Veere gooit buitengebied open voor bouw 6 LPM kritisch, maar werkt mee Het gaat de LPM namelijk allemaal veel te snel. Het college van burge meester en wethouders heeft be sloten dat een nieuw azc voor 330 vluchtelingen welkom is in Middel burg. Maar de raad en de inwoners weten nog van niks en dat kan zo- De lege torens in het stadskantoor zouden een mooie locatie voor een azc zijn maar niet, vindt Kraan. Daarom stelt hij een flinke lijst kritische vragen aan het college, met als cen trale boodschap dat de gemeente raad en de inwoners niet buitenspel gezet mogen worden. Die indruk wordt nu wel gewekt, meent Kraan. Voor de LPM komt het besluit van het college in ieder geval uit de lucht vallen. Op de ge wone agenda's van de collegeverga deringen is het in ieder geval niet terug te vinden, constateert Kraan. ,,Navraag leerde ons dat een en an der door het college 'in kabinet' is besproken, dus vertrouwelijk en wellicht ook geheim, in ieder geval zonder dat de raad ervan wist." Waarom wist de raad hier niks van en waarom was dit vertrouwe lijk, vraagt de LPM zich af? Mis schien omdat een azc 'gevoelig' ligt? Anderzijds wijst het college erop dat er in Middelburg - getuige de eerdere discussie over het huidige azc - draagvlak zou zijn voor de op vang van 330 vluchtelingen. Kraan nuanceert dat. ,,Het college kan niet zomaar klakkeloos een nieuwe si tuatie naadloos over de oude leggen en claimen dat zij hetzelfde zijn." Een nieuw azc is voor de LPM 'ui teraard bespreekbaar'. ,,Dat kan in de vorm van een bestaand pand, dat kan ook in de vorm van woningen die een miniwijk vormen, een nieuwe flat, of wat dan ook maar. Alles is bespreekbaar. Dat kan in de binnenstad in een wijk, op woon boten, in het buitengebied en wel licht nog op andere locaties, dat kan allemaal." En als het gaat om een lo catie die weinig ophef zou kunnen veroorzaken, oppert Kraan: ,,De lege torens in ons eigen stadskan toor." Overigens heeft het college van B en W vorige week een brief naar de gemeenteraad gestuurd met infor matie over het besluit om een azc mogelijk te maken. Middelburg doet dat aanbod omdat Zeeland als geheel een permanente opvang moet gaan bieden voor zo'n 450 vluchtelingen. Middelburg is be reid er daarvan 330 onderdak te bie den. Of de andere gemeenten dat aanbod accepteren, moet nog maar blijken, gaf wethouder Chris Dek ker daarbij aan. Daisy was de poes van de familie Van de Reijt-Rhemrev, die aan de Lambrechtsenstraat in Ritthem woont. Het beestje kwam ge woonlijk de achtertuin nauwelijks uit, meldt Agnes Rhemrev. Daarom sloeg het gezin ook direct alarm toen het beestje vrijdag niet thuis kwam. Ze hingen posters op en schakelden Amivedi in. Van die opsporingsorganisatie voor ver miste huisdieren hoorden zij dat Daisy aan de Trekdijk bij Nieuw en Sint Joosland was gevonden. Op het eerste gezicht was er niets aan het overleden dier te zien. Agnes en haar man Arjan be sloten de dierenarts toch te vragen om een autopsie, omdat zowel vo rig najaar als in september 2019 Ritthemse katten het slachtoffer waren van strikken van ijzerdraad en waslijnen. De laatste tijd heb ben diverse katten in de buurt van de Lambrechtsenstraat ook weer De kat van de buurvrouw was een tijdje terug een paar tanden kwijt verwondingen die duiden op kat- tenvallen of mishandeling. De dierenarts constateerde geen sporen van verwurging. ,,Maar hij vond wel wat bloed in haar bekje en slokdarm, wat zou kunnen dui den op verstikking. Mishandeling is niet onomstotelijk vastgesteld, maar het feit dat Daisy kilometers van ons huis in een berm lag, doet het ergste vrezen. Kater Harry, die wel vaker wat verder weggaat, houden we in elk geval voorlopig binnen. Die had laatst ook al een grote schram over zijn lijf." Enkele buurvrouwen een eindje verderop in de Lambrechtsen- straat laten hun katten al langere tijd woning of tuin niet verlaten. ,,Je bent gewoon bang dat je huis dier wat overkomt. Het zou goed zijn als de onverlaat die het op kat ten heeft gemunt, wordt betrapt en opgepakt", vindt ook Nora van 't Padje. Haar kat is bijna een jaar weg en zo lang niet duidelijk is dat poezen en katers geen gevaar meer lopen, begint ze niet aan een nieuw huis dier. ,,Een buurvrouw is net ver huisd. Haar kat was een tijdje terug opeens een aantal tanden kwijt, dat deed toch ook erg aan mishan deling denken." De wijkagent van Ritthem is door Agnes op de hoogte gebracht van de dood van Daisy. Meer aan giften van mishandeling heeft hij de laatste weken niet gekregen, maar hij is alert op signalen van dierenmishandeling. Het Veerse college wil in Westka- pelle de komende jaren twee nieuwe basisscholen, een gymzaal en een medische post bouwen. Dat is nodig omdat de bestaande ge bouwen oud en versleten zijn. Het heeft twee locaties op het oog. De ene is de Molenwal, midden in het dorp. De andere is de Kerkeweg aan de westrand van het Westkapelle. Omwonenden van de Kerkeweg zijn tegen de bebouwing van het groene gebied achter hun huizen. Ze wezen er tijdens de commissie vergadering op dat in het verleden een projectontwikkelaar geen ver gunning kreeg om daar te bouwen, in hun ogen terecht. Ook haalden ze aan dat inwoners van de Veerse kernen het belangrijk vinden dat de ruimte tussen de dorpen groen blijft en niet wordt bebouwd. Dat bleek recent nog toen het dagelijks gemeentebestuur in gesprek ging met inwoners van de verschillende kernen over de toekomst van de ge meente. Behoud van dat groen kwam toen naar voren als heel erg belangrijk. Wethouder Maas zei tijdens de Woningbouw maakt mogelijk deel uit van de bouwplannen aan de Kerkeweg commissievergadering dat er nog niets is besloten. Hij vertelde dat er momenteel alleen maar gekeken wordt welke locaties geschikt zijn en wat de voor- en nadelen zijn van de beide plekken. Ook gaf hij aan dat voor er een besluit wordt geno- men er goed wordt geluisterd naar de inwoners. Wel zei hij dat de Ker- keweg ook zo zijn voordelen heeft. Ruimtelijk gezien is daar meer mo gelijk dan aan de Molenwal. Na vragen van raadslid Marja Osté (VVD) erkende de wethouder dat woningbouw mogelijk deel uit maakt van de plannen als er geko zen wordt voor de Kerkeweg. Osté toonde zich heel verbaasd daarover. Ze riep in herinnering dat er nog nooit iemand toestemming heeft gekregen daar te mogen bouwen. Buurtbewoner Maarten van Al phen weet dat ook. Namens omwo nenden voerde hij het woord en vertelde dat meerdere partijen daar in het verleden wilden bouwen. ,,Maar dat mocht nooit. Ook de camping die iets verderop ligt, mocht niet uitbreiden." Hij wijst er ook op dat het gebied aan de Kerke- weg laag ligt. ,,En moet dus flink Buurtbewoners zullen zich blijven verzetten tegen bouw aan de Kerkeweg worden opgehoogd als daar ge bouwd wordt." Volgens hem zullen buurtbewoners zich verzetten te gen eventuele bouwplannen aldaar. ,,Als daar gebouwd wordt, moet het bestemmingsplan worden veran derd." woensdag 3 maart 2021 'College gaat te snel met azc' Een nieuw azc in Middelburg? Alles is bespreekbaar voor de Lokale Partij Middelburg. ,,Maar niet voordat er voldoende over leg is geweest met onze inwo ners", waarschuwt fractievoor zitter Piet Kraan. En met de ge meenteraad. ,,Het ene azc is im mers het andere niet, de ene vluchtelingenstroom de andere niet, de ene locatie is de andere niet." Maurits Sep Middelburg -Piet Kraan, LPM De dood van poes Daisy heeft de angst voor een 'kattenmoor denaar' doen oplaaien in Ritt hem. Hoewel niet vast staat dat de kat door geweld om het leven is gekomen, vrezen kat- tenbaasjes dat iemand het op hun huisdier heeft voorzien. René Hoonhorst Ritthem -Nora van 't Padje wier kat al bijna een jaar weg is Nieuwe huizen in het groene ge bied buiten de Veerse dorpen zijn niet langer een taboe. Dat blijkt uit het antwoord dat wet houder Chris Maas (PvdA/GL) geeft op vragen vanuit de poli tiek over een onderzoek naar een geschikte locatie voor de bouw van scholen en een gym zaal aan de rand van Westka- pelle. Emile Calon Westkapelle -Chris Maas, wethouder -Maarten van Alphen Lapjeskat Daisy werd dood teruggevonden aan de kant van een sloot aan de Trekdijk bij Nieuw- land, kilometers verwijderd van haar huis. fotos agnes rhemrev

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38